COVID-UPDATE: Osobné nákupy na prevádzke sú momentálne pozastavené z dôvodu lockdownu. Dopredu zaplatené objednávky je možné prebrať. Ďakujeme za pochopenie.

Flexity Sutra Neti bavlnená šnúrka so včelým voskom na očistné techniky nosa

Kód: 98/S379
€2,60
Predaj ukončený

Sútra neti šnúrka má dĺžku 55 cm používa sa na čistenie nosu ako súčasť Šat Kariem - očistných jogových techník. Vyrobená v Indii

PREDAJ_UKONCENY_SK

Detailné informácie

Podrobný popis

FLEXITY VSETKO PRE JOGU sk

Nosná sprcha je veľmi efektívny a v dnešnej dobe čoraz obľúbenejší spôsob očisty nosa. Táto očista nosa sa v jóge označuje ako džala néti a patrí medzi tzv. néti -jeden z šiestich hlavných očistných postupov jogy, ktoré vznikli v starovekej Indii. Čistenie a masáž reflexogénnych zón nosnej sliznice pomocou katétra, alebo bavlnenou šnúrkou. Gumový katéter opatrne vsúvame do nosa k zadnej časti nosnej sliznice a pretiahneme von ústami. Jemne pohybujeme sem a tam niekoľkokrát, nakoniec vytiahneme ústami von. 

Pri praktikovaní dochádza k zvlhčovaniu nosnej sliznice a preČISTENIE dutín. Pravidelné používanie môže pomôcť zmierniť prechladnutie a príznaky alergií. 

Kedy praktizovať Sútra Neti ?

Očistnú metódu Sútra Neti robíme podľa potreby. Najvhodnejšia doba môže byť na jar alebo na jeseň, kedy sa nosné dutiny viac upchávajú. Očistu nosa ale môžeme praktizovať kedykoľvek počas roka, keď potrebujeme dýchacie cesty spriechodniť. Ak sú nosné dierky priechodné, nie je potrebné túto metódu praktizovať.

Najvhodnejšia doba k Sútra Neti je ráno nalačno hneď po vyčistení zubov ako súčasť rannej hygieny.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=qkz5vBv6Rx4 

 Sútra neti je vhodná pri:

  • prečistení nosných dierok,
  • odstránenie usadených sekrétov a hlienov,
  • spriechodnenie dýchacích ciest,
  • odstránenie blokov z oblasti nad ramenami.

*Upozornenie: metóda nie je vhodná pre ľudí s chronickým upchávaním nosa (možné len s vedením), zdúrenie nosovej sliznice, nosové polypy, odchýlky nosnej prepážky, rozšírenie nosných mandlí alebo osoby, ktoré nedávno prekonali operáciu nosa, alebo stredného ucha.

 upravy STAROSTLIVOSŤ

Odporúčame umyť vodou po každom použití.

Dodatočné parametre

Kategória: Očistné pomôcky pre jogínov
Záruka: 2 roky
Dĺžka: 55 cm
Materiál: Bavlna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Flexity

Produkty vyrobené pod značkou Flexity. Nájdete tu nielen podložky na jogu ale aj drevené joga bloky, popruhy na jogamatku a kvalitné dámske a pánske tričká a ďaľšie doplnky.