Prečo sa oplatí navštíviť Space yoga štúdio v Bratislave

Vecičky na jogu nielen radi ponúkame, ešte radšej si v nich sami zacvičíme. Nedávno sme objavili jeden veľmi unikátny priestor na cvičenie jogy v Bratislave. Prečítajte si článok a spoznajte jedno z kvalitných štúdií v Bratislave.

 

Energiu priestoru dokážete zavnímať už pri prekročení prahu, ale najlepšie ju navnímate až keď si tam zacvičíte alebo strávite nejakú dobu. Do niektorých priestorov máme chuť sa vracať, aj keď nie vždy vieme čo nás tam ťahá. Tip na joga štúdio Space Yoga som dostal od kamošky a našej ambasádorky @sweetecola, ktorá sem tiež chodí pravidelne cvičiť. Názov centra v sebe ukrýva filozofiu, ktorú vám najlepšie popíše sama majiteľka centra Alenka Savkaničová na konci tohto článku.

 

Joga štúdium v obchodnom dome

Svojim umiestnením v obchodnom centre, toto joga štúdio akoby samo chcelo vyrovnávať komerčný charakter Cubiconu. Ak sa vyberiete na prvé poschodie, nemôžete minúť pohľadom nápaditý vchod, ktorý vás sám vyzýva, aby ste prekročili jeho prah. Jedinečný dizajn vstupu už sám o sebe hovorí, že si dal niekto záležať. Môžte mať až pocit, že tunelom prejdete do iného sveta, kde sa môžete stretnúť so svojím vnútrom. Uznajte sami:

 

vstup_blur_space_joga

vstup 2

 

Priestor na vytvorenie nielen joga Space

Vnútri Space Yoga centra aj zabudnete na to, že sa nachádzate v obchodnom centre (až na občasné zvuky z okolia, ktoré prekryje príjemná meditačná hudba :) Inštruktori vás tu hneď pri vstupe privítajú úsmevom a výborným čajom pred či po cvičení. Vo vzduchu sa vznáša príjemná vôňa esenciálnych olejov. Priestor (Space) ponúka dosť miesta pre každého a pri cvičení môžete využiť plný rozsah pohybu. Stalo sa mi, že v niektorých centrách som musel pozíciu skrátiť alebo obmedziť, pretože na dosah ruky som mal susedovu podložku. Osobne oceňujem, že môžem mať pred sebou veľké zrkadlo, vďaka ktorému si ponaprávam pozície a držanie tela, najmä v nových pozíciach.

10 joga cvikov pre začiatočníkov, ktoré budete cvičiť v každom joga štúdiu

 

PartnerQuote-grey  Sme miestom, kde každý má svoj vlastný SPACE, kde sa rešpektujeme navzájom a tvoríme CELOK spolu so všetkými našimi jedinečnými odlišnosťami.

 

inside

        napis   obraz_vnutri

 

Skúsení Joga inštruktori

V Space Yoga centre nájdete naozaj skúsených inštruktorov, ktorí majú čosi za sebou odcvičené. Mnohých môžete stretnúť aj mimo hodín jogy. Napríklad Vanda má pre vás tie najlepšie rawpokrmy - nájdete ich na http://rawlicious.bio.


Alenka Savkaničová

„Miluj život a život bude milovať Teba.“ alebo „Nájdi rovnováhu sám v sebe a celý vesmír okolo Teba bude jej odrazom.“
Na tejto celoživotnej ceste za poznaním lásky a rovnováhy mi pomohla najmä yoga. Nepriviedla ma k cieľu, ale denne mi ukazuje cestu a dodáva silu po tej ceste kráčať.

 

Zuzka Dobročániová

Joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Nasmerovalo ma k nej moje vnútorné volanie, prišla prvá kniha, prvé informácie, vlastná prax, verejné hodiny a ani neviem ako, joga ma chytila a dodnes spolu kráčame. Nenasledujem žiaden konkrétny štýl či jogový smer, moje hodiny sú skôr yin yangové, niekedy si dáme zabrať, ale vždy je čas na precítenie, uvoľnenie a integráciu.

 

Zoltan Vasa

Between an inhale and an exhale you live all your life. This is not mystical.
Your life begins with an inhale, then you cry. And the last exhale will take you away from your body. So breathing is very important as it is connected to emotions. If you control your breath, you are able to control your emotions as well. On the other hand,  physical education is very important.

 

Zuzka Kovačičová

Pohybom dýcham, dych je život a život je dar. Športujem celý život, no odkedy som sa dala na cestu jogy, prišla do môjho života veľká zmena. Každý deň mi joga pomáha napĺňať a rozvíjať moju osobnosť a potenciál. Joga je pre každého, dáva telu a mysli presne to, čo potrebuje. Telo zosilnie, svaly spevnejú a zmäknú, myseľ sa zastaví a duša vyčistí. Dúfam, že práve to na mojich hodinách nájdete:)

 

Vanda Ditta Galo

Joga a jej filozofia predstavuje podstatu môjho bytia už od ranného veku. Profesionálne som sa jej začala venovať zopár rokov dozadu a svoj výcvik som získala v Indickom meste Rishikesh. Indiu navštevujem v pravidelných intervaloch, chodím tam nájsť pokoj, jednotu a rozšíriť svoje znalosti a prax.

 

Prečo vlastne SPACE?

  • pohodoví dobre naladení inštruktori
  • ľahké parkovanie
  • povznášajúca atmosféra
  • čaj alebo voda k hodine
  • shop s vecičkami na jogu (oblečenie, podložky - aj Liforme, esenciálne oleje Doterra a pod.)

 

Alebo sa pozrite :)

 

 

Ako býva zvykom, raz navštíviť a zacvičiť si je lepšie než 100x prečítať. Nájdite si miesto v kalendári na hodinu jogy v SPACE, spravte si fotky a napíšte nám aký dojem zanechalo toto joga štúdio práve vo vás.

 

IMG_9951

 Namaste!

 

[Infografika] 10 joga pozícií na cesty