Zmena otváracích hodín: PONDELOK-PIATOK 10.6.- 14.6.2024 = Predajňa zatvorená. Len osobný odber vopred uhradených objednávok.

Dromenvanger lapač snov 32 cm

Dromenvanger lapač snov pochádza zo starovekej kultúry indiánskych kmeňov. Slúži ako ochranný symbol, taktiež zlepší celkovú atmosféru v miestnosti.

  • ochrana od zlých snov
  • efektná dekorácia
  • ručná výroba
Dostupnosť Predaj ukončený
Možnosti doručenia
Kód: CBWH-18
14,50 €
Dromenvanger lapač snov 32 cm
dromenvanger lapac snov 32 cm
Tip

Dromenvanger lapač snov 32 cm 

Dromenvanger lapač snov pochádza zo starovekej kultúry indiánskych kmeňov. Slúži ako ochranný symbol, taktiež zlepší celkovú atmosféru v miestnosti. Tradičný lapač snov je ručne vyrobený z drevenej obruče, na ktorej je utkaná sieť.

Môže byť tiež ozdobený posvätnými predmetmi, ako sú pierka alebo korálky. Tradične sú lapače snov zavesené nad kolískou alebo posteľou ako ochrana.

Indiánske kultúry veria, že vzduch v noci je plný dobrých a zlých snov. Lapač snov vznikol najskôr ako akýsi ochranný talizman. Domorodí Američania zavesili tieto výtvory nad kolísky alebo postieľky svojich malých detí, aby ich ochránili pred zlými snami a nocou.

Podľa Ojibwe legendy sa pavúčia žena menom Asibikaashi starala o všetky deti v oblasti, ale kmeň sa postupne rozširoval a tak pre ňu bolo stále ťažšie chrániť všetky deti. Preto dostala pomoc od matiek a babičiek, ktoré začali robiť tieto lapače snov.  

Samozrejme, existujú rôzne interpretácie tejto legendy, ale všetky sú variáciami tej istej základnej myšlienky.

Lakotská legenda hovorí, že duchovný vodca mal víziu Iktomiho, keď mal podobu pavúka. Iktomi hovoril o kruhu života, dobrých a zlých silách. Iktomi začal vytvárať pavučinu vo vŕbovej obruči, ktorá mala v strede dieru. Diera bola spôsob, ako zlé nápady prechádzajú cez centrálny otvor a odchádzajú preč bez toho, aby spôsobili akúkoľvek škodu.

editovat  ROZMERY A VLASTNOSTI

  • Priemer kruhu: 32 cm
  • Farba: krémová

Dodatočné parametre

Kategória: Lapače snov - Dreamcatcher
Záruka: 2 roky
Farba: Krémová
Priemer: 32 cm
Kategória: Dekoratívne sochy a ozdoby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

LAPAČE SNOV

Holandká firma vyrabájaúca nádherné lapače snov v rôznych tvaroch a veľkostiach. Háčkované, s perím rôznych farieb. Nádherné malé umelecké diela z Holandska.

Lapač snov vznikol v 18. storočí. Domorodí Indiáni ním zachytávali krásne a pozitívne sny a nočné mory nechali zmiznúť s ranným slnkom. Iba lapače snov dokážu filtrovať sny a priviesť tak každého do krásnej krajiny snov. V strede sieťky je okrúhly otvor. Legenda hovorí, že otvorom môžu prejsť len dobré sny a pomaly sa súšťat po perí dolu, zatiaľ čo nočné mory budú uväznené v sieti a na druhý deň zmiznú so slnkom.