Tibetské spievajúce misy

tibetske spievajuce misy

Tibetské spievajúce misy pochádzajú z oblasti himalájí a majú dlhú tradíciu. Používajú sa na meditácie, mantra yogu, očistu priestoru, sound healing, zvukové masáže a terapie, čistenie čakier, zlepšenie spánku, koncerty, muzikoterapiu a obrady. Radíme ich medzi liečivé hudobné nástroje. Nájdeme ich pod rôznymi názvami ako nepálske misky, meditačné misky, indické misy, spievajúce misy, rezonančné misy, obrátené zvony, budhistické misy atď. 

Dôležitá je ich frekvencia, dĺžka a zvuk tónu a kvalita ich spracovania. Hrať na spievajúcej mise môžeme rukou, mažiarom, plstenou paličkou, drevenou paličkou alebo kladivkom pre pestrú paletu zvukov a tónov. 

V kategórii nájdete rezonančné misky podľa typu: tradičné tibetské misky a krištáľové misy.

Ako si vybrať tibetské misy?

  • Podľa zvuku - pri jednotlivých misách nájdete zvukové nahrávky s tónom a frekvenciou, misy sú nástroje, ktoré majú alikvotné tóny preto zistíte, že obsahujú viac tónov a jeden dominantný.
  • Podľa čakry - na základe dominantných tónov vieme priradiť čakry k jednotlivým meditačným misám. Čakry predstavujú 7 úrovní ľudského vedomia, ktoré majú silný vplyv na život človeka.
  • Podľa priemeru - malá spievajúca miska s priemerom od 8 cm má vysoké tonizačné tóny a misa s priemerom 25 cm a viac ponúka hlbkové harmonizačné tóny. Vhodnou voľbou na začiatok sú stredné misy s priemerom 15-20 cm, ktoré obsahujú stredné tóny a ľahko sa naučíte na nich hrať.
  • Podľa výroby - ručne robené, strojovo robené, matné, lesklé, zdobené a čisté misy

Neviete si rady s výberom misky? Možno vám pomôže náš blog Ako si vybrať spievajúcu misku. 

Pre začiatočníkov s miskami odporúčame nás článok: ZÁKLADY O SPIEVAJÚCICH TIBETSKÝCH MISKÁCH A ICH ÚČINKOCH

Video ako hrať na tibetské spievajúce misy:

Pozrite si video účinku tibetskej misy na vodu:

 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 2 - 33 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty