Protišmykové Bikram a Hot joga podložky

Protišmykové Bikram a Hot joga designové podložky

Pre Hot alebo Bikram jogu sa odporúča používať protišmykovú podložku, ktorá odolá veľkému množstvu vlhkosti. Bikram joga, častokrát označovaná ako horúca joga alebo aj u nás často anglicky Hot Yoga, je dynamický 90 minútový program 26 póz Hatha jogy (fyzickej jogy) a dvoch dýchacích cvičení v sále vyhriatom na 42 °C. Pre tento účel boli stvorené podložky s microfiber (suede) povrchom, ktoré fungujú ako uterák a podložka v jednom. Dostatočnú oporu vám dodajú aj podložky z prírodného kaučuku s PU povrchom alebo korkové. Výhodou týchto podložiek je príjemný teplý pocit na povrchu, krásne designy, mandala podložky a dlhá životnosť.

Po intenzívnom cvičení horúcej jogy nezabudnite dostatočne podložku vyčistiť a vyvetrať na vzduchu. Obľúbené designové podložky sú od Yoga Design Lab či Manduka a Bodhi. Alternatívou k jogamatke na hot jogu je použiť ešte protišmykový uterák.

Prečítajte si tiež nášho sprievodcu výberom protišmykovej podložky na cvičenie

Ako sa čistí podložka na cvičenie

Pred prvým použitím sa odporúča vyčistiť podložku od výroby. Nálsedne na bežnú údržbu môžte zvoliť čistič na podložku. Pre jednotlivý typy materiálov podložiek sme prirapvili sériu ako čistiť pomôcky.

Na nosenie sa vám zíde taška k podložke alebo popruh na nosenie. Ak sa vám jogová alebo gymnastická podložka na fitness šmýka alebo zdá studená môžete zvoliť uterák na podložku

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom