doTERRA Wild Orange Esenciálny olej divoký pomaranč 15 ml

doTERRA Wild Orange Esenciálny olej divoký pomaranč je obľúbený vďaka nezameniteľnej sviežej vôni pripomínajúcej zimné obdobie. Pomarančový esenciálny olej je výborný pri posilnení imunity a relaxácii. Plná citrusová vôňa tohto oleja pôsobí relaxačne a skvelo odbúrava stres.

 • vhodný aj na vnútorné použitie
 • prírodná dezinfekcia organizmu aj prostredia
 • bojuje proti celulitíde
Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024
Možnosti doručenia
Kód: 30170001
19,70 € 13,13 € / 10 ml
doTERRA Wild Orange Esenciálny olej divoký pomaranč 15 ml
doterra wild pomaranc
Tip

doTERRA Wild Orange Esenciálny olej divoký pomaranč 15 ml

doTERRA Wild Orange Esenciálny olej divoký pomaranč je obľúbený vďaka nezameniteľnej sviežej vôni pripomínajúcej zimné obdobie. Pomarančový esenciálny olej je výborný pri posilnení imunity a relaxácii. Plná citrusová vôňa tohto oleja pôsobí relaxačne a skvele odbúrava stres.

Vyrába sa lisovaním za studena, ako kvalitné jedlé oleje, aby sa zachovali všetky jeho unikátne zložky a vitamíny. 

Pomarančový esenciálny olej má všestranné využitie:

 • Pridaním do vody ho môžete zaradiť do svojho pitného režimu. Poskytne vám tak cenné vitamíny a svieži pocit počas celého dňa.
 • Pridaním esencie do koláčov pri pečení nahradíte tak pomarančovú kôru, či umelé ochucovadlá.
 • Najbežnejším spôsobom, ako načerpať pozitívne účinky esenciálneho oleja je difúzia.
 • Po pridaní do vody pri čistení domácnosti sa vám odmení sviežou vôňou, ktorá pretrvá dlho po skončení upratovania.

zachranne_koleso POMARANČOVÝ OLEJ POMÁHA PRI

 • Medzi vyhľadávané vlastnosti pomarančového oleja patrí úľava od bolesti.
 • Pomarančový esenciálny olej pôsobí relaxačne a skvele odbúrava stres. 
 • Pomarančový esenciálny olej pôsobí blahodárne na imunitu, pri infekčných ochoreniach, kŕčoch a zápche.
 • Pomaranč patrí medzi oleje, ktoré dokážu ničiť baktérie a tým pôsobiť pozitívne na pokožku.
 • Všestrannosť pomaranča dopĺňa jeho schopnosť zvyšovať koncentráciu a stimulovať fungovanie mozgu.
 • Pár kvapiek pomarančového oleja vyčaruje z vody osviežujúcu pomarančovú limonádu.
 • Po pridaní do vody pri čistení domácnosti sa vám odmení sviežou vôňou, ktorá pretrvá dlho po skončení upratovania.

Je dôležité poznamenať, že tieto potenciálne výhody neboli presvedčivo dokázané vedeckým výskumom a na úplné pochopenie účinkov  esenciálneho oleja na ľudské zdravie sú potrebné ďalšie štúdie. Je tiež dôležité používať esenciálny olej opatrne, pretože u niektorých ľudí môže spôsobiť podráždenie pokožky a nemal by sa samostatne prehltnúť.

list VLASTNOSTI A ZLOŽENIE DOTTERA ESENCIÁLNEHO OLEJA

 • Rastlina: Citrus sinensis
 • Objem: 15 ml
 • Zloženie: 100% Pomarančový organický esenciálny olej
 • O rastline: Citrónovník pomarančový (Citrus sinensis) pochádza z Indie, odkiaľ sa postupne prostredníctvom portugalských námorníkov rozšírila do Ameriky, Európy a ostatných krajín Ázie. 
 • Vôňa: Ovocná, sladká, svieža.
 • Časť rastliny: Kôra.
 • Spôsob extrakcie: Lisovanie za studena (Coldpress).
 • Vhodné kombinovať s: Bergamot, citrón, zázvor, klinček, koriander, kadidlo, geránium, jasmín, neroli, vanilka

ziarovka POUŽITIE DOTTERA ESENCIÁLNEHO OLEJA

 • Použitie: Interne, externe, aromaterapia
 • INHALÁCIA - Pre zlepšenie nálady naneste 1-2 kvapky priamo na dlane a inhalujte. Pre osvieženie difúzujte 4 kvapky pomaranču so 4 kvapkami mäty, 4 kvapkami rozmarínu a 4 kvapkami citrónu.
 • VONKAJŠIE POUŽITIE - Pre telové mlieko do 120 ml fľaše s pumpičkou zmiešajte 20 kvapiek pomaranču, 5 kvapiek geránia, 10 kvapiek levandule, 5 kvapiek patchouli a zvyšok doplňte mandľovým alebo jojobovým nosným olejom. Po dôkladnom zamiešaní použite ako krém na telo po kúpeli. (Pomer riedenia 1,7%). Pre masáž pri žalúdočných ťažkostiach do 60 ml zmiešajte 9 kvapiek pomaranču, 3 kvapky zázvoru, 8 kvapiek mäty, 4 kvapky bergamotu a zvyšok doplňte mandľovým nosným olejom. Po dôkladnom zamiešaní jemne aplikujte na brucho 1 lyžicu zmesy a masírujte. (Pomer riedenia 2%)
 • KÚPEĽ - 2-4 kvapky zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
 • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – všeobecne 1-3 kvapky
 • VNÚTORNÉ POUŽITIE - Na osvieženie vody pridajte 1-2 kvapky do 1 litra vody. Pri pečení aplikujte 1-3 kvapky. Do smoothie pridajte 1 kvapku. Pre zlepšenie imunity pridajte 1 kvapku do pol litra vody a popíjajte.

Vypočujte si náš podcast o aromaterapii:

Upozornenia a rady:

Pomarančový esenciálny olej sa vo všeobecnosti považuje za bezpečný, ak sa používa v malých množstvách a ak sa používa podľa pokynov. Pri používaní pomarančového esenciálneho oleja je však potrebné si uvedomiť niekoľko potenciálnych rizík:

Jedná sa o vysoko koncentrovaný výrobok, pred použitím konzultujte s aromaterapeutom. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred dosahom detí. Nevystavujte výrobok mrazu ani extrémne vysokým teplotám. Priamo na pokožku nanášajte iba v zriedenom stave.  Nevystavujte pokožku slnečnému alebo UV žiareniu 12 hodín po aplikácii produktu.

Podráždenie pokožky: Pomarančový esenciálny olej môže u niektorých ľudí spôsobiť podráždenie pokožky, najmä ak sa aplikuje na pokožku nezriedený. Aby ste znížili riziko podráždenia, je dôležité pred aplikáciou na pokožku zriediť pomarančový esenciálny olej nosným olejom, ako je kokosový olej alebo mandľový olej.

Fotosenzitivita: Pomarančový esenciálny olej môže spôsobiť, že pokožka bude citlivejšia na slnko, čo môže zvýšiť riziko spálenia a iného poškodenia kože. Na zníženie rizika fotosenzitivity je dôležité vyhnúť sa aplikácii pomarančového esenciálneho oleja na pokožku pred pobytom na slnku a pri vystavení slnku používať opaľovací krém.

Alergické reakcie: Niektorí ľudia môžu byť alergickí na pomarančový esenciálny olej, čo môže spôsobiť príznaky ako kožná vyrážka, žihľavka a ťažkosti s dýchaním. Ak po použití Pomarančového esenciálneho oleja pocítite niektorý z týchto príznakov, prestaňte olej používať a vyhľadajte lekársku pomoc.

Pri používaní esenciálnych olejov je dôležité postupovať opatrne a dôsledne dodržiavať návod na použitie, aby ste znížili riziko nežiaducich reakcií. Ak ste tehotná, dojčíte alebo máte zdravotný stav, je obzvlášť dôležité, aby ste sa pred použitím pomarančového esenciálneho oleja alebo akéhokoľvek iného esenciálneho oleja poradili s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

Pozrite si video doTERRA Wild Orange esenciálny olej:

noviny Produktový list

 

Dodatočné parametre

Kategória: Esenciálne oleje do aroma difuzérov a aromaterapiu, Imunita, Stres, Trávenie, Celulitída
Záruka: Dátum spotreby
Zdravotná téma: Celulitída, Imunita, Stres, Trávenie
Vôňa: Pomaranč
Objem: 15 ml
Typ: Food grade
Kategória: Aromaterapia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

ESENCIÁLNE OLEJE DOTERRAimages

Vitajte vo svete prírodných esenciálnych olejov značky doTERRA a zažite pocit ako vo wellness. Ako popredný výrobca čistých a účinných esenciálnych olejov sa doTERRA zaviazala priniesť silu prírody do vášho domova, aby zlepšila vašu fyzickú, emocionálnu a duševnú pohodu.

Rozsiahla produktová rada doTERRA zahŕňa širokú škálu čistých jednozložkových olejov, odborne namiešaných zmesí, doplnkov osobnej starostlivosti a ďalších produktov, všetkých starostlivo získaných z najlepších rastlín a bylín z celého sveta.

 • Od čistých esenciálnych olejov ako povzbudzujúca mäta, svieži citrón, upokojujúci levanduľový či liečivý čajovníkový olej až po rôzne zmesi olejov, odborne formulované na riešenie špecifických zdravotných problémov, ako je podpora dýchania, emocionálna rovnováha a podpora imunity.
 • V ponuke značky doTERRA nájdete tiež rad produktov osobnej starostlivosti, ako sú mydlá, šampóny a pleťové vody, vyrábané s esenciálnymi olejmi, aby poskytli jedinečný aromatický zážitok podobný kúpeľom.
 • Okrem produktov poskytuje doTERRA aj vzdelávanie a zdroje, ktoré vám pomôžu vyťažiť z olejov maximum. Informácie o tom, ako používať esenciálne oleje, ako aj recepty a tipy na ich začlenenie do každodennej rutiny.

Zažite rozdiel a objavte silu esenciálnych olejov značky doTERRA na vlastnej koži a začnite si užívať súkromný wellness s množstvom výhod, ktoré ponúka matka príroda.

POZRITE SI VIDEO DOTERRA - VIAC AKO LEN ESENCIÁLNY OLEJ:

Podobné produkty