Cez víkend 13.-14.8. doprava ZADARMO! Použi v košíku kód: doprava15

Mála korálky meditačné

Mala koralky

Mála korálky, alebo inak povedané japa mála náhrdelník (sanskrit: माला; Malá) je sústava korálok na šnúrke, má spravidla 108 korálok, alebo menší počet vždy deliteľný 9 (väčšinou 19, 21, 27, 54) a jednu guličku navyše. 

Mála je tradičná pomôcka určená na meditáciu s technikou opakovania mantier. Opakovanie toho istého privádza našu myseľ do jedného bodu a tak stíšiť myšlienky. Pomáha tak zlepšovať schopnosť sa sústrediť. Niekedy bývajú označené aj ako budhistické korálky.

Mala so 108 guľôčkami sa používa pri recitovaní alebo spievaní mantier. 108 je ideálne číslo pre všetky druhy účelov. Je dôležité, aby naše myšlienky boli pri recitovaní alebo spievaní mantry čisté. Mantra je praktické využitie tajných síl, ktoré môžu pomôcť nášmu pokroku. Mantra znamená zbierku písmen z abecedy.

Účinok sa dosiahne opakovaným opakovaním mantry. Podstatný je zvuk, ktorý vzniká pri recitovaní. Tento zvuk vytvára jedinečný duchovný odtlačok na osobu, ktorá recituje. Existujú rôzne mantry s inherentnou potenciálnou silou. Tieto môžu byť len osobne prenesené z Majstra na žiaka. Toto sú takzvané „Siddha Mantry“. 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 1 - 7 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie