Podložky na JOGU, PILATES a cvičenie

protismykove podlozky na jogu a fitness a cvičenie

Protišmyková podložka na jogu je základnou pomôckou k cvičeniu yogy. Odlišuje sa od turistickej karimatky na cvičenie vlastnosťami povrchu a materiálom určeným odolávať potu a pravidelnej praxi. Hovorovo aj jogamatky kladú väčší dôraz na ekologickosť a nezávadnosť farieb pre udržanie bezpečnosti a hygieny pri cvičení.

Veríme, že základom správneho cvičenia je prítomná pozornosť na to čo sa práve deje a v tom, by mala kvalitná podložka na cvičenie pomáhať. Nemala by odvádzať príliš našu pozornosť ani nám prekážať pri cvičení aby sme udržali balans. Je našou úlohou vám pomôcť so správnym výberom presne podľa vašich predstáv. Nájdete u nás najširší výber podložiek na trhu, ku ktorému sme pre vaše pohodlie pripravili unikátne filtre pre osobný výber.

Joga podložky sa dnes vyrábajú najčastejšie z PVC, TPE (penová podložka), prírodného kaučuku a kombinujú s rôznymi povrchmi ako semiš (suede), PU (polyuretán) pre protišmykovosť povrchu, korok a ďalšie vrstvy. Najdôležitejšia vlastnosť je ne-šmykľavosť povrchu a hrúbka (od 1mm po 1,5cm). Jogamatka predstavuje najvyššiu triedu podložiek na cvičenie, preto sú okrem klasickej Power Jogy, Hatha jogy, Ashtangy či Iyengar vhodné aj na iné formy cvičení ako Fitness, Pilates, Rehabilitácia, BodyArt, DeepWork a pod. Podložky na Pilates či rehabilitáciu môžu byť hrubšie a mäkšie pre výdrž v statických polohách. 

Štandardná podložka na cvičenie má rozmery o dĺžke 180 cm, šírke 60 cm a hrúbke 4mm. 

Prečítajte si tiež nášho sprievodcu výberom protišmykovej podložky na cvičenie

Ako sa čistí podložka na cvičenie

Pred prvým použitím sa odporúča vyčistiť podložku od výroby. Následne na bežnú údržbu môžete zvoliť čistič na podložku. Pre jednotlivé typy materiálov podložiek sme pripravili sériu ako čistiť pomôcky.

Na nosenie sa vám zíde taška k podložke alebo popruh na nosenie. Ak sa vám jogová alebo gymnastická podložka na fitness šmýka alebo zdá studená môžete zvoliť uterák na podložku

 

 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 7 - 162 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie