8 tipov na joga cviky večer pre lepší spánok pri stene

Joga je jemný a regeneračný spôsob, ako spestriť váš deň. Národný prieskum v USA zistil, že viac ako 55% ľudí, ktorí sa venovali joge, potvrdilo, že im pomáha lepšie sa vyspať. Viac ako 85% uviedlo, že joga pomohla znížiť stres. 

Váš dych je kľúčom k tomu, aby ste si v týchto pózach mohli oddýchnuť. Dych v joge je rovnako dôležitý - ak nie dôležitejší - ako fyzická póza. Používajte jemnú a upokojujúcu jogovú dychovú techniku ​​zvanú Ujjayi, tiež známa ako "dych šumenia mora" alebo "víťazný dych". Zhlboka sa nadýchnite nosom. So zavretými ústami vydýchnite nosom a stiahnite si zadnú časť krku, akoby ste hovorili „ha“, ale ústa majte zatvorené. Tento výdych by mal znieť ako vlny oceánu (alebo ako Darth Vader z Hviezdnych vojen). Týmto pomalým a stálym dychom sa upokojte v každej z týchto póz.

Cvičte tieto jogové pózy tesne pred spaním a vydržte v nich asi 3 až 5 minút. Použite svoj dych Ujjayi v každej póze, s výnimkou záverečnej šavasany, kde sa váš dych vráti do normálu.

Tieto regeneračné jogovové pozície zmierňujú napätie a stres na konci dňa. Čím viac budete tieto pózy cvičiť pravidelne, tým je pravdepodobnejšie, že si dobre oddýchnete.

Pozície ukazujeme na jednu stranu - v prípade variant samozrejme zopakujte aj na druhú stranu.

Ak nemáte v ten večer už dostatok času kľudne si vyberte len 2-3 pozície a dovoľte telu sa uvoľniť, nechajte pôsobiť gravitáciu vo svoj prospech a pripravte sa na lepší spánok. 

ako spat lepsie

 

joga cviky spanok

 

cviky na spanok

 

joga cviky pre lepsi spanok

 

lepsi spanok

cviky pre lespi spanok v noci

 

spanok

 

ako na nespavost

 

Ďalšie tipy na zostavu pre lepší spánok nájdete na našom blogu Jogahunter.sk : 5 + 1 joga cvikov pre dobrý spánok

 

Na záver si môžete dopriať vedenú meditáciu: