5 najkrajších miest vo svete pre joga pobyt

Cestovanie po svete je jednou z investícií, ktorá nám vždy všetok čas, energiu a peniaze stonásobne vráti, a to v podobe jedinečných zážitkov, nových skúseností, dych-berúcich výhľadov...predstavte si však, o koľko je život človeka bohatší, ak spojí cestovanie aj s jogou, meditáciou a so všetkým, čo k tomu patrí. A teraz si predstavte posunúť cestovateľský pôžitok ešte o kúsok ďalej a vydať sa na joga dobrodrúžstvo za hranice nášho i susedných štátov (prekračovať svoje hranice prekročením hraníc domoviny ???? ). Joga pobyt vo svete je úplne iný, nový, unikátny zážitok, ktorý si zaslúži prežiť každý, koho srdce bije pre jogu, dobrodrúžstva a poznávanie kútov svojho vnútra z nových, doposiaľ nepoznaných kútov sveta.

Joga pobyt vo svete- pamätá vaša myseľ a srdce na taký zážitok? Odhodlávate sa výlet tohto typu prvýkrát? Máte svoju vysnívanú destináciu? Nasledujúce riadky obsahujú zoznam ľúbivých svetových destinácií, do ktorých sa každý návštevník zaručene zaľúbi. Či budete môcť v najbližších mesiacoch tieto miesta objaviť na vlastné oči, vám zaručiť nemôžeme, ale vieme vám sľúbiť, že krása a energia týchto miest nepominie a počká si na vás. Tak schválne, ktoré z týchto miesto máte na svojom zozname želaní? A je možné vybrať si len jedno? O tom silno pochybujeme :)

joga pobyty svet

1.India

Miesto, ktoré je zážitkom samé o sebe, ponúka všetkým joga lovers to najkrajšie/najsilnejšie/najintenzívnejšie, čo môže joga človeku dať. Kam inam sa vydať na joga pobyt než na miesto, ktoré je rodiskom jogy. Atmosféra Indie, nie je podobná žiadnemu miestu na svete, a ak k tomu pridáte diametrálne (úžasnú) odlišnú kultúru, nekonečne veľa obdivuhodných pamiatok, prírodných zaujímavostí a autentickosť tamojšieho života, tak máte postarané o zážitok, ktorý sa zapíše do pamäte azda už navždy. Medzi najobľúbenejšie indické (joga) miesta možno zaradiť Rišikeš, Mysore, Goa, ale i miesto zvané Kerala. Kolíska jogy- India je s obľubou navštevovaná nie len tými, ktorí chcú nájsť nové cesty k sebe samým, ale i tými, ktorí si chcú z Indie odniesť osvedčenie (a samozrejme skúsenosti) z absolvovania výcviku lektorstva jogy. Nech sú vaše zámery s jogou v akékoľvek, joga pobyt v Indii je to pravé miesto pre ich naplnenie. A stavte sa, že si z nej odnesiete omnoho viac, než by ste očakávali.

 2.Bali

joga retreaty svet

Ostrov juhovýchodnej Ázie kraľuje rebríčku najkrajších miest Indonézie, a vôbec nie náhodou! Kto mal tú česť zažiť cestovateľskú zastávku na Bali, ten nepochybne potvrdí, akú jedinečnú stopu zanechá tento ostrov v našich spomienkach. Najideálnejším období pre joga výlet v tejto indonézskej destinácií je počas mesiacov počnúc marcom až júlom, kedy na Bali panuje obdobie sucha. Ostrov ukrýva viac než 1 0 000 chrámov, svätýň a pútnických miest. Sú nielen ohromujúce zvonka, ale aj pokojné a harmonické vo vnútri. Medzi najobľúbenejšie časti patria miesta južnej časte ostrova. Príroda, kultúra, životný štýl a duchovno na Bali si vás získa až natoľko, že ho určite nenavštívite len jedenkrát.

3. Srí Lanka

Bez čarovnej Srí Lanky by azda tento zoznam nemohol byť úplný. Podmanivé prostredie štátu, ktorý obmýva Indický oceán si získa každého jogi, ktorý sa vydá preskúmať krásy tohto miesta. Ponúk na srí-lanské jogové pobyty nikdy nebolo a nebude málo, pretože energiu a súčasný pokoj Srí Lanky túži objaviť stále viac a viac ľudí.

4.Maui, Hawaii

jogove pobyty vo svete

Duchovná energia havajského ostrova Maui je v porovnaní s ostatnými „joga famous“ ostrovmi úplne unikátna. Okrem objavenia svojich nových vnútorných stránok, objavíte na Maui aj nekonečne nádherné prírodné scenérie. Ostrov do veľkej miery žije práve duchovnom, a preto si možno vybrať zo skutočnej pestrej ponuky joga štúdií, kurzov a lektorov.

5.Thajsko

Thajsko považované za šperk juhovýchodnej Ázie je opisované svojimi návštevníkmi ako neobyčajné miesto, ktoré vás okamžite naplní neopísateľným pocitom dávajúcim radosť a pokoj súbežne. Ako inak zistiť, či tieto pocity naozaj Thajsko v nás dokáže vyvolať, než tým, že sa vydáte túto budhistickú krajinu preskúmať? Medzi najobľúbenejšie zákutia joga pobytov v Thajsku patrí Koh Samui, Phuket, Chiang Mai. Jogínmi najodporúčanejšie mesiace pre joga pobyt v Thajsku sú november a január.

yoga retreat