Ako si správne vybrať tašku na podložku na jogu

tasky-Joga_flexity

Máte podložku na jógu a neviete si vybrať ten správny vak, či tašku na jogu? Vo všeobecnosti delíme vaky a tašky na otváracie zvrchu a tie, ktoré sa otvárajú po celej dĺžke. Vždy je dobré si najprv zmerať presne šírku svojej podložky. Platí, že na podložky šírky max do 61 cm volíme vaky, čo majú v popise číslo ''60. Na podložku 61-70cm širokú volíme ''70ky a na extrémne široké 80cm volíme ''80. Samozrejme ak chcete do tašky pridať aj niečo viac ako len podložku pokojne si môžete vybrať vačšiu.

TYPY TAŠIEK A VAKOV NA PODLOŽKY

1. Klasická taška na jogu so zipsom

2137

Existujú vo viacerých variantách. Môžete si zvoliť tašku z bavlneného materiálu či syntetické (polyester a pod.). Niektoré tašky majú špeciálne upravené vnútro, aby ste si mokré veci mohli oddeliť nepremokavou vrstvou - pozri taška na hot jogu. Klasické tašky majú zips na strane po celej dĺžke a často majú ešte bočné extra vrecká na kľúče a drobnosti. Jedna taška vám teda vystačí so všetkým na jogovú prax. Pri výbere je dobré zohľadniť akú tažkú podložku a veci v nej budete nosiť a podľa toho sa rozhonúť pre pevnejšiu alebo ľahšiu. 

2. Vaky na podložky so sťahovaním

1902

Vaky majú vkladanie podložky z vrchnej strany a zväčša sú vhodné pre podložky v väčšou hrúbkou a váhou. Keďže sa podložka vkladá z vrchnej strany rovnako aj všetky ostatné veci budú ležať skôr na výšku, na to je dobré myslieť a zvážiť čo všetko vo vaku budete nosiť.

3. Ultraľahké vaky na podložky so sťahovaním

1281

Obaly na podložky, ktoré takmer nič nevážia. Ľahko sem vmestíte klasické podložky a ochránite ich pred znečistením. Sú ideálne pre jednu podložku a zídu sa ako alternatíva k väčšej taške.

4. Popruhy s mini taškou

222

Výhodou týchto kombinovaných popruhov s tašitčkou na boku je, že sú univerzálne nastaviteľné na veľké množstvo podložiek. Mini taška sa roluje okolo celej podložky, je ľahko prenosná a skladná.

5. Športová taška s úchopom na podložku

4718-6

Taška je ideálna ak potrebujete so sebou nosiť viac vecí a mať oddelený priestor od podložky. Napríklad ak často cvičíte vonku alebo v prostredí, kde sa môže podložka zašpiniť a chcete si oddeliť veci môže byť táto taška veľmi prospešná. Podložku ľahko upevníte zvrchu a zmestíte sem takmer každý rozmer.

6. Kabelka na podložku

2807

Veľmi štýlový spôsob ako nosiť svoju podložku na jogu. Kabelku si prehodíte cez rameno a do vnútorných vreciek ešte vložíte zopár osobných vecí.

Prečítajte si tiež: 3 základné veci, ktoré budete potrebovať na hodinu jogy

AKO ZVOLIŤ SPRÁVNU ŠÍRKU

 

sirka

 

Šírku podložky si ľahko vyfiltrujete pomocou menu na ľavej strane (PC, na mobile si treba rozbaliť časť filter) alebo ich nájdete v popise produktu. Samozrejme si šírku podložky môžete aj doma ľahko zmerať pomocou metra :)

Ak má vaša podložka šírku do 61 cm, dĺžku do 183cm a hrúbku 4mm je to veľkosť štandardná a preto Vám postačí vak/taška klasickej veľkosti 60 cm. Vtedy je vak/taška veľkostne prispôsobená tak, aby sa do nej takáto podložka vošla. To znamená, že celková veľkosť vaku je väčšia. 

Ak má vaša podložka rovnaké štandardné rozmery (max 61x183cm), ale je hrubšia cca. 5 – 6mm vtedy zvoľte buď robustný pevný vak plnený zvrchu, alebo vaky z kolekcie zn. Bodhi Maharaja (tie sú rozmerovo väčšie a vhodné takmer na všetky typy podložiek), prípadne klasické tašky, tie sú o niečo väčšie.

V prípade, že má vaša podložka neštandardné rozmery ako napr. šírku 63-66 cm, či extra dĺžku 200cm, navyše aj hrúbku 4-6mm, prípadne je aj ťažká (napr. kaučuková) zvoľte vaky pevné, zvrchu plnené, rozmerovo dlhšie, poprípade tašky s popruhmi, na ktoré sa podložky len uchytia. 

Nižšie nájdete skratky priamo na vyfiltrované veľkosti tašiek podľa šírky podložky.

FILTER: Kliknite a pozrite si všetky tašky a vaky s dĺžkou do 61 cm

FILTER: Kliknite a pozrite si všetky tašky a vaky s dĺžkou do 70 cm (napr. pre oblúbenú Bodhi Phoenix Ethno Mandala :)

FILTER: Kliknite a pozrite si všetky tašky a vaky s dĺžkou do 80 cm

 

ALTERNATÍVA PRE TAŠKY A VAKY NA NOSENIE PODLOŽKY

 

3638-2.png

Podložku môžete ľahko nosiť aj v ruke alebo cez rameno s nastaviteľným popruhom. Popruhy sú veľmi skladné, ľahko nastaviteľné a univerzálne takmer na všetky veľkosti. Ak je podložka ťažšia odporúčame širšie popruhy. Poslednou alternatívou na prenos podložky, resp. jej skladovanie sú gumičky na uchytenie zrolovanej podložky. Pevnejšie materiály ako prírodný kaučuk pomerne dobre držia podložku v zrolovanom stave ale ľahšie materiály môže časom podložku "otvárať" a tam sa hodí mať jeden či dva popruhy :)

STIAHNITE-SI-EBOOK-FESTIVALY