Ako sa rozhodnúť pre správne dámske legíny na cvičenie

damske leginy niyama

Poznáte rozdiely v strihoch joga oblečenia?

Základným parametrom pri rozhodovaní týkajúcom sa oblečenia na jogu by mala by predovšetkým pohodlnosť. Komfort počas každého cvičenia je bez debaty na prvom mieste. Bez príjemného pocitu z nášho joga odevu sa len ťažko dá sústrediť na všetky ostatné aspekty jogy. Výber správnych legín na jogu podstatným spôsobom vplýva na pocit komfortu počas cvičenia jogy. Rozhodujúci je predovšetkým materiál a strih. To, či sa vášmu oku zapáči na prvý pohľad dizajn oblečenia je už pri celkovo výbere čerešnička na torte. V prvom rade dbajte na pohodlnosť, až následne na dizajn.

Legíny na jogu poskytujú odolnejší materiál, ktorý nie je prehľadný

leginy onzie damske

Legíny na jogu sa stali v súčasnosti populárne ako súčasť neformálneho outfitu, ktorá je s obľubou nosená i pri aktivitách nesúvisiacich s jogou. Pôvodne navrhnuté legíny na jogu sa stali rozšírené i pri iných typoch športu. A nečudo, veď sú skutočne jedinečným kúskom športového outfitu. Charakteristickou je pre ne hrubšia látka v okolí pása poskytujúca väčšie pohodlie a podporu pri naťahovaní sa a praktizovaní rôznych joga ásan. Klasické legíny tvorí tenší materiál, ktorý pri rôznych ásanach môže byť veľmi rýchlo a ľahko poškodený. Legíny určené na jogu sú tvorené omnoho odolnejším materiálom, ktorý navyše vôbec nepresvitá.

V prípade, že však váhate, či využiť joga legíny alebo klasické látkové, zaručene stavte na legíny vytvorené pre cvičenie. Poskytujú omnoho väčšie pohodlie, podporu v páse a umožňujú pri jednotlivých pozíciách v joge (či pri inom športe) omnoho väčšiu flexibilitu.  

PORADNA-oblecenie

Legíny alebo tepláky?

Dilema, na ktorú neexistuje univerzálna odpoveď pre všetkých. Stavte na to, v čom sa cítite sami sebou a príjemne. Každému vyhovuje niečo iné, a zároveň sa vaše pocity môžu meniť aj v závislosti od aktuálnej situácie či nálady. Všetci poznáme tie dni, keď najradšej trávime čas v teplákoch. Je úplne v poriadku, ak aj počas cvičenia jogy prídu momenty, kedy radšej máte chuť vystriedať legíny za voľnejšie tepláky. Zmena predsa vždy prináša niečo pozitívne. Myslite však i na fakt, že je potrebné zvážiť, aký typ cvičenia máte na pláne. Sú formy jogy, kedy prílišná voľnosť legín/teplákov môže brzdiť váš pohyb počas cvičenia.

Aké sú základné strihy legín na jogu?

alo yoga leginy damske europe

  • Mid rise: klasický strih, na ktorý sú mnohí zvyknutí najviac. Pás legín kopíruje ten váš a nie je zvýšený nad brucho.
  • Vysoký pás (high waist, high rise): nohavice a legíny s vysokým pásom sa za posledné roky stali skutočným hitom. Mnohým počas cvičenia vyhovuje mať prekryté brucho legínami a spevnený tak celý pás.
  • Capri: legíny v strihu zvanom capri sú typické svojou priliehavosťou, ale najmä dĺžkou siahajúcou približne do polovice lýtok.
  • ⅞ dĺžka: tento štýl priliehavých legín spoznáte podľa ich dĺžky, ktorá siaha tesne nad členok. Patrí medzi veľmi obľúbené strihy nielen pri cvičení jogy, ale i iných športových aktivitách.

S čím joga legíny kombinovať?

Odpoveď na túto otázku vás zaručene vôbec neprekvapí-joga legíny kombinujte s tým, v čom sa cítite dobre a pohodlne. Je na vašom pocite komfortu, či sa rozhodnete pre športovú podprsenku určenú na jogu, crop top alebo sa lepšie cítite v tričkách či mikinách zakrývajúcich brucho (prípadne i siahajúcich pod chrbát). Z vlastnej skúsenosti vieme povedať, že dobrý pocit z celkového outfitu jogy je násobený, ak sa rozhodnete pre set joga oblečenia, kedy vrchná i spodná časťou outfitu ladia, sú rovnakého dizajnu a pohodlného materiálu. Pri výbere oblečenia na jogu nezabúdajte ani na ponožky (ak nepatríte do skupinky tých, ktorí radšej jogu cvičia na boso).

Pocit komfortu je pri cvičení jogy nesmierne dôležitý. Ak pre seba nájdete to správne oblečenie, získate moc úplného sústredenia sa na cvičenie a na všetko krásne a úžasné, čo joga prináša.

OBJEDNAT-OBLECENIE