Ekologické poháre, flašky a termosky

Dnešná doba si žiada, aby sme čím ďalej tým viac začali opakovane používať veci, ktoré denne používame. Je na mieste porozmýšľať nad tým v čom si budeš nosiť svoj obľúbený nápoj. Vo Flexity máme v ponuke fľašky, termosky aj poháriky rôznych značiek, veľkosti, farieb aj vzorov. Všetky sú samozrejme ekologické s ohľadom a rešpektom voči prírode, takže je len na tebe čomu dáš prednosť.

Už takými stálicami v našom eshope sú bambusové poháre nemeckej značky Bodhi a britskej Ecoffee cup. Tie sú v rôznych veľkostiach od najmenšej 240 ml. až po 480 ml. Ecoffee cup sú vyrobené z bambusového vlákna a kukuričného škrobu bez GMO. Viečka a ochranné prstene majú z latex free silikónu. Sú uzatvárateľné, ľahké, odolné a štýlové. Vhodné dokonca aj na smoothie. Pri šetrnom používaní vydržia roky. A keď ti pohár doslúži môžeš ho skompostovať J. Je totiž biodegradovateľný!

Príroda sa ti naozaj poďakuje J. Motto tejto značky totiž znie: „No excuse for single use“. Čiže niečo ako “Neexistuje ospravedlnenie pre jedno použitie“.

ekologicke pohare flase termosky

 Toto pocíti príroda aj pri druhej značke Bodhi. Bambusáky od nich sú rovnako vyrobené z bambusových vlákien, kukuričného škrobu a melamínu. Zvládnu horúci nápoj až do 70 stupňov. Nemajú síce mini uzáver proti vyliatiu, ale vrchný kryt je šróbovateľný, čím predídete otvoreniu pohára. Skrátka každá značka disponuje svojou výhodou.

A poďme si posvietiť bližšie na fľaše a termosky. Tie sú vyhľadávané hlavne v zime. Tie od Bodhi zhltnú až 600 ml. tvojho obľúbeného nápoja, chladeného či horúceho. Sú dobre uzatvárateľné, vďaka bambusovému viečku so silikónovým poťahom dobre priľnú a nič sa ti do tašky nevylejeJ. Nehrdzavejúca oceľ je ideálnou náhradou umelej hmoty, skla aj hliníku. Je eko-friendly a extrémne ľahučká. Bodhi ponúka 3 farby, ktoré ti potvrdia teóriu, že v jednoduchosti je krása - čierna Om, sivá Yantrabiela Kvet života.

ekologicke hrnceky

Novinkou u nás je fínska značka Mizu Jej zakladateľ je známy fínsky snowbordista a je silno zameraný na ochranu životného prostredia. Pri všetkých produktov používa výhradne nehrdzavejúcu oceľ triedy 18/8, ktorá ti zaručí dlhú životnosť a neuvoľňuje do tekutín žiadnu nepríjemnú pachuť. Nápoj tak ostane chutný a nezmenený po dlhý čas. Termosky MIZU u nás kúpiš v 2 veľkostiach – 750 ml  a 610 ml.

Čo sa fľašiek týka tie sa stali obľúbenými spoločníkmi nejedeného, jogína, športovca, turistu, či školáka. Bodhi disponujú dvomi alternatívami vrchnákov, ktoré sú súčasťou každej zakúpenej fľašky – slamkový vhodný hlavne pre deti a ľudí v pohybe a klasický šróbovateľný s karabinou na zavesenie. Vybrať si môžeš z 3 vzorov a farieb. Všetky sú ovplyvnené jógou, ale zároveň vodné aj pre ne-jogínovJ. Materiál rovnako ako pri termoskách – nehrdzavejúca oceľ, udržateľné a eko-friendly.

zdrave flase

Fínske eko fľašky Mizu dostaneš vo Flexity v 2 veľkostiach a farbách a majú pevný šróbovateľný uzáver. Materiál rovnako ako pri vyššie spomínaných nehrdzavejúca oceľ triedy 18/8.

Eliminácia plastových fliaš a jednorazových plastových produktov je v súčastnosti nevyhnutná a mimoriadne dôležitá. Tie často obsahujú škodlivý Bisfenol A (BPA), ktorého nežiadúce účinky sú mnohokrát dokázané.  Kúpou trvalej fľaše získaš zároveň aj dobrý pocit, že si tak aj ty prispel k ochrane životného prostredia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie