Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Ekologické poháre, flašky a termosky

Dnešná doba si žiada, aby sme čím ďalej tým viac začali opakovane používať veci, ktoré denne používame. Je na mieste porozmýšľať nad tým v čom si budeš nosiť svoj obľúbený nápoj. Vo Flexity máme v ponuke fľašky, termosky aj poháriky rôznych značiek, veľkosti, farieb aj vzorov. Všetky sú samozrejme ekologické s ohľadom a rešpektom voči prírode, takže je len na tebe čomu dáš prednosť.

Už takými stálicami v našom eshope sú bambusové poháre nemeckej značky Bodhi a britskej Ecoffee cup. Tie sú v rôznych veľkostiach od najmenšej 240 ml. až po 480 ml. Ecoffee cup sú vyrobené z bambusového vlákna a kukuričného škrobu bez GMO. Viečka a ochranné prstene majú z latex free silikónu. Sú uzatvárateľné, ľahké, odolné a štýlové. Vhodné dokonca aj na smoothie. Pri šetrnom používaní vydržia roky. A keď ti pohár doslúži môžeš ho skompostovať J. Je totiž biodegradovateľný!

Príroda sa ti naozaj poďakuje J. Motto tejto značky totiž znie: „No excuse for single use“. Čiže niečo ako “Neexistuje ospravedlnenie pre jedno použitie“.

ekologicke pohare flase termosky

 Toto pocíti príroda aj pri druhej značke Bodhi. Bambusáky od nich sú rovnako vyrobené z bambusových vlákien, kukuričného škrobu a melamínu. Zvládnu horúci nápoj až do 70 stupňov. Nemajú síce mini uzáver proti vyliatiu, ale vrchný kryt je šróbovateľný, čím predídete otvoreniu pohára. Skrátka každá značka disponuje svojou výhodou.

A poďme si posvietiť bližšie na fľaše a termosky. Tie sú vyhľadávané hlavne v zime. Tie od Bodhi zhltnú až 600 ml. tvojho obľúbeného nápoja, chladeného či horúceho. Sú dobre uzatvárateľné, vďaka bambusovému viečku so silikónovým poťahom dobre priľnú a nič sa ti do tašky nevylejeJ. Nehrdzavejúca oceľ je ideálnou náhradou umelej hmoty, skla aj hliníku. Je eko-friendly a extrémne ľahučká. Bodhi ponúka 3 farby, ktoré ti potvrdia teóriu, že v jednoduchosti je krása - čierna Om, sivá Yantrabiela Kvet života.

ekologicke hrnceky

Novinkou u nás je fínska značka Mizu Jej zakladateľ je známy fínsky snowbordista a je silno zameraný na ochranu životného prostredia. Pri všetkých produktov používa výhradne nehrdzavejúcu oceľ triedy 18/8, ktorá ti zaručí dlhú životnosť a neuvoľňuje do tekutín žiadnu nepríjemnú pachuť. Nápoj tak ostane chutný a nezmenený po dlhý čas. Termosky MIZU u nás kúpiš v 2 veľkostiach – 750 ml  a 610 ml.

Čo sa fľašiek týka tie sa stali obľúbenými spoločníkmi nejedeného, jogína, športovca, turistu, či školáka. Bodhi disponujú dvomi alternatívami vrchnákov, ktoré sú súčasťou každej zakúpenej fľašky – slamkový vhodný hlavne pre deti a ľudí v pohybe a klasický šróbovateľný s karabinou na zavesenie. Vybrať si môžeš z 3 vzorov a farieb. Všetky sú ovplyvnené jógou, ale zároveň vodné aj pre ne-jogínovJ. Materiál rovnako ako pri termoskách – nehrdzavejúca oceľ, udržateľné a eko-friendly.

zdrave flase

Fínske eko fľašky Mizu dostaneš vo Flexity v 2 veľkostiach a farbách a majú pevný šróbovateľný uzáver. Materiál rovnako ako pri vyššie spomínaných nehrdzavejúca oceľ triedy 18/8.

Eliminácia plastových fliaš a jednorazových plastových produktov je v súčastnosti nevyhnutná a mimoriadne dôležitá. Tie často obsahujú škodlivý Bisfenol A (BPA), ktorého nežiadúce účinky sú mnohokrát dokázané.  Kúpou trvalej fľaše získaš zároveň aj dobrý pocit, že si tak aj ty prispel k ochrane životného prostredia.