Kombucha – tekutý elixír života a efektívna prevencia

kombucha

Starodávny fermentovaný nápoj sa v poslednej dobe teší čoraz väčšej popularite. Kombucha využíva kvasinky a baktérie na premenu sacharidov na alkohol a organické kyseliny. Zdravotné benefity, ktorými fermentovaný kombucha čaj disponuje, ocení každý, kto sa snaží o zlepšenie svojej fyzickej pohody. 

Kombucha sa začala využívať v severovýchodnej Číne (200 r. pred Kr.), kde bola známa svojimi pozitívnymi liečivými účinkami. Pôvodne ju vyrobil kórejský lekár pre cisára Inkyo. Následne sa vďaka rozširovaniu obchodných vzťahov a ciest presunula aj do Európy. 

PROCES VÝROBY KOMBUCHA ČAJU

Na výrobu sa využíva čierny alebo zelený čaj, cukor a droždie. Zmes sa odkladá do sklenenej nádoby na 4-7 dní, počas ktorých sa v nápoji vytvoria baktérie a kyseliny. Vďaka fermentácii vznikajú v nápoji probiotiká a dávka vitamínov.

Pri výrobe je potrebné kontrolované a bezpečné prostredie, aby mohli vzniknúť prospešné probiotické baktérie. Aby ste sa vyhli rizikám spojených s výrobou kombuchy, siahnite po účinných alternatívach. Overený kombucha extrakt je účinný najmä vďaka svojej prírodnej sile a prvotriednej kvalite.

ZDRAVOTNÉ ÚČINKY KOMBUCHA

  • Zdroj probiotík - Pri fermentačnom procese vznikajú baktérie mliečneho kvasenia, ktoré vďaka svojej probiotickej funkcii môžu pôsobiť priaznivo v črevnom systéme. Zaradiť preto kombucha nápoj do svojho jedálnička vám môže pomôcť zlepšiť trávenie a podporiť chudnutie.

  • Antioxidantné účinky - Vzhľadom na to, že základnou zložkou je zelený čaj, kombucha obsahuje taktiež množstvo rovnakých prírodných zlúčenín. Pozitívne vplyvy zeleného čaju v podobe zlepšenia hladiny cholesterolu alebo hladiny cukru v krvi, sú všetkým známe. Kvalitné spracovaná kombucha v podobe nápoja preto môže poskytnúť priaznivé účinky na zdravie.

  • Ochrana pred škodlivými baktériami - Vďaka vzniku kyseliny octovej pri fermentácii môže nápoj zabíjať škodlivé mikroorganizmy. Svoju úlohu tu zohráva aj prítomnosť zeleného/čierneho čaju, ktoré majú antibakteriálne účinky. Kombucha taktiež môže potláčať prítomnosť nežiadúcich baktérií a kvasiniek.

  • Psychická aj fyzická pohoda - Psychická vyrovnanosť ide ruka v ruke s fyzickým stavom nášho organizmu. Vyskúšajte pravidelné užívanie kombucha extraktu pre podporu imunity a zdravia. Tešte sa z vitality a zdravého prostredia v črevách. Harmonické črevné prostredie dokáže pozitívne ovplyvniť psychický stav človeka.

DÁVKOVANIE KOMBUCHA EXTRAKTU

Pri výrobe domácich verzií kombucha nápoja sa vyskytujú riziká spojené s nekvalitným prostredím pri procese vzniku.

Vo Flexity nájdete unikátny produkt Health Republic Kombooster Kombucha extrakt 250 ml s EÚ certifikátom. Ušetrite si zbytočné obavy a problémy a zvoľte extrakt nápoj, ktorý sa dávkuje 2-3x denne po 5-7 ml ako prevencia. Pred konzumáciou sa odporúča 30 minút nepiť tekutiny a po užití vypiť 2 poháre vody.

Koncentrát je vhodný pre vegetariánov, vegánov aj pre ľudí s laktózovou a lepkovou intoleranciou. Ak si nie ste istí, neváhajte sa o konzumácii porozprávať so svojim lekárom.

Nie je vhodný pre deti do 12 rokov a tehotné, či dojčiace ženy. 

Zvoľte prírodnú cestu posilnenia vašej imunity a preventívne sa chráňte pred chorobami. Spoznajte účinnú alternatívu na ceste k celkovej psychickej aj fyzickej vitalite a vaše telo sa vám odvďačí dlhovekosťou.

Koncentrovaná prírodná sila pre vašu energiu, ktorá obnoví vašu celkovú vitalitu a zdravie. Výnimočnú účinnosť koncentrátu zo špeciálne vyšľachtenej Kombuchy máte možnosť teraz skúsiť kedykoľvek budete potrebovať. 7ml extraktu sa rovná 4,5 litra kvalitného kombucha čaju

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie