Čínsky Buddha pre šťastie a prosperitu 20 x 12 x 13 cm

Jedným z najpopulárnejších symbolov šťastia a bohatstva je čínsky smejúci sa Buddha v sede, obklopený bohatstvom z vreca. Soška je vysoká 20 cm, s ozdobným polyesterovým oblečením.

 • téma: prosperita, hojnosť
 • vyrobený z odolnej živice
 • ideálny ako dekorácia do bytu, posilnenie feng shui, kancelárie či štúdia
Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 18113
16,50 €
Čínsky Buddha pre šťastie a prosperitu 20 x 12 x 13 cm
Čínsky Buddha pre šťastie a prosperitu 20 x 12 x 13 cm
Tip Bestseller

Čínsky Buddha pre šťastie a prosperitu 20 x 12 x 13 cm

Jedným z najpopulárnejších symbolov šťastia, prosperity, bohatstva a hojnosti je čínsky smejúci sa Buddha v sede, obklopený bohatstvom z vreca a ozdobným oblečením.

Čínsky Buddha je zvyčajne zobrazovaný ako statný, smejúci sa holohlavý muž s odhaleným bruchom, známy ako Hotei alebo Pu-Tai. Číňania ho považujú za priaznivý symbol, pretože jeho usmievavá tvár a vrece bohatstva, ktoré vždy nosí, prinášajú šťastie a prosperitu.

Kde umiestniť sochu Buddhu podľa tradície Feng Shui:

Podľa tradičných princípov feng shui je najlepším miestom na umiestnenie sochy Budhu do miestnosti v oblasti bohatstva alebo prosperity vášho domova alebo kancelárie. Oblasť bohatstva sa zvyčajne nachádza v najvzdialenejšom ľavom rohu miestnosti, keď vstúpite, známa tiež ako oblasť „gua“ alebo „kan“. Táto oblasť je spojená s akumuláciou bohatstva, hojnosti a prosperity.

Ďalším dobrým miestom na umiestnenie sochy Budhu šťastia je oblasť kariéry, ktorá sa nachádza v pravom rohu miestnosti, keď vstúpite. Táto oblasť je spojená s kariérou a životnou cestou, takže umiestnenie sochy Budhu šťastia do tejto oblasti môže priniesť šťastie a prosperitu vo vašej kariére.

Je tiež dôležité poznamenať, že socha by mala byť umiestnená na úrovni, kde ju možno ľahko vidieť a oceniť, a mala by byť otočená smerom k dverám, aby privítala pozitívnu energiu. Tiež by mal byť umiestnený na čistom mieste bez neporiadku a mal by byť dobre udržiavaný, s pravidelným utieraním prachu a čistením.

Je dôležité si uvedomiť, že feng shui nie je presná veda a neexistuje žiadna definitívna odpoveď na to, kde je najlepšie umiestniť sochu Budhu šťastia, ale dodržiavanie týchto zásad môže byť nápomocné pri vytváraní harmonického a pozitívneho prostredia.

Podľa toho ako je Buddha vyobrazený, to v živote reprezentuje:

 • Smejúci sa Budha s miskou. Miska zobrazuje život mnícha. Spája sa so zrieknutím sa hmotných statkov a dosiahnutím osvietenia.
 • Smejúci sa Budha s vejárom. Vejár symbolizuje šťastie a radosť. Hovorí sa, že mávanie vejárom od sochy Buddhu znázorňuje zahánanie problémov.
 • Smejúci sa Buddha s vrecom alebo taškou. Buddha nesúci vrece symbolizuje cestovateľa. Jedna verzia je, že vrece znamená, že zbiera smútok a trápenie ľudí a vkladá ich do svojho vreca. Ďalšou verziou je, že vrece symbolizuje bohatstvo a šťastie.
 • Smejúci sa Buddha s korálkami a guľou. Ten s korálkami je považovaný za mnícha reprezentujúceho meditačnú prax. Korálky tiež symbolizujú „perly múdrosti“. Zatiaľ čo guľa prináša bohatstvo a prosperitu.
 • Smejúci sa Buddha sa hrá s deťmi (zvyčajne päť). Symbolizuje šťastie prichádzajúce z neba. Prináša aj šťastie a pozitívnu energiu.

editovat ROZMERY A VLASTNOSTI

 • Rozmery: 20 x 12 x 13 cm
 • Hmotnosť: 530 g
 • Materiál: Živica (polyresin je druh živice, ktorá je za tepla ľahko tvarovateľná, za studena je však veľmi odolná voči mechanickému poškodeniu aj vplyvom počasia. Z tohto dôvodu sa využíva tam, kde je požadovaná odolnosť). Polyester (oblečenie).

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoratívne sochy a ozdoby
Záruka: 2 roky
Materiál: Živica
Výška: 20 cm
Hmotnosť: 530 g
Kategória: Dekoratívne sochy a ozdoby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

DUCHOVNÉ PRODUKTY PRE NEW AGE, JOGU, FENG SHUI A MEDITÁCIU.phoenix

Phoenix Import je dodávateľ duchovných produktov, produktov new age, jogy, meditácie a životného štýlu. Pripisuje dôležitosť udržateľnému a zodpovednému podnikaniu, čo vyjadruje okrem iného aj tým, že obchodné procesy sú udržateľnejšie. Percento z ročných ziskov venuje charitatívnym organizáciám.

Podobné produkty

bodhi socha nataraja 60 cm
Tip Bestseller
Bodhi Socha Nataraja 60 cm
Odosielame do 7-10 dní
399 €
NAT60A
Alo Yoga Wild Thing Bra Dark Olive dámska športová podprsenka hnedo - zelená
Tip
Bodhi Socha Buddha mosadz 30 cm
Odosielame do 7-10 dní
239 €
BUD30
bodhi socha symbol om 9 cm
Tip Bestseller
Bodhi Socha Symbol OM 9 cm
Odosielame do 7-10 dní
6,90 €
OMST9
Alo Yoga Strap popruh na cvičenie aj nosenie podložky 2 v 1
Tip
12,90 €
GAN7
Alo Yoga Cover Long Sleeve Anthracite Heather tričko s dlhým rukávom tmavo - sivé
Bestseller
25,90 €
GAN12
Alo Yoga Cover Long Sleeve Anthracite Heather tričko s dlhým rukávom tmavo - sivé
Bodhi Socha Mahadevi 20 cm
Odosielame do 7-10 dní
32,90 €
MAH20
bodhi socha nataraja 13 cm
Tip
Bodhi Socha Nataraja 13 cm
Odosielame do 7-10 dní
15,90 €
NAT13B