PODCAST: Čo je to duševná dimenzia jogy | Heinz Grill | Mirka Bellušová #1

Miriam Bellušová, učiteľka jogy a zakladateľka štúdia AD-joga dlhodobo študuje jogu a jej filozofiu v zmysle jogového prístupu Nová jogová vôľa od  Heinza Grilla. V rozhovore sme sa dostali od začiatkov a situácie jogy na Slovensku po roku 2000 k dielu nemeckého učiteľa jogy Heinza Grilla, ktorého na Slovensku poznámez kníh, článkov, videí a zo seminárov organizovaných združením Učitelia jogy. 

UČITEĽ JOGY HEINZ GRILL A JEHO NOVÁ JOGOVÁ VÔLA

HEINZ GRILL JOGA UČITEL

Heinz Grill. FOTO – Archív HG

Vďaka H. Grillovi máme možnosť spoznať jeho ponatie Novej jogovej vôle stavajúcom na 3 prvkoch: myslenie - cítenie - vôla. Okrem samotného cvičenia autor poukazuje aj na menej známy prvok pri cvičení jogy a to "duševnú dimenziu" cvičenia jogy. Môžeme si ho predstaviť aj ako duševné zažívania počas cvičenia určitej pozície / asány. Postupne sa tak dostáva pri cvičení jogy v umeleckému vyjadreniu. 

Heinz Grill nám ponúka pohľad na jogu, ktorý nie je len o odpútaní sa od sveta, ale práve naopak jeho zažívanie a sociálne cítenie jednotlivca. Autor spozoroval, že nestačilo len preniesť a "skopírovať" východné poňatie jogy na Západ, chcelo to adaptovať toto obsiahle učenie pre "západného človeka". Na jeho seminároch prenacháva priestor na otvorenosť a konštruktívny dialóg. Svoju cestu autor charakterizuje ako umelecko-spirituálnu.

Pozývame vás vypočuť si náš úvodný rozhovor, v ktorom sa dozviete ešte omnoho viac k týmto témam:

 

 

Dielo duševná dimenzia jogy zakúpite u nás vo Flexity:

3656-1

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie