Zmena otváracích hodín: PONDELOK-PIATOK 10.6.- 14.6.2024 = Predajňa zatvorená. Len osobný odber vopred uhradených objednávok.

PODCAST: Čo je to duševná dimenzia jogy | Heinz Grill | Mirka Bellušová #1

Miriam Bellušová, učiteľka jogy a zakladateľka štúdia AD-joga dlhodobo študuje jogu a jej filozofiu v zmysle jogového prístupu Nová jogová vôľa od  Heinza Grilla. V rozhovore sme sa dostali od začiatkov a situácie jogy na Slovensku po roku 2000 k dielu nemeckého učiteľa jogy Heinza Grilla, ktorého na Slovensku poznámez kníh, článkov, videí a zo seminárov organizovaných združením Učitelia jogy. 

UČITEĽ JOGY HEINZ GRILL A JEHO NOVÁ JOGOVÁ VÔLA

HEINZ GRILL JOGA UČITEL

Heinz Grill. FOTO – Archív HG

Vďaka H. Grillovi máme možnosť spoznať jeho ponatie Novej jogovej vôle stavajúcom na 3 prvkoch: myslenie - cítenie - vôla. Okrem samotného cvičenia autor poukazuje aj na menej známy prvok pri cvičení jogy a to "duševnú dimenziu" cvičenia jogy. Môžeme si ho predstaviť aj ako duševné zažívania počas cvičenia určitej pozície / asány. Postupne sa tak dostáva pri cvičení jogy v umeleckému vyjadreniu. 

Heinz Grill nám ponúka pohľad na jogu, ktorý nie je len o odpútaní sa od sveta, ale práve naopak jeho zažívanie a sociálne cítenie jednotlivca. Autor spozoroval, že nestačilo len preniesť a "skopírovať" východné poňatie jogy na Západ, chcelo to adaptovať toto obsiahle učenie pre "západného človeka". Na jeho seminároch prenacháva priestor na otvorenosť a konštruktívny dialóg. Svoju cestu autor charakterizuje ako umelecko-spirituálnu.

Pozývame vás vypočuť si náš úvodný rozhovor, v ktorom sa dozviete ešte omnoho viac k týmto témam:

 

 

Dielo duševná dimenzia jogy zakúpite u nás vo Flexity:

3656-1