5 najkrajších miest na Slovensku na joga pobyt

joga pobyty Slovensko

Joga pobyt je zážitok, ktorý by si mal povinne dopriať každý z nás, či už pre naše fyzické zdravie alebo pre našu duševnú hygienu. Nepochybne nám dáte za pravdu, že v našom (často) uponáhľanom svete si každý z nás zaslúži na chvíľu spomaliť, vypnúť a zrelaxovať telo i myseľ. Nezáleží na tom, či sa chcete stať súčasťou organizovaného pobytu alebo ste radšej „súkromník“, ktorý si svoj výlet plánuje vo vlastnej réžii- to správne miesto je kľúčom k prežitiu harmonického a príjemného pobytu spojeného s jogou a so všetkým, čo si s ňou spájate. Aké sú vaše cestovateľské plány na najbližšie obdobie? Svet je krásne miesto a všetci máme jednoznačne svoje vysnívané cestovateľské destinácie, avšak rovno „pod nosom“ máme toľko neobjavených miest- tých, ktoré sú na našom milovanom Slovensku. Miest, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Miest, z ktorých si odnesieme toľko nového (nemateriálneho), a predsa tak cenného a vzácneho.

Ak hľadáte to správne miesto pre svoj pobyt, ste šťastlivec, pretože my Slováci sa môžeme pýšiť skutočne nádhernou krajinou. Joga pobyt sa nemôže zaobísť bez času stráveného v prírode, ktorá nám dodá novú energiu, a práve Slovensko ponúka nespočetne okúzľujúcich miest obklopených prírodou. Ranné prechádzky v lese, meditácia v prírode, mindfulness, dych-berúce západy slnka, nekonečný pokoj, nová energia, vypnutie od povinností, závan nových myšlienok...znie to lákavo? To nás príroda volá na potulky za nachádzaním nových krás života. Vďaka krásam Slovenska sme pre vás pripravili zoznam piatich miest na Slovensku, ktoré sa oplatí (nejedenkrát) navštíviť v prípade, že plánujete joga pobyt.

1. Demänovská dolina

Výnimočná obec tvorí súčasť Nízkych Tatier a je známa širokou možnosťou letnej i zimnej rekreácie, a to platí i v prípade joga pobytov. Demänovskú dolinu si mnohí spájajú so známym strediskom Jasná. Náš článok bez Chopku a Jasnej? Ani náhodou! Organizované pobyty v Demänovskej doline sú vždy plné jedinečných joga cvičení, ale i času stráveného vo welnesse, na masážach a na rôznych vzdelávacích prednáškach. Znie to viac, než len lákavo, však?

2. Terchová

Víkend v Terchovej? Hotový balzam na dušu. Terchová dokáže byť (rušným) miestom, kde sa neustále niečo dobré deje a zároveň miestom, kde načerpáte novú energiu a pokoj. Jej návšteva sa oplatí aj vďaka novým, krásnym miestam, ktoré sa v okolitej prírode ponúkajú na objavenie.

3. Banská Štiavnica

joga retreaty

Prenádherné slovenské mestečko, ktoré je ako stvorené pre (mestský) joga pobyt. Výnimočné mestečko, ktorého historické uličky vezmú dych každému návštevníkovi dopĺňa krásna okolitá príroda ponúkajúca výlety a prechádzky. Banská Štiavnica je emócia, ktorú si zaslúži zažiť každý.  

 4. Donovaly

Stredoslovenské Donovaly si zaručene zapíšte na svoj (places to go) zoznam, pretože naň zaslúžene patria! Toto čarokrásne miesto (horská rekreačná obec v blízkosti Banskej Bystrice a Ružomberka) tvorí západnú časť Nízkych Tatier. Horskú obec Donovaly si okamžite zamilujete už pri prvom pohľade na okolitú prírodu. Sú ideálnym útočiskom pre všetkých, ktorí hľadajú pár dní relaxu, prírodu, nekonečné prechádzky a únik z reality.

5. Vysoké Tatry

joga pobyt 2021

Booking.com

Meditácia a čerstvý horský vzduch? Ranná káva s tými najdokonalejšími výhľadmi? Áno, prosím! Bez Vysokých Tatier by azda náš článok ani nemohol byť publikovateľný. Kto Tatry navštívil, ten ich miluje. A kto Tatry nemiluje, ten ešte v Tatrách nikdy predtým nebol. Ich atmosféra sa zaručene zaryje pod kožu každému a v spomienkach zostane ešte veľmi dlho. Joga pobyt sa dá skvelo naplánovať v kombinácii s výletmi, prechádzkami, ale i náročnejšími túrami do prírody. A že veru v Tatrách je nespočetne veľa krás, ktoré možno zažiť a vidieť. Jediný problém spočíva v tom, že víkend, ani týždeň na zoznámenie sa s kúzelnými tatranskými miestami nepostačí. To však nevadí, veď predsa máme to šťastie, že Tatry patria nám Slovákom a máme ich na dosah kedykoľvek.

meditacia pobyty