Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

MEINL Sonic Energy - terapia hudbou & muzikoterapia

Meinl Sonic Energy je rodinná firma patriaca pod spoločnosť Meinl so sídlom v Gutenstetten v Nemecku. Bola založená v roku 2014 kde začala s výrobou gongov vyrobených ručne v Nemecku, krátko nato nasledovali Zvonkohry (Chimes), Terapeutické ladičky (Tuning Forks), Spievajúce misky a mnoho ďalších nástrojov. Sonic Energy teraz ponúka zvukovým terapeutom tie najrozmanitejšie nástroje zvukovej terapie na svete.

Portfólio značky Meinl obsahuje Meinl Cymbals, Meinl Percussion, Nino Percussion, Meinl Sonic Energy, Meinl Viva Rhythm, Meinl Stick & Brush a Ortega Guitars.

MEINL Sonic Energy - terapia hudbou

MEINL SONIC ENERGY je zbierka nástrojov, ktoré podporujú naše spojenie prežívať telo, myseľ a energiu ako jeden celok. Je to vysokokvalitná zbierka nástrojov, ktoré sú vyladené na konkrétne frekvencie. Používajú sa na masáže, v kúpeľoch, pri zvukových terapiách a mnohých ďalších oblastiach. Nejde o výkon, ale o to, aby cez vás energia prechádzala. Môžete sa stratiť vo zvuku a uniknúť stresu z našej modernej spoločnosti.

KDE SA POUŽÍVA TERAPIA ZVUKMI?

Mnoho hudobníkov a sprievodcov v odvetví zdravia a wellness používa naše nástroje terapeuticky na zvládanie stresu, úľavu od úzkosti, nespavosť, depresiu, zotavenie sa zo závislosti, zvládanie bolesti atď. Sú to jedinečné vyjadrenia vibrácií, s ktorými sa stretávame denne. Pozývajú nás, aby sme ocenili definíciu všetkých vecí, ktoré v našom živote považujeme za harmonické, a prostredníctvom tejto podpory sa naša cesta začína novým mierom a obnovou. Kolekcia krásnych a kvalitných výtvorov od Meinl Sonic Energy robí zo sebapoznávania prostredníctvom zvuku hlboký zážitok.

AKÉ TYPY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV MEINL PONÚKA?

Jedným z najobľúbenejšími nástrojov sú terapeutické LADIČKY - Terapia ladičkami je veľmi jemná, ale účinná metóda na ošetrenie tela, mysle a obnovenie vnútornej rovnováhy a zdravia. Pracuje s nervovým systémom, tkanivami a jemnejšími energiami tela. Je to hlboko relaxačná a obnovujúca terapia a môže ponúknuť dlhodobé výhody.

Terapia ladičkami je vhodná pre všetky vekové kategórie a je veľmi dobre kombinovateľná s kraniosakrálnou terapiou, masážami, psychoanalýzou, meditáciami, aromaterapiou, kryštáloterapiou a inými energetickými terapiami. Je možné ich používať aj u predčasne narodených bábätiek a osôb s mentálnym a telesným postihnutím. Veľmi dobré výsledky sú zaznamenané tiež pri použití u domácich miláčikov vo veterinárnej praxi.

LADICKA NA HARMONIZACIU

SPIEVAJÚCE MISKY prinášajú a ponúkajú liečenie zvukom viac ako krásny spôsob uvoľnenia stresu. Naše bunky vibrujú na rôznych frekvenciách zvuku - preto používame zvuk a vibrácie na spojenie s týmito bunkami a orgánmi na podporu hojenia celého tela. Tibetské spievajúce misy pochádzajú z oblasti himalájí a majú dlhú tradíciu.

Používajú sa na meditácie, mantra yogu, očistu priestoru, sound healing, zvukové masáže a terapie, čistenie čakier, zlepšenie spánku, koncerty, muzikoterapiu a obrady. Radíme ich medzi liečivé hudobné nástroje. Nájdeme ich pod rôznymi názvami ako nepálske misky, meditačné misky, indické misy, spievajúce misy, rezonančné misy, obrátené zvony, budhistické misy atď. Existújú dva druhy misiek, ručne robené - tepané a strojovo odlievané misy. Ďalej misy krásne zdobené, či čisté bez vzoru.

BUBNY A PERKUSIE - Bubny a perkusné nástroje sú skvelým doplnkom pri terapiách zvukom a doladenie atmosféry. MEINL Sonic Energy Hand Drums Bubny sú zväčša vyrobené ručne z kozej kože pre rovnomernú hrúbku a teplé rezonančné tóny. Majú vynikajúce akustické vlastnosti a sú tvarované tak, aby umožňovali pohodlné uchopenie. Sú veľmi obľúbené pri skupinových sedeniach a terapiách. Perkusné nástroje ako Shakre, Rainsticky, Chimes (zvonkohry), Digeridoo či Thunder drumy sú nástroje vytvárajúce atmosférické zvuky. Sú to jednoducho ovládateľné, vytvárajúce jedinčné zvukové efekty a v neposlednom rade aj liečiace hudobné nástroje. Nedávne štúdie zistili, že hranie na Didgeridoo znižuje chrápanie a spánkové apnoe tým, že posilňuje svaly v horných dýchacích cestách. 

GONGY sú tradičné nástroje ručne vyrábané v Číne. Sú to jedny z najstarších nástrojov vôbec, zdroje uvádzajú až 4000 rokov, čím dokonca predčia aj tibetské spievajúce misky. Sú vyrobené pomocou špeciálnej bronzovej zliatiny, ktorá ponúka mimoriadnu odolnosť a dominujúci rezonančný tón. Produkujú silný nízky zvuk, ktorý sa pri silnejšom hraní pekne otvára. Každý gong obsahuje gongovú palicu navrhnutú špeciálne na získanie najlepšieho zvuku zodpovedajúcej veľkosti gongu. 

zvukova terapia masaz kupel

HANDPAN JE NÁSTROJOM SRDCA, TELA A DUCHA - etci ľudia potrebujú mať tieto tri dimenzie svojho bytia v harmónii, preto je Handpan skvelá šanca objaviť seba, prostredníctvom rytmu a melódií. Handpan je hudobný nástroj, ktorého korene siahajú až do prelomu 19. a 20. storočia. V tom čase sa v oblasti Trinidadu a Indonézie začali objavovať prvé pokusy o melodické nástroje vytvorené z kovu. Tieto nástroje mali po obvode viacero tónov ladených do rôznych stupníc a hralo sa na ne väčšinou paličkami. Boli v podstate predchodcami dnešného handpanu. Dnes má Handpan  krásny, bohatý, rezonujúci, magický zvuk s perfektne vyladeným vyššími harmonickými tónmi.

KALIMBA - pôvodne pochádza z Afriky. Jedná sa viac ako 1000 rokov starý pôvodný africký hudobný nástroj, známy aj ako „Mbira“ a „Sansa“ alebo jednoducho „Thumb Piano“ (lamelofón, či palcové piano). Na drevenej rezonančnej skrinke sú umiestnené kovové lamely, na ktorých sa "brnká" palcami, aby sa vytvoril kovovo jemný zvuk. Je to výborný nástroj na relax aj rozvoj jemnej motoriky u detí a je rovnako využívaný aj pri vybračnej terapii a zvukových masážach. 

Na svete existuje mnoho ďalších zvukových liečebných nástrojov, ktoré môžu liečiť alebo môžu byť použité na liečenie tela a duše. Už od pradávna počúvame vetu "hudba lieči" a je tomu naozaj tak. Meinl Sonic Energy vám jednoznačne prináša mnoho výhod tejto úžasnej zvukovo - liečebnej terapie. 

info 


Zaujíma vás viac k soundhealingu?

Preskúmajte nášho: Poradcu k výberu zvukovej terapie