Zmena otváracích hodín: PONDELOK-PIATOK 10.6.- 14.6.2024 = Predajňa zatvorená. Len osobný odber vopred uhradených objednávok.

Rozhovor o hormonálnej jogovej terapii s Mirkou Bartošovou

hormonalna joga Dinag Rodriguez

Mirka Bartošová sa už vyše 5 rokov venuje hormonálnej joge. Hormonálna joga je vhodná pre každý typ a vek ženy, keďže v každom veku na nás vplývajú hormóny, ktoré nie je ľahko regulovať. Či už máme problémy v puberte s pokožkou a menštruáciou alebo neskôr s otehotnením a potom menopauzou. Preto je potrebné praktizovať hormonálnu jogu, ktorá zvyšuje hladinu ženských hormónov a takisto znižuje intenzitu symptómov menopauzy. Mnohé ženy, ktroré si prechádzajú cez túto etapu, veľmi dobre vedia aké nepríjemnosti to prináša.

AKO PÔSOBÍ HORMONÁLNA JOGOVÁ TERAPIA

Terapia sa zameriava na váš celkový zdravotný stav, zlepšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov, detoxikuje organizmus, vylepšuje tvar postavy. Celkovo zvyšuje imunitu a vitalitu, omladzuje a skrášľuje váš výzor. Hormonálnu jogovú terapiu vytvorila Brazílčanka Dinah Rodrigues v deväťdesiatych rokoch a dodnes s ňou slávi úspechy po celom svete. Hormonálna joga zmenila život mnohým ženám aj mužom.

AKO VLASTNE FUNGUJE HORMONÁLNA TERAPIA

Systém hormonálnej jogovej terapie vychádza z tradičných jogových techník v kombinácii s vedeckým prístupom, založeným na poznatkoch z fyziológie človeka. Cvičenie aktivuje žľazy s vnútornou sekréciou tak, aby navzájom spolupracovali a mohli fungovať ako systém. Je to dynamický druh jogy a práve vďaka dynamike povzbudzujeme žľazy k ich správnej činnosti. Už po pár dňoch či pár týždňoch dochádza k odstráneniu niektorých príznakov.

ČO SÚ JEJ BENEFITY 

Hormonálna jogová terapia bola pôvodne zostavená pre ženy v prechode, kedy hladina ženských hormónov rapídne klesá a je sprevádzaná množstvom nepríjemných príznakov (ako návaly tepla, nespavosť, podráždenosť, depresia, zhoršenie pamäte, nízke libido, migrény…). neskôr postupne pribudli ženy, ktoré predčasne stratili menštruačný cyklus, trpia PMS, majú bolestivú, príliš silnú alebo slabú menštruáciu. Ukázalo sa, že hormonálna joga výrazne pomáha ženám, ktorým lekári diagnostikovali neplodnosť, ako aj pri ostatných ťažkostiach spôsobených hormonálnou nerovnováhou (napr. syndróm karpálneho tunela, inkontinencia, poruchy štítnej žľazy, padanie  vlasov, suchá pleť, akné…). Hormonálna joga je tiež výbornou prevenciou osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení.

V ČOM SPOČÍVA ZOSTAVA CVIKOV

Jedná sa o ucelenú zostavu cvikov, ktoré na seba nadväzujú. Zostava sa dá veľmi ľahko naučiť. Je vhodné cvičiť naozaj správne a pravidelne. Ako správne cvičiť sa naučíme na workshope a potom budete cvičiť doma. Cvičenie trvá 30 minút a platí, že čím častejšie, tým rýchlejšie sa dostavia výsledky. Už po pár dňoch či pár týždňoch dochádza k odstráneniu niektorých príznakov.

Ak máte chuť spoznať hormonálnu jogovú terapiu a pocítiť jej účinky na vlastnom tele, môžete si práve objednať online kurz od Mirky na adrese:

http://www.hormonyoga.sk/archiv/project/mesacne-kurzy

Hormóny ovplyvňujú každý náš pocit, emócie a naše správanie. Preto je dôležité, aby naše žľazy boli aktívne a produkovali hormóny v správnom pomere. Najčastejšou príčinou hormonálnej nerovnováhy je stres a veľká záťaž, s ktorými si telo nevie poradiť. 

Hormonálna jogová terapia pôsobí na váš organizmus ako celok a účinkuje na niekoľkých úrovniach. 

Na fyziologickej úrovni

 • Znovu aktivuje tvorbu hormónov
 • Znižuje intenzitu symptómov menopauzy
 • Zabraňuje výskytu ochorení spôsobených nízkou hladinou hormónov

Na telesnej úrovni

 • Posilňuje svaly
 • Napomáha správnemu držaniu tela 
 • Zvyšuje pružnosť a ladnosť pohybov
 • Tvaruje telo 
 • Posilňuje kosti 

Na psychickej úrovni

 • Pomáha zvládať stres 
 • Odstraňuje nespavosť 
 • Napráva emočnú nerovnováhu 
 • Odstraňuje depresiu a ďalšie emočné problémy spojené s nízkou hladinou hormónov

Na energetickej úrovni

 • Aktivuje individuálnu energiu (prináša vitalitu a duševnú pohodu)
 • Zvyšuje vstrebávanie prány 
 • Aktivuje žľazy, ktoré tvoria hormóny. 

hormon yoga

Mirka Bartošová - Medzinárodne certifikovaná lektorka Hormonálnej jogovej terapie podľa D. Rodrigues

styly jogy ebook hormonalna joga