[Sprievodca] podložkami na jogu Manduka

Či už si jogínsky guru alebo ťa kamoška v práci ukecala na prvú jogu, budeš vžy potrebovať jedného parťáka, ktorý ťa podrží, obmäkčí a zapotí sa s tebou.

Výber podložky na cvičenie jogy či iných pohybových aktivít je skutočne vecou osobného vkusu. Kým pred niekoľkými rokmi bol trh s jogamatkami pomerne obmedzený, dnes si už dokáže vybrať každý svoju podložku podľa individuálnych potrieb. Ako si vôbec podložku na cvičenie vybrať sme spísali v predošlom článku. Teraz sme pre teba pripravili rýchly prehľad najdôležitejších funkcií joga podložky, ktoré ti pomôžu pri výbere tej správnej.

Pozrite si ako sa líšia šírky a dĺžky podložiek na obrázku:

dlhe podlozky manduka 

Nižšie sme pre Teba pripravili prehľad podľa vlastností podložiek:

Ako na to? Jednotlivé vlastnosti sú uvedené v hornej lište. Každý typ podložky je ohodnotený guličkou podľa “vhodnosti”, čiže podľa toho ako veľmi sa pre tú danú vlastnosť najviac hodí.

Napríklad ak vidíš pri cvičení na doma veľa guličiek, hádaš správne, že to bude ideálna voľba na cvičenie doma, prípadne v štúdiu, kde si podložku môžeš nechať a nemusíš ju často prenášať - napríklad aj v našich taškách na jogamatky :)

 

4 dôvody pre ktoré vymeníš spoločnú podložku za vlastnú 

 

Manduka sprievodca podložkami na jogu

 

tabulka-podlozky-na-jogu-manduka

Zdroj: vlastné spracovanie

 

Z pohľadu štruktúry "buniek" teda povrchu ich delíme nasledovne:

Zdroj: Manduka 

MANDUKA MAT GUIDE YOGA

 

MANDUKA YOGA GUIDE MATS

 

BLOG: 7 tipov ako si vybrať správnu jogamatku