Kde sa cvičí hormonálna joga na Slovensku

Hormonálna jogová terapia

hormonalna joga slovensko

Patrí medzi menej známe, avšak veľmi úspešné terapie, ktoré preukazujú pozitívne účinky. Je pre vás hormonálna joga známa alebo o nej čítate prvýkrát? Na Slovensku možno o nej ešte stále nie je počuť v taktom rozsahu, v akom by si zaslúžila, preto aj našim blogovým príspevkom radi podporíme šírenie tejto naozaj výnimočnej jogy.

Fyzické zdravie, hormonálna rovnováha, nová energia, vitalita, kvalitnejší spánok, vytúžený pokoj, vnútorná harmónia, neopísateľné pocity...to všetko a omnoho viac dokáže hormonálna yoga. Naše telo pracuje ako celok, v ktorom všetko na seba vzájomne nadväzuje, preto je pre jeho zdravé fungovanie nevyhnutné mať v poriadku i naše žľazy produkujúce hormóny. Nemenej dôležité je pre nás i duševné zdravie, nakoľko práve prostredníctvom hormonálnej jogy dostávame naše telo do fyzickej aj psychickej harmónie, ktoré sú veľmi dôležité a jedna bez druhej nedokážu fungovať. Joga je zameraná predovšetkým na cvičenie prostredníctvom dychových techník, ktorého primárnym cieľom je aktivácia žliaz, ktoré začnú prirodzenú produkciu hormónov.

Prvý dojem možno navádza našu myseľ, aby si spojila hormonálnu jogovu terapiu výhradne len so ženami, avšak je i pre mužov. Muži sa vďaka cvičeniu hormonálnej jogy cítia plný energie, sebavedomejšie, vitálnejšie, pričom je terapia zameraná na aktiváciu ich štítnej žľazy, semenníkov, hypofýzy a nadobličiek. Cvičenie bolo v jeho počiatkoch primárne vytvorené pre ženy nad 35 rokov, avšak v súčasnosti je odporúčané a vyhľadávané i dievčatami v tínedžerskom veku, ktoré sa trápia mnohými problémami, spojenými najmä s menštruáciou.

V prípade našich nežnejších polovičiek sa joga hormonálna venuje predovšetkým štítnej žľaze, vaječníkom, ale i nadobličkám a hypofýze. Prostredníctvom cvičenia hormonálnej jogy možno u žien riešiť mnohé problémy týkajúce sa hormonálnej nerovnováhy, a to predovšetkým ťažkosti s menštruáciou, ktoré pravidelne trápia veľké množstvo žien, nie len vo veku, kedy pohlavne dospievajú. Praktikovaním hormonálnej jogovej terapie možno ženám pomôcť i s problémami v súvislosti s výskytom syndrómu PMS alebo s prejavmi vyskytujúcimi sa pred/po menopauze.

Jej účinky sú viac než viditeľné a najmä cítiteľné i v prípade emočnej nerovnováhy. Terapia prostredníctvom aktivácie žliaz sa zameriava i na problémy pri snažení sa otehotnieť. Nikde nie je však napísané, že si hormonálnu jogu nemôžete zamilovať i v rámci svojej celkovej prevencie. Tento typ jogy však nie je odporúčaný tehotným ženám, nakoľko sa hormonálna jogova terapia zameriava na cvičenia s dýchaním a zvýšená intenzita dýchania do bruška nie je počas tehotenstva priaznivá a odporúčaná.

button-newsletter-blog600

Kde sa cvičí hormonálna joga?
(aktualizované 23.11.2020)

Kde všade sa to dá? Kto hľadá ten nájde, prípadne sa spoľahne na náš blog, kde sme to vypátrali zavás a na tohtoročnú jar dávame do pozornosti tieto skvelé udalosti:

  •   Za vyskúšanie nič nedáte, šancu môžete dať napríklad víkendovým seminárom. Hormon Yoga, ktoré má pod palcom Mgr. Mirka Mahima Bartošová, organizuje na jar ( 18. apríl až 23. máj) tohto roku víkendové semináre hormonálnej jogy naprieč rôznymi mestami Slovenska. Na seminár sa môžete tešiť v Žiline, v Košiciach, v Prešove, ale i v Trenčíne a v Liptovskom Mikuláši. Prehľad jednotlivých miest a termínov nájdete na webe http://bit.ly/víkendový_seminár, kde okrem víkendovej ponuky nájdete i možnosť prihlásiť sa na týždenný kurz hormonálnej jogy, ktorý prebieha v Bratislave.
  •   Najpestrejšiu ponuku kurzov a seminárov má naše hlavné mesto, seminár hormonálnej jogy môžete navštíviť i v Košiciach →  http://bit.ly/košický_kurz
  •   Yoga Studio Lenka Pezinok, ktoré nájdete na ulici Kollárová 11, plánuje o niekoľko týždňov 25.apríla jednodňový seminár hormonálnej jogovej terapie (HJT) podľa Dinah Rodrigues. V linku nájdete udalosť na Facebooku, kde sa dozviete všetky potrebné informácie http://bit.ly/hjt_Pezinok
  • V Nitre si zacvičíte hormonálnu jogu v JogaStudiu u Lenky Konôpkovej → http://jogastudio.sk . Pravidelne sa organizujú aj workshopy a kurzy počas roka.
  • Zostavu cvikov podľa Dinah Rodriguez si zacvičíte aj s Janou Šrámkovou → www.hormonalka.sk

·   Podobné podujatie, ktoré je inšpirované Dinah Rodrigues, prebehne i 7.-8.marca na strednom Slovensku v Žiline. Organizačné pokyny nájdete na udalosti vytvorenej prostredníctvom Facebooku http://bit.ly/hormonálna_joga_žilina