Mizu - zdravé flaše na pitie, ktoré chránia životné prostredie

MIZU - japonsky voda - jednoduchý a trefný názov spoločnosti, ktorú založil v roku 2008 fínsky snowboardista, veľký dobrodruh Jussi Oksanen. Počas svojej 18 ročnej profesionálnej kariéry získal množstvo medailí, no vždy mu ako správnemu outdoorovému nadšencovi záležalo na ochrane prírody. Jeho zámerom bola jasná vízia -  vytvoriť znovu použiteľné produkty, funkčne aj dizajnovo vyladené do posledného detailu, vždy pripravené vyraziť za svojím majiteľom prekonávať hranice a zažívať nové dobrodružstvá. A tak sa zrodili fľaše MIZU.

eko flase na vodu

Zámerom však nie je iba priamo uspokojiť telesné potreby zákazníka, naopak zaistiť, aby sme v budúcnu vôbec mali nezávadnú vodu odkiaľ čerpať. Jedným z hlavných opatrení je tak nutnosť znížiť produkciu odpadu, a to hlavne toho plastového. A v tom sú znovu použiteľné fľaše MIZU z nehrdzavejúcej ocele tým najspoľahlivejším pomocníkom.

MIZU nezostáva len pri rečiach – priateľská spolupráca s profesionálnymi športovcami umožňuje testovať fľaše priamo v akcii a predávať ich prostredníctvom posolstva fanúšikom po celom svete. Spojenie podobne zmýšľajúcich ľudí tak dáva podnet k vzniku  niečoho jedinečného – zhmotnenej energii bojovať proti znečisťovaniu prírody a šíriť víziu, že bez jednorazových plastových produktov bude život na Zemi oveľa lepší pre všetkých.

Prečo používať stále rovnaké fľaše?

 

Introducing myMizu! from Mizu Life on Vimeo.

Ochrana životného prostredia je dnes téma č.1 - obracaná z každej strany. Recyklácia je len jeden z mnohých možných spôsobov pomoci. Celosvetovo je takto spracovávaná iba desatina plastových fliaš, čo je žalostne málo. Zvyšok končí na dne oceánov, kde sa ich každý rok nazhromaždí približne 40 miliárd, čo je bez ohľadu na spotrebu ropy a ďalších surovín nutných pre výrobu fliaš z plastu viac než alarmujúce. S fľašami MIZU už PET fľaše potrebovať nebudete.

Zdravotné benefity – okrem nezávadnosti kohútikovej vody, ktorá je testovaná mnohonásobne častejšie než tá balená, je pre naše zdravie prospešná aj už toľko spomínaná eliminácia plastových fliaš a jednorazových plastových produktov. Tie často obsahujú škodlivý Bisfenol A (BPA), ktorého nežiadúce účinky sú mnohokrát dokázané. Čo sa použitých materiálov týka MIZU sa zameralo na vysokú kvalitu a starostlivo si stráži použité materiály. Používa výhradne nehrdzavejúcu oceľ triedy 18/8, ktorá zaručí dlhu životnosť a neuvoľňuje do tekutín žiadnu nepríjemnú pachuť. Vaša voda tak ostane chutná a nezmenená po dlhý čas.

Navyše fľaše MIZU môžete bez problémov používať niekoľko rokov a tak je ich obstarávacia cena len počiatočnou investíciou. V porovnaní s pravidelným nákupom jednorazových fliaš balenej vody je to skutočne minimum, čo môžeme urobiť pre seba a našu planétu.

ekologicke flase na pitie