ZMENA: Piatok 12.4. nebude možný predaj na mieste (Saratovská 6D). Osobný odber je stále možný. Cestujeme na medzinárodnú výstavu FIBO 2024 :)

11 svetových Pilates značiek, ktoré musíte poznať

Pilates, so svojím dôrazom na silu, flexibilitu a rozvážny pohyb, sa stal celosvetovým fenoménom. S nárastom dopytu po kvalitnom pilates vybavení vzniklo množstvo značiek, pričom každá prispieva k evolúcii a rastu tejto disciplíny. V tomto článku sa pozrieme na zoznam najznámejších pilates značiek, ktoré zanechali významný dojem, abecedne usporiadaných pre jednoduché hľadanie.

V dohľadnej budúcnosti sa očakáva, že trh s Pilatesovým vybavením zažije trvalý rast, poháňaný rastúcim dopytom po udržateľných a inovatívnych produktoch. Prognózy naznačujú, že do roku 2030 dosiahne celosvetový trh s vybavením Pilates niekoľko miliónov, čo dokazuje nepredvídané ročné tempo rastu od roku 2023 do roku 2030 na rozdiel od predošlej dekády.

1. AeroPilates - UK

AeroPilates

AeroPilates od zakladateľkyMarjolein Brugman, je známy pre svoje inovatívne a dostupné pilates vybavenie. Ich sortiment dostupných  reformerov a príslušenstva zohľadňuje začiatočníkov aj pokročilých cvičencov, poskytujúc platformu pre celostné cvičenia s dôrazom na budovanie jadra a flexibility.

AeroPilates prináša revolučný prístup k cvičeniam Pilates Reformer, ktorý hladko integruje podstatu klasických cvičení s moderným nádychom – odrazom. Tento dynamický doplnok transformuje vaše cvičenie. Nielenže odrazová doska zvyšuje silu a flexibilitu, ale tiež zvyšuje aj kardiovaskulárny výkon a tvaruje vaše telo.

2. Align Pilates - UK

Align Pilates

Align Pilates vyniká svojou snahou vytvárať vysoko kvalitné a odolné pilates vybavenie. Ich reformery, stoličky a barely sú navrhnuté s precíznosťou a pozornosťou k detailom, ponúkajúc bezproblémový a efektívny zážitok z pilates.

Align-Pilates je uznávaný pre jeho rozsiahle využitie mnohými športovými profesionálmi v rôznych vrcholových športoch, čo svedčí o širokom produktovom rade, ktoré ponúka prístroje pre tréning aj rehabilitáciu. Spoločnosť je poháňaná poslaním rozšíriť výhody cvičenia Pilates na strojoch, v súlade s pôvodnou víziou Josepha Pilatesa, pre širšie publikum. Dôraz je kladený na zníženie celkových nákladov na vysokokvalitné vybavenie Pilates, čím sa podporí rast nových Pilates štúdií. Cieľom tejto snahy je prekonať obmedzenia, ktorým čelia mnohé krajiny, kde vysoké náklady na vybavenie obmedzujú rast štúdií.

3. BASI - USA

BASI pilates

Spoločnosť BASI, ktorú v roku 1989 založil celosvetovo uznávaný Pilates učiteľ Rael Isacowitz, si už viac ako 30 rokov udržuje pozíciu lídra v prémiovom vzdelávaní Pilates cvičenia.

BASI (Body Arts and Science International) zostáva odhodlaná presadzovať princípy umenia, vedy a, čo je najdôležitejšie, odkaz Josepha a Clary Pilates.

Spoločnosť BASI, známa pre svoj inovatívny prístup a akademickú dokonalosť, sa venuje poskytovaniu najrozsiahlejších skúseností so vzdelávaním Pilates dostupných v tomto odvetví.

Ich odhodlanie kombinovať vedu a umenie v učení pilatesu im prinieslo celosvetovú povesť pre excelentnosť.

4. Balanced Body - USA

Balanced Body

Balanced Body je najväčším americkým výrobcom vybavenia Pilates, ktorý sa môže pochváliť viac ako 40-ročnou pôsobnosťou na trhu. Ich vybavenie Pilates, vrátane reformerov, cadillakov, stoličiek a barrelov, je starostlivo navrhnuté, zahŕňa inovatívne riešenia a je vyrobené z vysoko kvalitných materiálov.

Tieto stroje hladko integrujú originálny dizajn Josepha Pilatesa s najmodernejšou technológiou a súčasným pohľadom na biomechaniku tela.

5. Elina Pilates - USA/ES

Elina Pilates

Elina Pilates je popredná značka v oblasti strojov a príslušenstva na pilates. Bola založená takmer pred dvoma desaťročiami a predstavuje rozsiahle skúsenosti a tím profesionálov.

Produkty značky sa dnes tešia sa medzinárodnému uznaniu. Elina Pilates má globálne zastúpenie v štúdiách na piatich kontinentoch a vďaka svojej vynikajúcej hodnote za peniaze získava odporúčania od profesionálov z celého sveta. 

Elina Pilates sa riadi cieľom navrhovať a vyrábať vysokokvalitné stroje a príslušenstvo na profesionálnej úrovni za konkurenčné ceny. Značka sa zaviazala sprístupniť Pilates štúdiám a domácnostiam na celom svete a ponúkať personalizovanú pozornosť a špičkové produkty.

Vďaka rozmanitej škále strojov v rôznych veľkostiach a výškach spolu s všestranným príslušenstvom sa Elina Pilates snaží prispôsobiť každému priestoru. Značka uprednostňuje výskum a využíva vysokokvalitné materiály v každej fáze výroby.

6. Gratz - USA

Gratz Pilates

Gratz Industries, založená v roku 1928 v New Yorku Frankom Gratzom, vznikla ako zákazková dielňa vyrábajúca prototypy priemyselného dizajnu, architektonický kov, nábytok a sochy pre renomovaných dizajnérov po celom svete. Spoločnosť je teraz uznávaná ako pôvodný výrobca prístrojov na pilates a dôveryhodný zdroj autentického vybavenia.

Tradícia precíznosti a remeselnej zručnosti pokračovala aj pod vedením Frankovho syna Donalda Gratza. Koncom 60. rokov Donald, využívajúc svoje inžinierske a kovoobrábacie znalosti, úzko spolupracoval s Romanou Kryzanowskou. Táto spolupráca zohrala kľúčovú úlohu pri zachovaní rozmerov a proporcií nevyhnutných pre správne fungovanie Pilatesovho aparátu. Trvalá vernosť pôvodnej vízii Josepha Pilatesa je evidentná v Gratzovom záväzku k neomylnému remeslu a náročným špecifikáciám, čo je tradícia, ktorá pretrváva dodnes.

7. Lagree - USA

lagree

Lagree rozširuje základné koncepcie pilatesu začlenením techník z rôznych foriem odporového tréningu, ako je vzpieranie. Cvičenia sa vykonávajú na stroji Megaformer, kde sa využíva zmes telesnej hmotnosti a odporu/pomoci pružín. Tento prístup umožňuje komplexné cvičenie, zvýšenie sily, definície, vytrvalosti, flexibility a rovnováhy.

Metóda Lagree zahŕňa zložité pohyby určené na zapojenie viacerých svalových skupín do každého cvičenia. S dôrazom na pomalé a kontrolované pohyby zaisťuje predĺženú aktiváciu svalov. Premyslené tempo maximalizuje čas pod napätím svalov, stimuluje pomalé svalové vlákna a prispieva k zvýšenej svalovej vytrvalosti a definícii.

Lagree predefinovalo pilates svojou metódou Lagree Fitness, zdôrazňujúcou cvičenia s vysokou intenzitou a nízkym dopadom. Ich stroje Megaformer prekonávajú limity tradičného pilatesu, ponúkajúc dynamický a efektívny prístup k celotelovému posilňovaniu.

8. Merrithew - CA

Merrithew pilates

Spoločnosť Merrithew® bola založená v roku 1988 s poslaním vytvárať programy, vybavenie a služby v oblasti fitness s vysokou integritou, aby umožnili profesionálom v oblasti fitness a nadšencom dosiahnuť svoj plný potenciál. Zakladatelia veria, že efektívne, zodpovedné a uvedomelé cvičenie tvorí základný kameň lepšieho života a sú odhodlaní sprístupniť ho jednotlivcom každého veku, úrovne zdatnosti a schopností.

V spolupráci s tímom fyzioterapeutov, inžinierov, profesionálov v oblasti športovej medicíny a fitness je spoločnosť Merrithew® odhodlaná napredovať a inovovať svoje vzdelávanie, vybavenie a produkty v súlade s najnovším výskumom v oblasti vedy o cvičení a fitness poznatkov. Počas tohto procesu spoločnosť neochvejne presadzuje svoj záväzok k bezpečnosti, účinnosti, kvalite a originalite.

Merrithew je globálnym lídrom v oblasti vzdelávania a vybavenia pre telo a myseľ. Merrithew je tiež autorom metódy STOTT PILATES®.

9. MetaLife - BRA

MetaLife

MetaLife je najväčšia a najkomplexnejšia továreň na pilates a funkčné tréningové zariadenia v Južnej Amerike, ktorá sa venuje podpore zdravia.

Vždy v snahe o inováciu a dokonalosť vo výrobe zariadení Pilates, ako aj vo vzťahoch so zákazníkmi, dodržujú záväzok k medzinárodným štandardom kvality, všestrannosti a bezpečnosti. Tento záväzok ich zaradil medzi najviac odporúčanú značku profesionálov Pilates.

Každý kus MetaLife sa pred uvedením na trh podrobuje prísnym laboratórnym testom.

Proces výroby a montáže zariadení MetaLife využíva najmodernejšie spracovateľské zariadenia v krajine, vybavené tromi pracovnými centrami CNC (Computer Numeric Control). Neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu ich zariadení sú presné elektronické súradnice, starostlivý výber zalesneného dreva, starostlivý výber dodávateľa a materiálu a kontrola kvality.

10. Peak Pilates - USA

peak pilates

Peak Pilates®, ktorý bol založený takmer pred 25 rokmi v Boulder, CO, naďalej stanovuje štandard pre remeselné spracovanie, inovácie a funkčnosť. Rodina zariadení spoločnosti, ktorá čerpá inšpiráciu z nadčasovej krásy Colorado Rockies a princípov, ktoré zaviedol Joseph Pilates, od klasických ručne vyrábaných drevín až po špičkové kovové vzory, je starostlivo vyrobená s ohľadom na krásu, funkciu a tradíciu.

Peak Pilates® využíva výhradne tie najlepšie materiály, vrátane tradičného dreva, vegánskej kože a moderných kovov, aby vzdal hold originálnym dizajnom Josepha Pilatesa. Každá zložka je starostlivo vybraná, aby sa zachovala autentickosť cvičení Pilates.

Ako líder v odbore v bezkonkurenčnom vzdelávaní inštruktorov ponúka Peak Pilates® komplexný program založený na klasickom pilatese, ktorý pokrýva celé spektrum tradičného pilatesu. Dodatočné programy poskytujú flexibilitu pre začlenenie súčasných cvičení, postupov a štýlov výučby. 

11. Sissel - DE/SWE

spinefitter

Príbeh o úspechu produktov SISSEL® vznikol pred 35 rokmi vo Švédsku, keď jedna Švédka, podobne ako mnohé iné, bojovala s bolesťou krku. V roku 1986 pri hľadaní prírodného a zdravého lieku vyvinula špeciálny vankúš známy ako vankúš na krk SISSEL®. Tento inovatívny produkt poskytoval prirodzenú a účinnú podporu dolnej krčnej chrbtice a rýchlo si získal obľubu nielen vo Švédsku, ale aj medzi lekármi, terapeutmi a jednotlivcami zaoberajúcimi sa krčnými problémami.

Jens a Lars Friebelovci, švédsko-nemeckí bratia, boli oboznámení s vankúšom na krk prostredníctvom svojej matky Margarety Friebelovej. Zaujatý jeho jedinečným tvarom a jeho pozitívnym dopadom sa bratia v roku 1989 rozhodli predstaviť krčný vankúš, teraz nazývaný SISSEL® Classic, do Nemecka. Rýchlo sa stal bestsellerom nielen v Nemecku, ale takmer v celej Európe a dodnes sa predávajú milióny kusov.

V roku 2002, označujúc ďalšiu významnú kapitolu tohto švédsko-nemeckého úspešného príbehu, bratia Friebelovci spolu s ďalšími obchodnými partnermi získali značku SISSEL®. Medzinárodnú centrálu premiestnili do svojho domova v malebnom regióne Pfalz. SISSEL® sa pretransformoval na kvalitnú zdravotnú značku. V súčasnosti pôsobí Jens Friebel ako generálny riaditeľ spoločnosti SISSEL® s podporou svojho brata Larsa v úlohe finančného riaditeľa. Švédsko a Nemecko zostávajú krajinami primárnej výroby pre SISSEL®, čo je skutočnosť, ktorá prináša hrdosť súčasným akcionárom, vrátane Novacare GmbH Germany, SISSEL® France a Hospidex Belgium.

Sissel je uznávaný za svoj prínos pilatesu prostredníctvom dizajnu a výroby vysokej kvality pomôcok a príslušenstva. Od podložiek až po lopty, Sissel zvyšuje zážitok z pilatesu poskytovaním podporných nástrojov pre cvičencov na všetkých úrovniach.

button-newsletter-blog600

4