Ayurveda Neem oil Nimbovník (Neem oil) za studena lisovaný masážny olej sada 3 x 100 ml

Neemový olej sa získava obzvlášť jemným lisovaním za studena s teplotou toku pod 40°C zo semien stromu Neem. Cenné, biologicky aktívne zložky, ako sú azadirachtiny, nimbin alebo salanin, si zachovávajú svoju účinnosť. Vysokokvalitný, nevysušujúci olej sa vyznačuje vysokými kozmetickými vlastnosťami pre obzvlášť suchú a poškodenú pokožku. Obzvlášť vhodný pre alergikov.

 • Regeneruje a ošetruje citlivú pokožku 
 • Upokojuje pokožku
 • Vhodný pre alegikov
Dostupnosť Odosielame do 10-12 dní
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: NEEM300SET
22,50 € –4 % 21,50 € 7,17 € / 100 ml
Ayurveda Neem oil Nimbovník (Neem oil) za studena lisovaný masážny olej sada 3 x 100 ml
niemol 3 ks
Akcia Tip
22,50 € –4 %

Ayurveda Neem oil Nimbovník (Neem oil) za studena lisovaný masážny olej

Indický strom Neem (Antelaea Azadirachta) ponúka množstvo biologicky cenných prísad, ktoré používame dodnes už tisíce rokov. Neobsahuje syntetické petrochemické látky ako parafín, syntetické konzervanty, vonné látky a farbivá a biotechnologicky vyrábané suroviny. Obzvlášť vhodnýpre alergikov.

Neemový olej sa získava obzvlášť jemným lisovaním za studena s teplotou toku pod 40°C zo semien stromu Neem. Cenné, biologicky aktívne zložky, ako sú azadirachtiny, nimbin alebo salanin, si zachovávajú svoju účinnosť. Vysokokvalitný, nevysušujúci olej sa vyznačuje vysokými kozmetickými vlastnosťami pre obzvlášť suchú a poškodenú pokožku

Čistý, nezmiešaný olej Neem má jemný zápach a treba ho nanášať veľmi opatrnne. Keď sa používa na kozmetické účely, je vhodný na jednorazové použitie, najmä na terapeutické ošetrenie. Ak je určený na každodenné použitie, odporúča sa použiť ako súčasť vyváženého zloženia spojenia olejov či prírodných prísad.

V klasických ajurvédskych písmach je strom Neem - slovenský názov Nimbovník opísaný ako „božský strom“. Neem nachádza stále väčšie využitie v kozmetických aj wellness produktoch. Jeho vlastnosti sú, že pleť sťahuje a čistí. Osobitne vyzdvihnuté sú jeho antioxidačné, čistiace a Pitta a Kapha - vyvažujúce vlastnosti. 

Aké benefity a účinky má nimbový olej:

 • Zistilo sa, že má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, vďaka čomu je prospešný pri liečbe rôznych kožných ochorení, ako je ekzém, psoriáza a akné. Štúdia publikovaná v Journal of Medical Microbiology zistila, že neemový olej má silnú antifungálnu aktivitu proti rôznym kmeňom húb, ktoré môžu spôsobiť kožné infekcie.
 • Neemový olej bol skúmaný z hľadiska jeho účinkov na vlasy a pokožku hlavy. Zistilo sa, že má vlastnosti proti lupinám a môže pomôcť zvlhčiť pokožku hlavy a posilniť vlasy. Štúdia publikovaná v International Journal of Trichology zistila, že kombinácia neemového oleja a kokosového oleja pomohla zlepšiť rast vlasov a znížiť vypadávanie vlasov.
 • Nimbový olej bol skúmaný aj z hľadiska jeho potenciálu ako pesticídu. Štúdia publikovaná v Journal of Economic Entomology zistila, že neemový olej bol účinný pri kontrole rôznych škodcov, vrátane vošiek, molíc a roztočov. Je to kvôli prítomnosti zlúčenín azadirachtínu, ktoré môžu narušiť normálne fungovanie hormónov hmyzu, čo vedie k ich smrti.

nastavenia VLASTNOSTI A POUŽITIE NIMBOVÝ OLEJ

 • Zloženie: Nimbovníkový olej za studena lisovaný
 • Objem: 100 ml (3 x 100 ml)
 • Použitie: olej dostanete do tekutého stavu zahriatím cca. od 21 °C (fľaštičku ponorte dobre zatvorenú do teplej vody)
 • na kozmetické účely jednorazovo lokálne, na každodenné použitie, odporúča sa zmiešať s iným olejom
 • Vyhnite sa kontaktu s očami

 Krajina pôvodu: India

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné masážne oleje a emulzie
Záruka: Dátum spotreby
Zdravotná téma: Alergia, Koža
Objem: 3 x 100 ml
Forma: Olej
Kategória: Masáž a akupresúra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

DOPLNKY VÝŽIVY, OČISTNÉ OLEJE

V portfóliu značky Nimi Ayurveda nájdete výživové doplnky, kozmetické oleje na vlasy a pokožku, očistné nosové oleje, prášky Churnas, či pasty Chyawanprash.

Organické Churna prášky pozostávajú z častí rastlín špecifikovaných v ajurvédskych textoch a sú spracované a vyrobené podľa ajurvédskych smerníc. 

Nimi Ayurveda je značka založená na klasických princípoch ájurvédy, starobylého systému liečby a prevencie chorôb pochádzajúceho z Indie. Táto značka sa zameriava na vytváranie prírodných produktov, ktoré pomáhajú udržiavať harmonickú rovnováhu tela a umu.

Nimi Ayurveda vychádza z viac ako 5000-ročnej histórie ájurvédy a jej produktov sa vyrábajú s použitím tradičných rastlinných zložiek a bylinných extraktov. Ich prístup je holistický, kde sa snažia liečiť celé telo a nie len symptómy chorôb.

Produkty značky Nimi Ayurveda sú vyrobené z prírodných zložiek, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a často sa vyrábajú ručne. Patria medzi ne bylinné oleje, masti, tinktúry, kapsuly a čaje. Všetky produkty sú overené a schválené indickými orgánmi pre kontrolu kvality a výroby.

Poslanie Nimi Ayurveda

Hlavným cieľom značky Nimi Ayurveda je pomôcť ľuďom udržiavať zdravie a harmoniu v živote. Ich produkty sa zameriavajú na rôzne potreby, ako sú liečba tráviacich problémov, detoxikácia tela, uvoľnenie stresu, zlepšenie spánku a zmiernenie bolesti.

Nimi Ayurveda je značka, ktorá sa snaží poskytnúť ľuďom kvalitné a prírodné riešenia na zlepšenie ich zdravia a celkového stavu tela a mysle. Jej produkty sú založené na tradičných princípoch ájurvédy, ktoré sa používajú už tisíce rokov, a vďaka svojim vlastnostiam sú stále veľmi populárne.

 

Prečítajte si na našom blogu viac k téme AJURVÉDA

Podobné produkty