Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Zamilujte si svoje domáce joga štúdio. Máme 5 tipov ako si ho vytvoríte.

Najkrajšie domáce joga štúdio je to, ktoré je tvorené srdcom

Kvalita nášho života je priamo závislá od našej duševnej hygieny. Venovať svoj čas meditácii, praktizovaniu mindfulness a cvičeniu jogy možno nepochybne zaradiť medzi spôsoby, akými dávame svojmu telu a duši najavo, že nám na nich záleží a chceme im dať všetku starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Páčilo by sa vám, keby vám niekto povedal, že si môžete vytvoriť miesto, ktoré bude patriť iba vám? Vašej duši? Vašim myšlienkam? Vášmu srdcu? Miesto kde môžete naplno cítiť pozitívnu energiu, pokoj a prítomný moment. My sme ten niekto a hovoríme vám, že toto miesto nemusí byť len sen. Postačí trochu kreativity a chuti vytvoriť niečo jedinečné. Presne také bude vaše domáce joga štúdio, ak do jeho tvorby vložíte svoje srdce.

Kreativite nemožno robiť napriek. Musíme jej dať voľnosť, nech sa vyblázni v nekonečnom vesmíre fantázie a tvorenia. Pomyslite na všetko to, čo vás vezme počas meditácie a jogy do sveta relaxu a príjemných pocitov. Vytvorte si doma svoj bezpečný prístav, miesto v ktorom možno kedykoľvek zakotviť, keď to vaša duša a telo budú potrebovať. Miesto, ktoré sa vám bude spájať s relaxom, pokojom a harmóniou. Vytvorte si doma svoje domáce joga štúdio pre svoj vlastný work-life balance a nechajte sa inšpirovať pár tipmi od nás:

Inšpiratívne pätoro pre vytvorenie domáceho joga štúdia:

1.NÁJDITE SI TO PRAVÉ MIESTO

 miesto na jogu

Vyberte si doma vhodný priestor, prostredie, ktoré vám ponúka dostatočný pokoj, súkromie a neprináša zbytočné rozptýlenie od všetkého ostatného. Miesto, kde môžete venovať čas sebe.

 

2.DOTVORTE SI SVOJE MIESTO

meditacia cvicenie

Ozdobte steny rámikmi s obrázkami alebo inšpiratívnymi citátmi, nezabudnite naaranžovať kvietky a rastlinky, pridajte sviečky alebo malé reťaze svetielok. Atmosféru štúdia príjemne dopĺňajú aj rôzne tematické sošky a meditačné misky. A netreba zabudnúť ani na koberčeky, ktoré dokážu miestnosti dať úplne nové kúzlo. 

 

3.DOLAĎTE ATMOSFÉRU MIESTA:

MEDITACNY vankus

  •   POHODLÍM: Pohodlne sa usaďte, pretože...všetko kúzlo začne v momente, keď je atmosféra pre vás príjemná a vaše telo i myseľ sa uvoľnia. S čím sa vám spája pohodlie počas relaxácie? Keby ste si mohli vybrať, uprednostnili by ste klasickú jogamatku, meditačnú podložku alebo vankúš? Voľba je na vás, je to predsa váš chrám pohodlia a príjemnej atmosféry. Jednoznačne nezabúdajte aj na deku.
  •   ZVUKOM: Liečivé ticho alebo zvuk? Réžia ideálnej atmosféry je vo vašich rukách! Obľúbené Spotify, ale i YouTube sú bohatým zdrojom upokojujúcej hudby a relaxačných playlistov. Do svojho štúdia môžete zakomponovať nenápadný malý repráčik.

spotify playlist

https://open.spotify.com/playlist/05NmwnMz9zoS0sD07Ai6uz?si=b6SHWtmfSvq0XxVM7OfWHg

  •   VÔŇOU: Zoznámte sa s vonnými tyčinkami a aróma difúzermi, ktoré by mali mať vo vašom štúdiu svoje čestné miesto. Samozrejmosťou sú aj sviečky, esenciálne a vonné olejčeky.
  •   SVETLOM: Záves na okno je skutočný game changer, ktorý vám umožní hrať sa so svetlom zakaždým inak, podľa nálady. Ráno si naplno užívajte slniečko, naopak poobede, keď cítite potrebu tmavšej miestnosti so sviečkami, záves jednoducho vždy splní vaše želania.

 

4.PRIPRAVTE SI AKTIVITY

JOGA DOMA techniky mindfulnes

Nie nadarmo sa hovorí, že pripraveným šťastie praje. Váš domáci priestor je miestom, kde ste sami sebe pánom a môžete v ňom robiť všetko, čo pohladí vašu dušu. Je pochopiteľné, že dôležitou súčasťou trávenia času vo vašom štúdiu je úplne odovzdanie sa prítomnému okamihu. Počas rôznych cvičení, meditácie a relaxu neexistujú žiadne pravidlá toho ČO a AKO by ste mali robiť. Dvere pre spontánnosť sú dokorán otvorené, avšak menšia príprava môže byť vítaná v prípade, že chcete:

 

  • relaxovať čítaním: sú knihy pre vás relax? Máte pocit, že čítanie je činnosť, ktorú by ste chceli vo svojom joga prostredí robiť? Do toho! Vybavte svoje domáce štúdio knihami, ktoré radi čítate, ktoré vás inšpirujú alebo, ktoré plánujete v budúcich dňoch prečítať.
  • trénovať mindfulness: naštudujte si informácie o praktizovaní meditácie, nájdite aplikáciu, ktorá vám pri mindfulness pomôže-zoznámte sa s ňou a vopred zistite, či je to tá pravá aplikácia pre vašu meditáciu. Okrem aplikácií sú tu i rôzne vedené meditácie, kde vás niečí príjemná hlas sprevádza počas nahrávky. Vopred si nájdite nahrávku, ktorá je pre vás príjemná a ktorá vo vás vzbudzuje príjemný pocit. Ak máte chuť si zameditovať online, vyskúšajte skupinové sedenia cez Zoom v tradičnej zenovej škole Kwan Um Bratislava: https://www.facebook.com/events/734378106967007/ 
  • cvičiť jogu: tipom na rôzne videá sme sa venovali v niekoľkých našich predošlých článkoch. Pokiaľ sa príliš nevyznáte v cvikoch a technike jogy, je viac než prínosné si dopredu napozerať videá a nájsť si tie, ktoré chceme vyskúšať v našom domácom štúdiu.
  • písať svoje myšlienky: vaše joga štúdio je miesto pre vašu dušu. Ak je súčasťou vašej rutiny v rámci duševnej hygieny písanie si svojich myšlienok, inšpirácií, citátov alebo vedenie si denníka, pripravte si všetko potrebné. Váš zápisník alebo denník je váš spoločník, preto si vyberte ten, ktorý vo vás vyvoláva pozitívne pocity.

 

5.ZAMILUJTE SA DO SVOJHO MIESTA  

Inšpirácia na záver alebo ako vypadajú iné domáce joga štúdiá: Myslite na to, že si vytvárate svoje "happy place", kde je prioritou pocit harmónie a pokoja. Bude to miesto, ktoré vám pomôže v každodennom živote vyvažovať work-life balance. Je krásne sa inšpirovať nápadmi druhých, ale v konečnom dôsledku by toto miesto malo byť projekciou toho, po čom túžite vy a toho, čo sa vám spája s pojmom „moje ideálne miesto pokoja“.

 

Načerpajte ďalšie inšpirácie v našej zbierke na Pintereste pinterest.ikon.newspinterest inspiracie domace yoga studio2

 

Partnerom článku je Fitshaker.sk. Pridaj sa k aktuálnej iniciatíve #cvicimdoma

FitShaker_Cvičím doma_720x376px1

 

pomocky na cvicenie studio