Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Aké účinky majú tibetské spievajúce misy na vaše telo?

tibetské spievajúce misy

Tibetské misy sú svojim liečivým pôsobením známe ako starodávna forma regenerácie. Prvé misky pochádzajú z ďalekého východu, kde boli vyrábané už pred 6 000 rokmi zo zliatiny rôznych kovov. Pôvodne ich využívali tibetskí šamani a neskôr aj lámovia v Tibete, Nepále a Indii.

Harmonický zvuk tibetských mís navodzuje hlbokú relaxáciu oboch mozgových hemisfér. Pravidelná zvuková terapia stimuluje odbúravanie stresu. Vaše emócie sú pokojnejšie a myseľ jasnejšia. Aj preto sa časom spievajúce misky dostali z Himalájí do domácností, liečebných centier a jogových štúdií.

VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI TIBETSKÝCH MÍS

Dnes poznáme 2 typy spievajúcich mís:


TradiČné tibetské misy sú kované zliatinami, ktoré kedysi obsahovali päť až sedem drahých kovov, ktoré sú spojené s planétami našej galaxie: olovo (Saturn), cín (Jupiter), železo (Mars), meď (Venuša), ortuť (Merkúr), striebro (Mesiac) a zlato (Slnko). Veľkosť misky a pomer medzi kovmi ovplyvňujú tón, vibrácie a kvalitu zvuku produkovaného miskou. Misy sa líšia tvarom a vzhľadom, pretože sa používajú na zvukovú terapiu rôznymi spôsobmi a s rôznym príslušenstvom.

 • Experimenty, analýzy a výskumy potvrdili výskyt jasne rozpoznateľných vĺn, ktoré sú spojené s rôznymi stavmi vedomia.
  Ľudský mozog v normálnom stave produkuje beta vlny. Alfa vlny sa vyskytujú v stavoch meditácie a pokojného vedomia. Pre stav spánku sú charakteristické theta vlny a počas hlbokého spánku sú prítomné delta vlny.
  Počas zaznamenávania vĺn produkovaných spievajúcimi misami, vedci objavili vlnové vzory, ktoré boli rovnaké ako alfa vlny produkované našim mozgom. Tieto vlny dávajú pocit hlbokej relaxácie. 

 • Tibetské spievajúce misy sú bohaté na frekvencie a vytvárajú magické efekty, keďže rôzne tóny znejú súčasne. Pri skúmaní nôt spievajúcich mís nájdeme 3 až 4 hlavné tóny, ktoré znejú spolu, plus rôzne harmonické tóny (podtóny). Na udieranie do misiek môžeme použiť rôzne paličky, napríklad drevené paličky potiahnuté na jednom konci velúrom alebo plstené paličky s dlhšou rúčkou. Rozdiel v paličkách a spôsob, akým sú misky uvádzané do vibrácií, vytvárajú špecifické zvukové efekty. Môžeme robiť jednotlivé údery na hornú časť misky, ako aj krúžiť paličkou okolo vonkajšej strany misky, aby sme vytvorili súvislý zvuk. Niektorí ich preto označujú ako meditačné misy. Prečítajte si náš článok o technikách ako hrať na tibetských miskách pre začiatočníkov.

  POZRITE SI VIDEO UKÁŽKU NAŠEJ NAHRÁVKY FREKVENCIE • Tibetské spievajúce misky sú magické nástroje s ukľudňujúcim zvukom, ktorý môže sprevádzať modlitby, rituály, obrady, meditácie a relaxáciu. Jednotný zvuk napomáha vstúpiť do stavov, ktoré prispievajú k meditatívnemu uvedomeniu, upokojeniu nervového systému a hlbokému odpočinku pre telo a myseľ.

 • Zvuk dokáže svojimi vibráciami pomôcť so zlepšením emocionálneho napätia. Problémy s nízkym sebavedomím, obavy, strach, hnev, úzkosť alebo depresia môžu byť z dlhodobého hľadiska veľmi škodlivé pre našu psychickú aj fyzickú pohodu. Pri liečbe sa využíva zvuk, ktorý je nepochybne jedným z najsilnejších médií, vďaka svojej schopnosti dostať ľudského ducha do rôznych stavov vedomia.

 

Krištáľové spievajúce misy sú vyrobená z vysoko čistého kremeňa, ktorý poskytuje mimoriadne dlhotrvajúcu rezonanciu a kvalitný matný povrch. Spievajúce misy vytvárajú svojim zvukom a dizajnom príjemnú auru, ideálnu pre ideálnu pre terapeutické sedenia a soundhealing.

AKO VPLÝVAJÚ MISKY NA 3 ĽUDSKÝCH ÚROVNIACH - ZVUKOTERAPIA

Na telesnej úrovni sa pri zvukovej terapii zapínajú taktilné mechanizmy – baroreceptory. Chvenie zvukových vĺn šíriace sa vduchom naráža na pokožku človeka a vytvára rezonanciu. Prechádza ďalej skrz telo a rozrezonuje ostatné bunky. Zvuk pôsobí na vodné prostredie v organizme. Aktivuje sa krvný a lymfatický obeh. Je to jeden z kľučových aspektov metódy.

Fyzikálny účinok 

Vibrácie prispievajú k hlbokej relaxácii a regenerácii svalov. Uvoľňujú od napätia a bolesti kĺbov, hlavy, chrbtice, ramien, riešia migrénu a zlepšujú krvný obeh. Misky majú pozitívny dopad na fungovanie tráviaceho systému. Pri pravidelnej zvukovej terapii prichádzajú výsledky v podobe lepšieho toku energie a skvalitnenia imunitného systému.

Mentálny a emocionálny účinok 

Pokiaľ hľadáte spôsob, ako upokojiť a uvoľniť svoju myseľ, tibetské misky vám pomôžu s mentálnym napätím a emocionálnymi blokádami. Zlepšite svoju koncentráciu a prijmite viac sily a energie, ktorá posilní vaše sebavedomie a zároveň vám zvýši tvorivý a produktívny potenciál. Dlhodobo pôsobiaca duševná a emocionálna bolesť môže mať pre organizmus negatívne následky. Vďaka harmonickému zvuku tibetských mís dokážete pôsobiť na bolesť a zmierniť ju.


Duchovný účinok

Sila frekvencie dokáže istým spôsobom pozitívne vplývať na vnímanie samého seba, kedy pocítite radosť, pokoj a mier. Uvoľnenie vnútorného napätia a ukľudnenie vašej mysle prinesie lepšiu rovnováhu a harmóniu do vášho života. Využitie tibetských meditačných mís pomáha pri čistení čakier a taktiež na ceste k vyšším vibráciám.

Potrebujete sa poradiť s výberom tibetských misiek? Pozrite si našu poradňu SPRIEVODCU VÝBEROM ZVUKOTERAPIE pre úžitočné tipy a videá.

Ak by ste si chceli vyskúšať účinok týchto mís odporúčame nášho učiteľa tibetskými misami - Róberta Urgelu, ktorý sa venuje komplexnej viborakustickej masáži misami.

Vibroakustická kontaktná masáž tibetskými rezonančnými misami

 • Poskytuje hĺbkovú masáž pokožky, mäkkých tkanív, kostí, vnútorných orgánov, kĺbových štruktúr.
 • Zabezpečuje hlbokú svalovú relaxáciu, oslobodzuje od chronických svalových kŕčov, má výrazný analgetický účinok pri spazmoch, bolestiach kĺbov, alebo bolestiach chrbtice, neuralgiách
 • cez reflexné zóny vnútorných orgánov regeneruje oslabené funkcie týchto orgánov a systémov
 • Obnovuje a normalizuje prietok krvi a lymfy v tkanivách, stimuluje očistu slizníc dýchacích ciest, pľúc a priedušiek, napomáha znížiť opuch mäkkých tkanív a ich aktívnu detoxikovať od metabolitov 
 • Zlepšuje peristaltiku čriev pri stagnácii
 • Zmierňuje bolesti hlavy, zlepšuje cerebrálny krvný obeh 
 • Kontaktná vibroakutická masáž napomáha zníženiu úzkosti, podporuje psychickú relaxáciu, uvoľneniu nervového napätia, rozšírenie vedomia a vedie k naštartovaniu prirodzených sebaleičivých mechanizmov.

ODPORÚČANIE PRE ZVUKOVÚ TERAPIU TIBETSKÝMI MISAMI

 • V prípade preťaženia akéhokoľvek charakteru
 • Nespavosť, problémy s koncentráciou
 • Bolesť hlavy, migrény, narušenie nervového systému, depresie
 • Metabolické poruchy
 • Problémy s oporno-pohybovým aparátom, chrbticou, kĺbmi, svalovým systémom
 • Zvýšený tlak krvi

 

Róbert rovnako poskytuje aj kurzy a školenia práce s tibetkými misami, ktoré sme mali možnosť absolvovať s Flexity.

"V rukách skúsených špecialistov sú zvukové misy ladiacim nástrojom, prostredníctvom ktorého  nalaďujeme rozladené funkcie mozgu, biochémie, nerového systému človeka a privádzame ich opäť k rovnováhe. Tým obnovujeme sebacítenie človeka a prinavraciame stratenú kvalitu jeho života." Róbert