Terapeutické ladičky a jedinečná terapia zvukom

Určite ste už častokrát počuli, že stres, životný štýl, životné prostredie alebo vplyv okolia môžu narúšať našu psychickú aj fyzickú rovnováhu. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že naše telá sú prirodzene rytmické a harmonické a všetky naše orgány, tkanivá a bunky majú špecifické vibrácie? Práve nepokoj, ktorý vnímame vplyvom rôznych situácii, môže viesť k tomu, že naše telo stratilo svoj rytmus a potrebuje pomoc, aby sa uzdravilo.

Práve terapeutické ladičky a liečenie zvukom je úžasný a efektívny spôsob, ako pomáhať odstraňovať energetické blokády a ovplyvňovať náš individuálny biologický rytmus. Ladičky môžu pomôcť imunitnému systému a pomôcť stimulovať telo, aby sa samo uzdravilo. 

Čo sú terapeutické ladičky a ako fungujú?

ladicky terapeuticke

Za otca zvukovej terapie sa považuje Sir Peter Guy Manners, ktorý spolupracoval od 40. rokov 20. storočia so skupinou vedcov a lekárov na výskume biologických znakov ľudského tela. Vyvinuli viac ako 700 komutácií na identifikáciu presných kombinácií frekvencií spojených so zdravými systémami tkanív a orgánov. Každá komutácia pozostávala z piatich harmonických frekvencií počuteľného zvuku, ktoré podporovali telo pri normalizácii nerovnováhy a synchronizácii frekvencie bunky späť do jej prirodzeného stavu vibračnej rezonancie. 

Terapeutické ladičky sú kovové vidlice, ktoré je možné úderom o tvrdý povrch rozkmitať, čím začnú vydávať príjemné, počuteľné chvenie. Každá ladička má presne stanovenú frekvenciu kmitania a od toho sa odvíjajú jej terapeutické vlastnosti. Terapeutické účinky nemá len vibrácia ladičky,  ktorú pociťujeme priamo na tele, ale aj zvuk, ktorý vydáva. Ladičky sa používajú na prenos vibrácií do svalov, kostí, kĺbov, pľúc, čakier a rôznych reflexných zón v tele. Tieto vibrácie privádzajú rôzne oblasti tela k vibráciám a rezonovaniu, a môžu tak pomôcť zmierniť a rozpustiť „naučené“ dis-harmónie, ktoré viedli k vyladeniu, zablokovaniu alebo dokonca chorobe. Terapeutické ladičky teda pôsobia na organizmus celistvo, na úrovni tela, mysle aj duše a harmonizujú auru.

Terapeutické ladičky je možné používať 2 spôsobmi

 • Prikladaním na presne určené body, napríklad na miesta konkrétnej bolesti alebo na akupresúrne body, spúšťacie a reflexné body, kosti, svaly a šľachy, čím usmerňujú prúdenie energie v energetických dráhach človeka.
 • Bezdotykovo, v určitej vzdialenosti nad zvoleným bodom na tele. Ladičky sú bohaté na rezonanciu a vibrácie, čím spájajú a podporujú prirodzené frekvencie tela.

Tajomstvo zvukových vĺn týchto vidličiek spočíva v tom, že vibráciou dokážu prenikať hlboko do tela po energetických dráhach, ktoré ovplyvňujú ľudskú fyziológiu, rovnováhu, priestor, pamäť a liečenie. Vďaka tomu, že ľudské telo je do veľkej miery tvorené telesnými tekutinami čiže vodou, zvuk sa ním šíri. 

Ako si vybrať terapeutické ladičky 

Druhov terapeutických ladičiek je mnoho. Poznáme ladičky vzácnych kovov, anjelské ladičky, Solfeggio ladičky, krištáľové ladičky, energetické a mnohé ďalšie, ktorých vlastnosti sa líšia podľa typu problému. 

Najčastejšie delíme podľa veľkosti a určenia ladičky na:

 

 • Planetárne terapeutické ladičky - ideálne na pravidelné používanie a terapie
 • Planetárne ladičky
 • Ladičky typu "Master"
 • Štandardné a Natural
 • Vzor kvet života

 

Podľa frekvencií poznáme 2 najpoužívanejšie ladičky: 

 • Liečivá ladička s frekvenciou 128 Hz, ktorá dokáže účinne bojovať proti kontraktúram ako aj bolestiam svalov a kostí. 

Táto frekvencia je obzvlášť užitočná pri zmierňovaní lokalizovanej bolesti. Liečivá ladička 128 Hz sa preto používa na kontraktúry alebo bolestivé miesta. Okrem toho sa ladičky s takouto frekvenciou využívajú aj pri meditáciách. 

 • Ladička s frekvenciou 136,1 Hz sa používa na obnovenie rovnováhy vnútorných orgánov, stimuláciou známych reflexných bodov. Je navrhnutý tak, aby obnovil prirodzenú základnú dôveru a uvoľnil dušu, ako aj zmiernil úzkosť / napätie a pripravil nás na daný okamih.

Táto ladička sa používa na akupunktúru, reflexnú terapiu, akupresúru a aurikoterapeutické body.

button-newsletter-blog600

Využitie a výhody terapeutických ladičiek 

terapeuticke ladicky

Používanie ladičiek s rôznymi frekvenciami ovplyvňuje naše biologické rytmy. Umožňuje každému z nás synchronizovať sa s prírodnými cyklami, nájsť rovnováhu a homeostázu, ktorá je základom liečenia fyzického tela, mysle aj ducha. Vibrácie ladičiek dokážu uvoľniť nahromadené negatívne emócie a napätie v organizme, uvoľniť do tela endorfíny, zmierniť stagnáciu a svalové napätie, či bolesť.

Terapeutické ladičky nám okrem iného dokážu ladiť prirodzené cykly tela, zjednocovať priechody, pomáhať tráveniu, zvyšovať hustotu kostí a podporovať tiež hojenie natiahnutých svalov, šliach a väzov. Pomáhajú nám dosiahnuť vyvážený nervový systém a zdravý spánok. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a je veľmi dobré ich kombinovať s inými druhmi terapie, masážami, psychoanalýzou, meditáciami či aromaterapiou. Sú úžasným pomocníkom nielen pri fyzických a psychických ťažkostiach ako sú úzkosť, depresia, stres, nespavosť ale aj pri terapii s programami a blokmi uloženými v podvedomí. 

Môže vám tiež pomôcť prekonať nasledujúce sťažnosti: hypersenzitívny nervový systém, bolesť spôsobená fyzickou traumou, bolesti hlavy, vyčerpanie, chronická bolesť.

Ako začať terapiu ladičkami

Na začiatok je potrebné uviesť ladičku do vibračného stavu. Je celkom bežnou praxou, že si zľahka udriete do ruky, aj keď akýkoľvek iný tvrdý povrch bude stačiť, pokiaľ nepoškodí vašu ladičku. Po údere ladičkou pocítite ľahké vibrácie cez rukoväť a budete počuť počuteľnú výšku tónu. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia je ladiaca vidlica a čím je zdvih tvrdší, tým dlhšie vydrží.

Kým ladička vibruje, skúste predstavec umiestniť na rôzne časti tela. Odporúčame hornú časť hlavy alebo hrudnú kosť. Budete cítiť, ako vibrácie prechádzajú vašimi kosťami a tkanivami v okolí miesta uloženia.

Stopku aktivovanej ladičky môžete umiestniť na kĺby a kosti, ak chcete obnoviť pružnosť a pohyb ako aj pomôcť pri vývoji spojivového tkaniva. Dosahujú to stimuláciou prietoku krvi a lymfy do oblasti aplikácie, čím sa urýchli proces hojenia.

Pred použitím terapeutickej ladičky

Predtým, než začnete používať terapeutické ladičky, odporúčame, aby ste si pozorne prečítali nasledujúce:

 • Zamyslite sa nad konkrétnymi oblasťami napätia (fyzicky, duševne, duchovne, emocionálne), na ktoré by ste sa chceli zamerať pred začiatkom sedenia.
 • Začnite akúkoľvek terapiu s otvorenou mysľou a verte, že niekedy výsledky môžu dopadnúť lepšie, ako ste pôvodne dúfali.
 • Buďte si vedomí svojich cieľov a zámerov pre každú terapiu.
 • Pripravte sa, že vaše telo môže po použití vyžadovať značné množstvo tekutín, (budete piť veľa vody) pretože vibrácie z ladičiek môžu vyvolať samoliečebné mechanizmy v tele.

Ak ste pripravení, budete si môcť užiť terapiu a jej výsledky v plnom rozsahu.

Akupresúra pomocou ladičky

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča vyhľadať pomoc od profesionálneho odborníka na ladičku.
Ak máte určitý problém, s ktorým chcete bojovať pomocou ladičky, táto terapia vám môže pomôcť podobne ako akupunktúrne ošetrenia, a to použitím rovnakej filozofie a tlakových bodov v celom tele.
K dispozícii je široká škála informácií o tlakových bodoch a oživení, ktoré sú s nimi spojené.
Tu nájdete malý výber bodov, ktoré si môžete raz doma otestovať s vlastnou ladičkou. Odporúčané energetické body pomáhajú telu harmonizovať a stabilizovať, ako aj predchádzať a aktivovať samoliečebné sily.

Alergie

Nie je možné brať do úvahy všetky možné príznaky alergie. Fonoforéza tiež nedokáže vyliečiť alergie, ale je to účinný systém na zmiernenie rôznych symptómov.

Špecifická liečba týchto problémov môže byť aplikovaná adresovaním energetických bodov 91, 92 a 107. V závislosti od symptómov alergie.

 • Bod 91 sa nachádza na vnútornom okraji obočia. Tento bod sa zameriava na zmiernenie príznakov týkajúcich sa očí, ako je nadmerná tvorba sĺz v dôsledku alergií.
 • Bod 92 sa nachádza na dolnom konci nozdier v najnižšom bode medzi nosnými dierkami a lícami. Tento bod poskytuje úľavu v prípade postihnutia nosa.
 • Bod 107 sa nachádza pod základňou lebky. Na každej strane v drážke medzi vertikálnymi krčnými svalmi a trpézmi. Tento bod môže zmierniť bolesti hlavy, podráždenosť, nevoľnosť a vnútorný nepokoj.

Toto je len malá zbierka bodov, ktoré môžu zmierniť následky alergických reakcií pri použití ladičkou.

Problémy so spánkom

Ďalšou bežnou oblasťou použitia je zmiernenie porúch spánku.

Ospalosť počas dňa, únava, problémy so sústredením, vyčerpanie energetických zdrojov a zvýšený príjem bolesti sú len niektoré z príznakov spojených s poruchou spánku. V tomto prípade môžu ladičky tiež pomôcť zmierniť problémy so spánkom a zabrániť tomu, aby sa tieto príznaky prejavili v každodennom živote.

Energetické body vhodné na pomoc pri riešení takýchto problémov sú energetické body 90, 105 a 28.

 • Bod 90 sa nachádza v drážkach medzi obočím a medzi koreňom nosa a stredom čela. Tento bod je známy tým, že pomáha upokojiť telo, myseľ a dušu a pripravuje ju na pokojný a zdravý spánok.
 • Bod 105 sa nachádza na samom vrchu lebky v malom háji uprostred línií spájajúcich končeky oboch uší. Tento bod môže zmierniť problémy so spánkom, úzkosť a nevoľnosť.
 • Bod 28 sa nachádza na šírku štyroch prstov pod patelou (kolennou čapkou) na vonkajšej strane nohy.

Tento bod dokáže stabilizovať a posilniť celé telo. To je obzvlášť užitočné v prípade únavy a problémov so spánkom, pretože znižuje nepokoj a úzkosť.

 Vyberte si z ponuky produktov terapeutických ladičiek