Masážna akupresúrna podložka pomáha na bolesť chrbtice aj nôh

AKUPRESÚRA, AKUPUNKTÚRA A ÚČINKY PODLOŽKY

akupresurna podlozka chrbat

Počuli ste už o akupresúrnej masáži? Akupresúrna technika masáže, ktorá pochádza z tradičnej čínskej medicíny je veľmi obľúbenou a rozšírenou technikou uvoľňovania energetických tokov a následného uvoľňovania rôznych bolestí. Aj vďaka nej je možné účinne riešiť mnohé zdravotné problémy. U podložiek sú mnohí zvyknutí na úplne iný dizajn, ako je tomu v prípade tých akupresúrnych. I keď možno na prvý pohľad nevzbudzujú dojem pohodlnej podložky (môže pôsobiť tak trochu strašidelne, bolestivo, nekomfortne), jej účinky ocení každý, kto sa trápi s rozličnými bolesťami.

Akupresúrna podložka je tvorená množstvom malých plastových hrotov, ktoré pracujú na princípe vyvíjania tlaku na akupresúrne body na chodidlách a po celom tele. Pomocou podložky dochádza k uvoľneniu blokovaného toku energie do celého tela. Na prvý pohľad trochu desivé výčnelky podložky dokážu v skutočnosti zapôsobiť na niekoľko akupunktúrnych bodov (meridiánov) ľudského tela súčasne. Týmto spôsobom dochádza po odstránení energetických blokád tokov k postupnej úľave od nepríjemnej bolesti a k príjemnej relaxácií.

Vznik akupresúrnych podložiek bol inšpirovaný predovšetkým princípom čínskej akupunktúry. Tá sa však bližšie zameriava na konkrétne body, zatiaľ čo akupresúra venuje pozornosť pôsobeniu na väčšie množstvo akupresúrnych bodov súčasne. Akupunktúrna podložka na chrbát v porovnaní s čínskou akupunktúrou predstavujú však upravenú, menej intenzívnu verziu, ktorú je možné bežne praktizovať aj doma. Podložky sú vhodným riešením pri:

  • napätí, strese a úzkostiach,
  • bolesti hlavy a krku,
  • bolesti chrbta,
  • stuhnutom svalstve,
  • bolestiach hlavy,
  • tráviacich ťažkostiach,
  • bolestiach kĺbov,
  • problémoch s krvným obehom,
  • nespavosti a únave.

MASÁŽNA PODLOŽKA, JEŽKO, IHLIČKOVÁ PODLOŽKA, SHAKTI ALEBO IPLIKÁTOR

Zaujala vás domáca akupresúrna možnosť masáže? Pod týmito názvami dnes nájdeme obľúbenú pomôcku, ktorú si pamätajú aj staršie generácie. Mnohí si spájajú túto masážnu pomôcku len ako podložku určenú na chodidlá. Veľkou výhodou však je, že táto zdravotná pomôcka je dostupná v rôznych verziách, či už ako spomínaná akupunkturna pichľavá podložka určená na nohy (reflexná masáž), pre celé telo (dá sa na ňu ľahnúť), ako vankúš pod hlavu alebo vo forme celých akupresúrnych setov. Je už úplne na každom z nás, ktorú alternatívu zvolíme, všetky poskytujú pre naše telo pozitívne benefity. Základom je, aby pre nás bolo používanie akupresúrnej podložky pre nás komfortné.

Možno sa pýtate, aká je ideálna dĺžka času používania podložky, ktorý reálne preukáže priaznivý vplyv na naše telo. Odporúčaný čas strávený na podložke sa pohybuje okolo desiatich až dvadsiatich minút. Ak ste v používaní tejto akupresúrnej pomôcky úplny nováčik, pokojne možno začať na kratších časov a postupne čas navyšovať. Dôležité je vytvoriť si postupný zvyk, pretože práve v úplných začiatkoch používanie podložky nemusí byť hneď komfortné. Hroty podložky môžu zo začiatku pôsobiť síce nepríjemne, po niekoľkých minútach však začnete pociťovať rozdiel a z vlastných skúseností postupnú úľavu od rôznych bolestí.

Počas používania podložky je potrebné dbať na pravidelné dýchanie. Pri jej používaní máte skvelú príležitosť na tréning vedomej relaxácie, ktorá nás navyše zbaví i nepríjemných bolestí a rôznych problémov. Ten, kto si trúfa, môže pokojne minúty strávené na akupresúrnej podložke spojiť aj s niekoľkominútovou meditáciou.

akupresurna podlozka