Zmena otváracích hodín: PONDELOK-PIATOK 10.6.- 14.6.2024 = Predajňa zatvorená. Len osobný odber vopred uhradených objednávok.

Prečo máme radi joga produkty od Manduka

Manduka-yoga-podlozky

 autor: Tomáš Sokol | zdroj: Manduka

 

Kto je Manduka

Manduka je celosvetovo známa svojou výrobou oblečenia a podložiek na jogu v ktorej sa odráža ich zodpovednosť k prírode a našej planéte. Práve táto Mandukina filozofia nás oslovila pri výbere našich dodávateľov pre eshop. Stotožňujeme sa s ňou aj v našej osobnej filozifii. Manduka má pri svojich produktoch na mysli nielen funkčnosť pri cvičení, ale aj prírodu. Dokazujú to vo svojich výrobných postupoch a kvalite použitých materiálov. Výsledkom sú aj vyššie vstupné náklady, ktoré sa odrážajú v cene produktov Manduka, zaručujú však oveľa vyššiu životnosť a odolnosť voči opotrebovaniu, pričom spĺňajú prísne ekologické kritéria. Tvorbou produktov, ktoré vydržia dlhšie prispievajú k znižovaniu globálnej spotrebe tovaru, tým pádom aj menšiemu množstvu finálneho odpadu.

PartnerQuote-grey       „Udržateľnosť je nová technológia“ 

                                             

Manduka sa hrdo hlási ku svojej ekologickej filozofii. V praxi to znamená, že používajú surové vlákna, materiály ohľaduplné k prírode, šetrné k pokožke a stvorené pre ten najlepší výkon počas cvičenia.

Odhaduje sa, že asi iba jedna tretina odpadu sa separuje a spracúva na ďalšie účely. Zvyšok tým pádom putuje na skládky. V minulosti sa veci a oblečenie zvykli opravovať, no dnes ich (hoci aj stále použiteľné) bez rozmýšľania vyhadzujeme.

Je potrebné si tiež uvedomiť, že s rastúcou globálnou konzumáciou bude narastať aj množstvo odpadu s ktorým sa budú musieť vysporiadať naše budúce generácie. Keďže by nám malo záležať čo tu po nás ostane, je práve na našej generácii vymyslieť nové spôsoby spracúvania nepotrebných materiálov. Dobrou správou je, že už dnes máme k dispozícii technológie umožňujúce opätovné využívanie týchto materiálov. Práve Manduka je jedným z uvedomelých výrobcov, ktorý sa snaží svojou troškou ísť príkladom a ktorý využíva už dnes dostupné technológie na recykláciu materiálov.

Materiály použité pri výrobe 

 

Organic_Cotton_335x335   Organická bavlna – mäkká, bez GMO, 100% organická bavlna rastúca bez použitia škodlivých pesticídov.

 

Hemp_335x335   Konope – Prirodzene suchá tkanina vyžadujúca menej vody s nízkym použitím pesticídov oproti klasickej bavlne.

 

Modal_Sun_335x335   Modal Sun – Umelo vyrobené vlákna vytvorené z udržateľného spôsobu pestovania s pridanou ochranou voči slnečnému žiareniu.

 

Tencel_335x335   Tencel  – Vyrobený z obnoviteľného a udržateľne produkovaného dreva. Materiál Tencel sa vyrába v uzatvorenom procese bez zostatkového odpadu.

 

Nature_Enhanced_335x335   Vylepšené prírodné materiály – surové materiály spojené s vysoko kvalitnými vláknami, ktoré zaručujú strečovateľnosť materiálu a rýchlo odvádzajú pot

 

Sorona_335x335   Sorona – alternatíva k polyesteru vyrobená čiastočne na základe ekologických materiálov.

 

Ak ste sa zamýšľali niekedy nad tým či odpad z plastových fliaš má nejaké využitie, Manduka sa zamyslela tiež a našla odpoveď v podobe výroby recyklovaného polyesteru, z ktorého sú vyrobené niektoré ich podprsenky či legíny. Vďaka recyklovanému polyesteru sú tieto produkty mäkké, pevné a ich výroba je ohľaduplná k prírode. Navyše sú všetky produkty z recyklovaného polyesteru (RPET) certifikované GRS.

 

  • V prípade, ak neexistuje vhodný materiál, Manduka si ho vyrobí.
  • Ak má proces negatívny dopad na prírodu, hľadajú alternatívu.
  • Dodržiavajú najvyššie štandardy.
  • Konzistentne znižujú ekologickú stopu na prírode ostávajúcu po výrobe.
  • Produkty rýchlo schnú.
  • Oblečenie ako aj pokožka počas cvičenia dýcha.
  • Počas cvičenia sa oblečenie naťahuje do 4 smerov.
  • Všetky podložky sú bez toxických chemikálií a farieb.

 

4 dôvody pre ktoré vymeníš spoločnú podložku za vlastnú

 

 

 

objednat-button-7-tipov