Výsledky cvičenia Pilates pred a po - ako dlho trvá vidieť rozdiel

Pilates sa preslávil svojím známym citátom od Josepha Pilatesa: „Za 10 hodín ucítite rozdiel, za 20 uvidíte rozdiel a za 30 budete mať nové telo“. 30 lekcií predstavuje asi 3 mesiace cvičenia po 3 hodiny týždenne. Klasická metóda pilates zahŕňa viac ako 500 rôznych cvičení, ktoré majú svoje rôzne obmeny podľa toho, s akým vybavením sa cvičia.

Na internete dnes nájdeme desiatky transformatívnych príbehov o tom, ako cvičenie Pilates či Pilates Reformer prispieva k lepšej postave. Aby sme pridali aj niečo z nášho prostredia, opýtali sme sa miestnych Pilates štúdií, aké majú oni skúsenosti.

Pilates sa najčastejšie cvičí na podložke, kde sa môžu objaviť aj rôzne Pilates pomôcky. Nadstavbou cvičenia na podložke je cvičenie na Pilates stroji - Reformer, ktorý pôvodne navrhol ešte sám autor metódy. Pri cvičení na stroji môžete výsledky vidieť ešte rýchlejšie vďaka unikátnemu systmu pružín, ktorý mení veľkosť odporu pri cvičení.

Vo všeobecnosti možno po 3 mesiacoch pravidelného cvičenia pozorovať definované brušné svaly a predĺženie tela. Postoj sa často zlepšuje, pričom medzi hlavou a ramenami je väčší priestor. Hoci transformácia nemusí byť hneď dramatická, celkový efekt je určite pozoruhodný.

 

 

FLOW pilates centrum - PaedDr. Adriana Bíreš

Skutočný a overený výsledok pohybovej terapie PILATES a FYZIO.

"Spojením PILATES a FYZIOTERAPIE a o tom, že pohybová terapia prináša pozitívne účinky sa presvedčila aj naša klientka. Aký je jej príbeh? Navštívila nás s akútnou bolesťou krčnej chrbtice s vystreľovaním do pravej ruky. MRI ukázalo vysunutie platničky v krčnej chrbtici s útlakom na nerv. Na škále bolesti od 0 do 10 klientka jasne vyjadrila 10! Po individuálnej konzultácii, nastavení cvičebného plánu pohybovej terapie sme sa spoločne vydali na cestu „uzdravenia“. Pohybová terapia bola založená z cieleného cvičenia na Pilates PANELI®, stroji REFORMER a cvičenia s pomôckami.

Pri kontrole po 8 týždňoch sme s potešením zistili zníženie bolesti na 2, zlepšenie pohybu v krčnej chrbtici a viditeľné zníženie vysunutej platničky.

Klientka pokračuje v pohybovej terapii aj naďalej.

Fotky MRI (magnetická rezonancia) u klientky s vysunutou medzistavcovou platničkou v krčnej chrbtici."

FLOW PILATES CENTRUM, PaedDr. Adriana Bíreš

pilates vysledok chrbat veľkej veľkosti

DO-Pilates - Denisa Owen

Ukážka posunu vo flexibilite po cvičení na strojoch so skupinkou dievčat. Fotky sú na začiatku a na konci lekcie. 

pilates vysledky

 

Pilates4u - Lucia Knapcová

Inšpiratívne ukážky práce s viacerými klientami.

pilates results before after

 

 

pilates vysledok

 

BEactive - Lenka Bakošová 

Fotografie vyhotovené pred a po hodinovej individuálnej lekcii. Na posturach z boku je spustená žltá línia "pomyselná olovnica" vždy z oblasti ucha, aby bol vidieť náklon osoby. Na foto práce s dolnou končatinou je tá pomyselná olovnica od druhého prsta na nohe (zrovnaná osa dolnej končatiny prebieha cca v línii SIAS, stred kolena a 2. prst na nohe) 

pilates vysledky_1 

Ste lektor alebo máte svoje osobné premeny? Prispejte k tomuto článku a zašlite nám fotky a spolu vybudujeme inšpiratívnu ukážku tohto efektívneho cvičenia.

 

 

button-newsletter-blog600

Prečítajte si aj:

4

 

Pomohol vám tento článok? Ak áno, môžete aj vy pomôcť niekomu ďalšiemu tým, že budete túto stránku zdieľať. Môžet zdieľať aj svoje skúsenosti v komentároch pod článkom a pomôžete tým ostatným.