O nás

Sme veľmi radi, že sa chceš pridať k nám pri objavovaní svojho potenciálu pre pohyb, posúvanie vlastných hraníc, a to všetko vo vysoko kvalitnom a pohodlnom oblečení či na najkvalitnejšej jogamatke nadizajnovanej presne pre teba. Pri joge je nesmierne dôležité, že sa cítiš dobre. Z cvičenia máš potom intenzívnejšiu radosť, precítiš tak krásu pohybu a ľahšie prekonáš svoje limity. 

  

Kto sme?

čiara_zelena

Sme traja. Lenka, Maťo a Tomáš. Sme pozitívne naladení a máme radi pohyb. Myšlienka priniesť na Slovensko kvalitné organické joga oblečenie skrsla z celkom prozaického dôvodu. S  priateľom som začala cvičiť jogu a mala som problém na slovenskom trhu nájsť kvalitné a štýlové oblečenie špeciálne navrhnuté pre jogu a nezabúdať pritom na záväzok každého z nás- záväzok k prírode. Všimli sme si tiež, že veľa nadšencov jogy cvičí v športových oblečeniach rôzneho druhu, ktoré nereflektujú tvoju jedinečnosť a potreby pri cvičení jogy. Rozhodli sme sa preto nájsť dodávateľov, ktorí spĺňajú všetky naše predstavy, priniesť sem nielen ich produkty, ale rovnako aj ich filozofiu. Aj prostredníctvom produktov so zmyslom chceme dať do pozornosti myšlienku znižovania odpadu okolo nás, používania ekologických látok a materiálov a vnímania prírody, ktorá nás obklopuje (napríklad, keď v lete cvičíme v Medickej záhrade :)).

fredy_aysi_flexity

TOMÁŠ

čiara_zelena

 “Rob prácu, ktorú miluješ a už nikdy nebudeš pracovať” je motto, ktoré vystihuje prečo teraz píšem tieto vety. Verím na intuíciu, verím, že niektoré veci nie sú náhodu, verím, že to čo robíme má často vyšší zmysel. Teraz ale pekne od začiatku. Od malička som vyrastal na filmoch so Stevnom Segalom a Chuckom Norrisom. Nie, nebol som atletický typ, skúšal som rôzne športy, lenže som nevedel vydržať. Prechod na štátnu školu z cirekvenej to bol zážitok a tzv. škola ulice. Plachému chlapcovi, ktorý rád študoval chýbali ostrejši lakte v lavici. Prišiel nápad - skús ísť na Karate. Netrvalo to rok a zrazu sa z obete stal aj kamoš v partii. Hoci nevedeli čo viem, a to som toho nevedel vela, filmy o karate spravili svoje a bol som chlapec do ktorého sa netrebalo púšťať. Z potreby sebaobrany sa časom zmysle cvičenia karate v našej škole Dokan, kde cvičím doteraz stal chodník cesty osobného rozvoja. Od karate nebolo blízko ku Zenu. Mal som to štastie a narazil na skvelých učiteľov, pod ktorými praktikujem od strednej školy doteraz. Karate bolo o rozvoji tela aj ducha zároveň, uvedomil som si, že trénovaním všetkých častí tela človek objavuje čo všetko dokáže a pohyb ho začne fascinovať. Zrazu som mal väčší záujem o všetky športy lebo som mal pocit, že akoby šli už viac samé od seba a to som kedysi nevedel kopnúť do lopty. Ku karate sa vývojom v našej škole pridalo Jiu Jitsu a vrátil som sa späť na zem, doslova :) V období keď som skončil školu a bol štastný so životom, vstúpila do môjho života osoba, ktorá ho navždy zmenila a dala mu nový význam. Stretol som svoju polovičku a už vtedy som mal potuchy, že to bude niečo viac. Tak aj bolo a necelé dva roky na to som ju požiadal o ruku. Predtým som ju však stihol dotiahnúť na latino, kde sa z bežného páru stal tanečný pár v rytmoch salsy a bachaty. Lenka na oplátku dotiahla mňa na jogu. Odvtedy sme začali chodiť pravidelne, podporovať jeden druhého keď lenivosť pokúšala, štuchať sa v asanach (testovať stabilitu) a na záver si ruka v ruke vychutnať šavasanu. Aby toho nebolo málo z jogamatky sme sa presunuli aj do výšin, konkrétne na moje šlapy na nohách počas lekcií acryogy. Práve na jednej z hodín jogy za banán skrsla myšlienka otvoriť vlastný eshop a prepojiť svoje skúsenosti z digitálnej agentúry a lásky ku cvičenie v jedno. Tu je výsledok, ktorý budeme ďalej rozvíjať.

 

tomas_sokol_flexity

LENKA

čiara_zelena

Ťažko sa mi píše tieto riadky, keďže nie som typ, ktorý rád púta pozornosť a písať či hovoriť o sebe nie je pre mňa úplne prirodzené. Radšej počúvam obyčajné príbehy neobyčajných ľudí okolo seba (som totižto presvedčená, že každý jeden z nás by mohol napísať o svojich zážitkoch celú knihu) a zakaždým ma prekvapí, aký dokáže byť život pestrý a čo všetko nás učí.

Už odmalička som nejak inklinovala k hlbším témam a veľmi rada počúvala zážitky starších o živote. Niečo ako malé decko v sloníkových šatách so starou dušou vo vnútri J Som človek čo potrebuje ísť do hĺbky a nie po povrchu, no kľudne sa budem s vami smiať aj na úplnej trapošine. Život netreba brať príliš vážne... Vždy ma tiež fascinovala história, myslím si, že sa z nej dá veľa naučiť, poučiť a uvedomiť si, že niektoré veci, názory, predsudky prebývajú u ľudí od kedy začal po zemi chodiť Homo sapiens a že sa v cykloch opakujú.

Keď si niečo skutočne zaumienim idem tvrdo za tým a dokážem tomu veľa obetovať. Som veľmi emocionálna a už dávnejšie ma zaujímalo ako správne a zdravo vyjadrovať svoje emócie a pracovať s nimi. Preto som sa začala zaujímať o metódu EFT- Emotional Freedom Technique a ak by ste chceli vedieť viac alebo sa tiež o túto metódu zaujímate budem veľmi rada, keď mi napíšete.

Vec, ktorá určite formovala moju osobnosť do veľkej miery a prispela k tomu aká som dnes bolo cestovanie, štúdium a práca v zahraničí. Určite vám nemusím hovoriť, že vám to vo veľa veciach otvorí oči a zrazu svet okolo vás a aj seba začnete vnímať tak nejako inak.

Keďže už aj na výške som pociťovala, že žijeme v celkom hektickej dobe a často si sami aj k tej hektike pridávame, hľadala som niečo čo ma bude vedieť uzemniť a pomôže balansovať. Chcela som vyskúšať práve jogu, no myslela som že je to niečo veľmi ťažké, zložité a že hodinu jogy zvládnem jedine v pozícii dieťaťa. Dala som tomu predsa šancu a nebojte podarili sa mi aj iné asany (hlavne šavasana :P). Joga je skvelá  v tom, že vám ukazuje, že aj keď nájdete svoje hranice, predýchaním ich snáď zakaždým viete posunúť ešte o kúsok ďalej a spraviť napríklad pozíciu do ktorej by ste sa pred mesiacom vôbec nedostali. O toto úžasné cvičenie a meditáciu v jednom (pre niekoho celú životnú filozofiu) som sa musela podeliť s mojim najbližším človekom za ktorého každý deň ďakujem že je- Tomášom :) Ako sa hovorí ve dvou se to lépe táhne a ani pri joge to nie je inak! Keď Tomášovi práve na hodine jogy skrsla myšlienka založenia e-shopu bola som jednoznačne za. Pre mňa je tento náš projekt spojením radosti z „robenia radosti iným“ a novou výzvou snáď vo všetkých oblastiach. Posúďte sami či nám to ide.

lenka_flexity_pribeh

 

MARTIN

čiara_zelena

Už od mala som sa venoval športu či už som hrával futbal pred barákom, alebo sme sa chodli v zime lyžovať či korčulovať, vždy som mal rád pohybové aktivity. Pravidelne chodím cvičiť do posilovne a k jóge som sa dostal iba nedávno. Niektoré pozície mi prišli oveľa náročnejšie ako by sa zdalo na prvý pohľad. Zistil som, že je dôležité dýchanie a práca s vlastným telom. Kedže mám sedavé zamestanie tak som zistil, že často mám nesprávne držanie tela a cvičením jógy sa snažím toto napraviť. Jóga pre mňa predstavuje relax a oddych od bežného pracovného stresu. 

 

Už na strednej škole ma začali zaujímať témy okolo osobného rozvoja. Dostal som sa k niektorým knihám, ktoré mi rozšírili obzory a inšpirovali ma k ďalšiemu hľadaniu. Po čase som zistil, že toto hľadanie je v podstate nekončiaci proces, pretože pochopením jednej veci sa nám otvárajú ďalšie dvere a ďalšie témy v živote na štúdium. Som veľkým zastáncom samozvdelávania, preto som sa popri vysokej škole začal neformálne vzdelávať v obchodovaní s komoditami na burze, čomu sa doteraz venujem. Popri tom ma chytilo podnikanie v rôznych formách, preto ma teraz napĺňa, že sa môžem realizovať a prispievať k projektu Flexity.

 

martin_sokol

Produkty so zmyslom

Saprema

čiara_zelena

Oblečenie Saprema je vyrobené z certifikovaných látok GOTS, ktoré spĺňajú štandard Oeko-Tex. Za touto značkou stojí Anna Asplund, ktorá s nami zdieľa hodnotu zodpovednosti k prírode, a preto je všetko jej oblečenie vyrobené z kvalitných mäkkých organických látok, s cieľom podporiť čo najpohodlnejší pohyb pri cvičení. Toto kvalitné oblečenie je vyrábané v Estónsku, časť je dokonca šitá ručne a pri výrobe oblečenia nie je využívaná žiadna detská práca.

K vzniku Sapremy Annu inšpiroval pobyt na jednom z ostrovov na Bali, kde po dlhoročných skúsenostiach s cvičením a učením jogy začala spolupracovať s miestnymi krajčírkami, keďže chcela priniesť na svetlo sveta vysoko kvalitné oblečenie v ktorom vynikne nielen tvoja vonkajšia, ale aj vnútorná krása. Na Bali chodí naďalej po inšpiráciu a už teraz sa môžeš tešiť na jej nové jedinečné kúsky!

Saprema v preklade zo sanskritu znamená s božskou láskou. Niet pochýb, že jogínka Anna Asplund pri navrhovaní dáva do svojich kúskov čistú lásku a túžbu priniesť kvalitné, životnému prostrediu neubližujúce a pohodlné oblečenie, ktoré si zamiluješ aj ty. Nechaj sa inšpirovať dizajnom a kreativitou od jogínky, ktorá sama najlepšie vie čo telo pri cvičení jogy potrebuje.

 

 saprema_onas

 

Manduka

čiara_zelena

Jedným z hlavných pilierov filozofie Manduky je vyrábať jogamatky, oblečenie a ďalšie pomôcky s minimálnym dopadom na prírodu a zanechaním enviro-odpadu. Darí sa im to už skoro 20 rokov a sú špičkou na trhu.

Príbeh Petra Steriosa je pozoruhodnou ukážkou ako sa môže jedna nenápadná idea stať celosvetovou značkou, ktorá (bez patetickosti) pomáha tomuto svetu byť lepším miestom.

V roku 1997 architekt a zároveň jogín Peter nadizajnoval jednoduchú a elegantnú čiernu jogamatku, ktorej kombinácia pevnosti, priľnavosti a úplnej podpory spravila revolúciu v cvičení jogy. Peter sa o tento úžasný produkt chcel podeliť  so svojimi joga majstrami, ktorým vďačil za inšpiráciu a osobný rozvoj. Netušil, že sa jeho produkt a idea tak veľmi jeho učiteľom zapáči...Až tak, že sa stali aj jeho zákazníkmi a že sa táto jogamatka rozšíri do celého sveta.

S Mandukou máme veľa spoločného. Ctíme si prírodu a rozhodli sme sa nevydať sa cestou, ktorá ubližuje životnému prostrediu, aj keby bola v dnešnej dobe jednoduchšia a lacnejšia. Manduka sa takto rozhodla už dve desaťročia dozadu a už od začiatku jej pôsobenia je pevne rozhodnutá, že chce byť dobrým príkladom zodpovednosti pre ostatných. Verí, že sa dá biznisom ľuďom prinášať radosť, kvalitu a zároveň zachovávať udržateľnosť. Manduka je inšpirovaná prírodou ako najvyššou formou technológie, a preto sú jogamatky od Manduky vyrábané z prírodného kaučuku či najkvalitnejšieho PVC na Zemi. Všetko bez emisií a  s doživotnou zárukou. Oblečenie je vyrábané z recyklovaného polyesteru, organickej bavlny či v prírode rozložiteľných vlákien.

Nech sa páči, stačí si vybrať štýlový dizajn v ktorom/na ktorom sa budeš cítiť pohodlne a môžeš k tomu cvičiť s dobrým pocitom a pokojom na duši, že zároveň prispievaš k ochrane našej krásnej planéty :) .

 manduka_o_nas

          

Wellicious

čiara_zelena

Wellicious je značkou, ktorá tlmočí svetu, že v eco-friendly oblečení nemusíš vyzerať ako zabalená vo vreci. V jednotlivých kúskoch, ktorých praktickosť nejde na úkor pekného dizajnu, môžeš stále vyzerať štýlovo! Zároveň pritom podporuješ udržateľný rozvoj a ochranu životného prostredia. Cieľom Heike Schnell, s ktorým sa plne stotožňujeme, je vytvárať univerzálne štýlové ženské oblečenie, ktoré môžeš zakomponovať do tvojho každodenného života.  Predstav si legíny stvorené nielen pre tvoju hodinu jogy, ale aj pre kávičku s kamarátkami či pri skombinovaní čižiem alebo tenisiek, s nimi kľudne môžeš vyzdvihnúť aj deti zo škôlky.

Všetky Wellicious kúsky sú vyrábané v Európe v súlade s etickým kódexom značky, a to z mäkkých trvácnych prírodných a organických tkanín. Kvalita je pre nás alfou a omegou, preto ti chceme priniesť túto vysoko kvalitnú značku aj na Slovensko. Wellicious ako jedna z prvých značiek v módnom priemysle začala s výrobou organického bezšvíkového oblečenia vyrobeného z 90% eco-friendly, prírodných či recyklovaných vlákien alebo eko-polyamidu ako stvoreného pre jogu a ďalšie športy, ktoré ponúkajú v ich rade active wear.

Uvedomujeme si, že dnešná priemyselná produkcia zákonite musí zanechať stopu na životnom prostredí, avšak snažíme sa znížiť náš footprint čo možno na minimum. Preto sme pre teba vybrali značku, ktorej sídlo, výrobcovia, sklady sú umiestnené v Európe čo pomáha znižovať uhlíkové emisie, ktoré sú vytvárané nutnosťou dopravy oblečenia z iných kontinentov. Táto značka je uznávaná aj medzinárodne a má viacero ambasádoriek. Nosia ju tiež celebrity ako Selena Gomez alebo Naomi Watts.

 

 wellcicious_onas

 

 

ToeSox

čiara_zelena

Príbeh ToeSox začal pred 10 rokmi, kedy z malej firmy z garáže v Los Angeles vznikli originálne protišmykové prstové ponožky aby pomohli ľuďom počas cvičení s bosími nohami ako fitness, joga, Pilates, barre či tanec. 

 

YOMABA

čiara_zelena

 

Yomaba sa venuje výrobe originálnych tašiek, obalov a pomôcok na jogu. Zaoberajú sa predovšetkým navrhovaním a výrobou najrôznejších tašiek, vakov, obalov a popruhov na jogové podložky.