Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Zdravá výživa

Podpora imunity je dôležitá v každom ročnom období, obzvlášť v jesenných a zimných mesiacoch. Okrem pravidelného cvičenia, pohybu a správnej životosprávy je na mieste aj bonus v podobe čaju, aróma olejčeka či kvalitného vitamínového výživového doplnku

Stále viac a viac sa do popredia dostáva aj ajurvéda a prírodné výživové doplnky založené na znalostiach a skúsenostiach tohto najstaršieho liečebného systému na svete.

V tejto sekcii nájdete všetko okolo témy zdravá výživa.

Prinášame zoznam produktov, článkov a videí, ktoré vám môžu pomôcť si lepšie vybrať alebo sa zorientovať v téme zdravej výživy.

Ak hľadáte produkty ku konkrétnej téme odporúčame:

  • zadať tému do vyhľadávania stránky (napr. imunita) a objavíte ponuku Značiek, Kategórií, Článkov a Produktov týkajúce sa danej témy
  • použiť filter "Zdravotná téma" v kategórii ZDRAVIE

ČLÁNKY K TÉME ZDRAVÁ VÝŽIVA

 

Máte obavy z chrípkového obdobia? Vybrali sme pre vás tie najkvalitnejšie výživové doplnky, aby ste dodali vašej imunite ten plus čo potrebuje v jesennom období:

VITAMÍN D

 D vitamín

Vitamín D má niekoľko dôležitých funkcií, ako regulácia vstrebávania vápnika, fosforu a uľahčenie normálnej funkcie imunitného systému. Jeho dostatočný príjem by nemal byť počas jesene zabudnutý!

Vitamín D je vlastne v tukoch rozpustná skupina vitamínov, ktorá zahŕňa vitamíny D1, D2 a D3. Je esenciálne, aby sme užívali D vitamín spolu s nejakou formou tuku alebo oleja pre najlepšie vstrebávanie.

Keď je naše telo keď je vystavené priamemu slnečnému žiareniu produkuje vitamín D prirodzene, ak to nie je možné, treba tento vitamín telu dodávať. Môžeme ho získať aj z určitých potravín ako losos, sardínky a olej z tresčej pečene, alebo môžeme využiť výživové doplnky aby sme zabezpečili primeranú hladinu Déčka v krvi. 

 

VITAMÍN C

vitamín C

Vitamín C, známy aj ako kyselina L-askorbová, alebo niekedy len kyselina askorbová, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý si ľudia - na rozdiel od väčšiny iných živočíchov - nedokážu syntetizovať. To znamená, že vitamín C musíme prijímať prostredníctvom stravy a výživových doplnkov.

Vitamín C je životne dôležitá látka pre naše zdravie. Pomáha formovať a udržiavať zdravé kosti, kožu a krvné cievy.  

Okrem svojej úlohy vo správnom fungovaní imunity môže vitamín C pomáhať aj pri prevencii alebo znižovaní rizika viacerých chronických ochorení. Je tiež silným antioxidantom.

 

ZDRAVÝ MIKROBIÓM

mikrobiom

Do mikrobiómu patria nielen baktérie, ale aj huby, parazity a vírusy. U zdravého človeka tieto zhluky pokojne koexistujú, spolu vytvárajú mikroklímu jednotlivých orgánov a žijú v symbióze. Ich najväčšie množstvo sa nachádza v tenkom a hrubom čreve, avšak mikrobiómy máme v celom tele.

Správne fungujúci mikrobióm zohráva dôležitú funkciu nielen v prevencii, ale tiež v liečbe niektorých ochorení. Nie nadarmo sa hovorí, že väčšina imunitného systému sídli v črevách.

BLOG: Čo je zdravý mikrobióm a ako sa starať o obnovu črevnej sliznice?

TÉMA: Zdravá výživa

 

 

 AJURVÉDSKE POTRAVINY A ČAJE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (15)

Šálkou čaju ku zdraviu. Bylinkový, ovocný, čierny, zelený, sladký, kyslý, horký - stačí si len vybrať podľa chuti. Ajurvédske čaje sú opradené tradíciou, tisíckami rokov skúseností a blahodárnych účinkov.

Naša nová kategória ajurvédskych potravín ponúka množstvo obľúbených druhov korenín, čajov, kávy, nápojov, ghí, džemov, extraktov, chyavanprash, čatní, masala, olejov a ďalších. Pripravte si doma zdravé a chutné ajurvédske jedlá, ktoré sú ľahko stráviteľné a navyše podporia vaše zdravie. 

BLOG: Seriál o ajurvéde #2: 20 krokov ajurvédskej stravy na ceste k samoliečbe a vitalite