Čo stojí za príbehom Yoga Design Lab

Na celom svete sa dnes rozhýbavajú anti-plastové hnutia; EÚ zakazuje plasty na jedno použitie; National Geographic’s #planetorplastic kampane výri hladiny tejto pálčivej témy. Je na čase, aby každý z nás premýšľal o našej ekologickej stope. 

 

Značka Yoga Design Lab sa do hnutia proti plastom zapojilo kolekciou pútavých luxusných jóga podložiek vyrobených z prírodnej gumy a recyklovaných plastových fľaštičiek z mikrovlákien. Teraz so svojou zbierkou Yoga Design Lab prináša túto technológiu, ktorá je priaznivá pre život na zemi aj na uteráky na podložky a na ruky. 

yoga design lab

Harper's Bazaar a Vogue označujú ich produkty ako "úžasné umelecké diela” a robia s nimi dieru do sveta jogy. Yoga Design Lab je mladá balijská jogová značka, ktorá preniká do priemyselného odvetvia so sofistikovanou technológiou a uber-farebnými vzormi. 

 "Cieľom bolo vytvoriť krásny, vysoko funkčný produkt s najmenšou ekologickou stopou. Nespočetné jógamatky skončia na skládkach, pretože sú vyrobené z nerecyklovateľných, nebezpečných materiálov. Zatiaľ čo naším celkovým cieľom je obmedziť používanie plastov, môžeme aspoň začať znova využívať to, čo už je tam vonku a udržať ďalej z našich oceánov. "-Chad Turner, zakladateľ / dizajnér.

Ako je vyrobené toto mikrovlákno? Ide o tzv. uzatvorený cyklus výroby, takže môžete si byť istý v savasane, že vaša joga podložka je zložená z materiálov spĺňajúce etické normy. Balíky plastových fliaš sú dodávané recyklovateľnými zberačmi. Pracovníci výroby priadze oddeľujú farebné fľaše od čistých, zatiaľ čo každá fľaša, vrátane štítkov a viečok, sa kontroluje na cudzie materiály. Triedené PET fľaše sa potom sterilizujú na čisté, sušené a rozdrvené na malé kúsky, ktoré sú úplne bez škodlivých penotvorných činidiel a zmäkčovadiel. Čipy prechádzajú procesom vykurovania, ktorý im umožňuje prechádzať zvlákňovacou tryskou, až kým nekončia ako vlákna nití v cievkach. Vlákna sú natiahnuté do hladkých strún a potom prechádzajú skrúcacím strojom, ktorý dáva polyesterovým vláknam plyšovú vlnenú textúru. Zvlnené polyesterové priadze sa sušia, balia a prechádzajú kontrolou kvality ešte predtým, než sú vhodné na predaj.

 

yoga design lab podlozky

Zdroj: Yoga Design Lab

Kľúčovou filofoziou Yoga Design Lab je popredný dizajn spojený s inovatívnou funkčnosťou a vedomým využitím obnoviteľných zdrojov.

V roku 2014 kanadský surfer a jogín Chad Turner predal všetky svoje veci a presťahoval sa na Bali s myšlienkou vytvoriť krásne jóga podložky. Mladá značka produkuje vizuálne úžasné ekologické výrobky pre jógu, ktoré majú inšpirovať.

 

Tipy ako sa dobre vybaviť na hodinu Hot Jogy

 

"Sedel som v zadnej časti plnej joga hodiny počas dovolenky v Ubude na Bali a pri pohľade okolo som videl len more neoriginálnych farebných podložiek. Myslel som si, že musí existovať spôsob, ako vytvoriť vysoko funkčný produkt, ktorý bol tiež esteticky krásny. Tak cesta začala. V skratke, predal som svoje veci, zbalil pár tašiek a odišiel na Bali s cieľom vytvoriť úžasnú líniu produktov jogy, ktoré inšpirujú ľudí, aby nadchli pre jogu"- Chad Turner.

 Každý 1 dolár z predaných kusov ide na podporu Urban Youth Yoga Programs.

 

 

button-eshop-objednat

 

Ako sa my môžeme starať o našu planétu lepšie?

 

menej-plastu-flexity

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie