Čo stojí za príbehom Yoga Design Lab

Na celom svete sa dnes rozhýbavajú anti-plastové hnutia; EÚ zakazuje plasty na jedno použitie; National Geographic’s #planetorplastic kampane výri hladiny tejto pálčivej témy. Je na čase, aby každý z nás premýšľal o našej ekologickej stope. 

 

Značka Yoga Design Lab sa do hnutia proti plastom zapojilo kolekciou pútavých luxusných jóga podložiek vyrobených z prírodnej gumy a recyklovaných plastových fľaštičiek z mikrovlákien. Teraz so svojou zbierkou Yoga Design Lab prináša túto technológiu, ktorá je priaznivá pre život na zemi aj na uteráky na podložky a na ruky. 

yoga design lab

Harper's Bazaar a Vogue označujú ich produkty ako "úžasné umelecké diela” a robia s nimi dieru do sveta jogy. Yoga Design Lab je mladá balijská jogová značka, ktorá preniká do priemyselného odvetvia so sofistikovanou technológiou a uber-farebnými vzormi. 

 "Cieľom bolo vytvoriť krásny, vysoko funkčný produkt s najmenšou ekologickou stopou. Nespočetné jógamatky skončia na skládkach, pretože sú vyrobené z nerecyklovateľných, nebezpečných materiálov. Zatiaľ čo naším celkovým cieľom je obmedziť používanie plastov, môžeme aspoň začať znova využívať to, čo už je tam vonku a udržať ďalej z našich oceánov. "-Chad Turner, zakladateľ / dizajnér.

Ako je vyrobené toto mikrovlákno? Ide o tzv. uzatvorený cyklus výroby, takže môžete si byť istý v savasane, že vaša joga podložka je zložená z materiálov spĺňajúce etické normy. Balíky plastových fliaš sú dodávané recyklovateľnými zberačmi. Pracovníci výroby priadze oddeľujú farebné fľaše od čistých, zatiaľ čo každá fľaša, vrátane štítkov a viečok, sa kontroluje na cudzie materiály. Triedené PET fľaše sa potom sterilizujú na čisté, sušené a rozdrvené na malé kúsky, ktoré sú úplne bez škodlivých penotvorných činidiel a zmäkčovadiel. Čipy prechádzajú procesom vykurovania, ktorý im umožňuje prechádzať zvlákňovacou tryskou, až kým nekončia ako vlákna nití v cievkach. Vlákna sú natiahnuté do hladkých strún a potom prechádzajú skrúcacím strojom, ktorý dáva polyesterovým vláknam plyšovú vlnenú textúru. Zvlnené polyesterové priadze sa sušia, balia a prechádzajú kontrolou kvality ešte predtým, než sú vhodné na predaj.

  

yoga design lab podlozky

Zdroj: Yoga Design Lab

Kľúčovou filofoziou Yoga Design Lab je popredný dizajn spojený s inovatívnou funkčnosťou a vedomým využitím obnoviteľných zdrojov.

V roku 2014 kanadský surfer a jogín Chad Turner predal všetky svoje veci a presťahoval sa na Bali s myšlienkou vytvoriť krásne jóga podložky. Mladá značka produkuje vizuálne úžasné ekologické výrobky pre jógu, ktoré majú inšpirovať.

 

Tipy ako sa dobre vybaviť na hodinu Hot Jogy

 

"Sedel som v zadnej časti plnej joga hodiny počas dovolenky v Ubude na Bali a pri pohľade okolo som videl len more neoriginálnych farebných podložiek. Myslel som si, že musí existovať spôsob, ako vytvoriť vysoko funkčný produkt, ktorý bol tiež esteticky krásny. Tak cesta začala. V skratke, predal som svoje veci, zbalil pár tašiek a odišiel na Bali s cieľom vytvoriť úžasnú líniu produktov jogy, ktoré inšpirujú ľudí, aby nadchli pre jogu"- Chad Turner.

 Každý 1 dolár z predaných kusov ide na podporu Urban Youth Yoga Programs.

 

 

button-eshop-objednat

 

Ako sa my môžeme starať o našu planétu lepšie?

 

menej-plastu-flexity