Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Ako si vybrať správne protišmykové ponožky na cvičenie?

Značka založená v malej garáži (opäť garážová firma :) v Los Angeles v Kalifornii, ToeSox sa zameriava na podporovanie nadšencov jógy, pilates a tanečných smerov s najpodporujúcejšími, prirodzene sa pohybujúcimi ponožkami. Vyrobené sú zo zmesi organickej bavlny a spandexu. Tieto ponožky sú jemné na nohách, pričom pomáhajú chrániť životné prostredie.

Kedy sa rozhodnúť pre cvičenie v ponožkách?

nesmyklave ponozky

OSTAŇTE NA MIESTE - Keď cvičíte na svoje ďalšie vystúpenie alebo si len užívate svoju týždennú lekciu jogy, nechcete sa práve kĺzať po celom priestore. Patentovaná protišmyková podošva vám poskytuje dostatok trakcie, takže vaše nohy zostanú pevne na mieste. Vhodný dizajn päty zabraňuje nechcenému zviazaniu alebo skrúteniu, takže sa nebudete musieť zastaviť uprostred vášho pohybu len preto, aby ste ju opäť upravili.


UŽITOČNOSŤ - Kedykoľvek cvičíte na boso, vaše nohy sú vystavené škodlivým baktériám či chladu. Teraz môžete mať nohy zakryté a vo veľkom štýle, zatiaľ čo si doprajete svoju dennú dávku cvičenia. Pätkové pútko a dizajn s otvorenou nohou robia ponožky Bellarina ideálne pre pilates, jógy, barre alebo tanec. Tí, ktorí dávajú prednosť holému podlahovému pocitu, si môžu vychutnať slobodu, ktorú ponúka varianta s polotvorenými prstami - halftoe.


5 PRSTOV (FIVE TOES) - Unikátny dizajn s piatimi prstami je menej obmedzujúci než obyčajné ponožky, ktoré pomáhajú zvýšiť krvný obeh v nohách. Voľnosť, ktorú dostalnú prsty, poskytuje úľavu od bolesti pri aktivácii svalov. Posilnenie svalov vám môže pomôcť správne zarovnať kosti a vycvičiť prsty na prirodzenú voľnosť pohybu.

prstove ponozky protismykove 

*Ak cvičíte na svojej vlastnej čistej podložke, či netrpíte chladom kľudne pokračujte v cvičení na boso. Prostišmykové ponožky majú byť skorej pomocník v určitých prípadoch, nie je nevyhnutné cvičiť iba v ponožkách :) My vo Flexity sa osobne rozhodujeme podľa potreby, priestoru, situácie...

 

10 joga cvikov pre začiatočníkov, ktoré budete cvičiť v každom joga štúdiu

 

Pripravili sme pre Vás prehľadnú tabulečku, pomocou ktorej sa veľmi ľahko zorientujete v typoch a názvoch protišmykových ponožiek :)

toesox-ponozky-prstove

Ponožky oceníte:

  • pri cvičení jogy, pilates, fitness, bojových umeniach, tanci, barre, deep worku a iných cvičeniach
  • v chladných miestnostiach 
  • ako inštruktor pri vedení hodiny, ak sa práve necvičíte spolu so žiakmi
  • na festivaloch a eventoch k potrebujete ľahkú obuv na presuny z miestností
  • v prstových topánkach alebo ako alternatívnu barefoot obuv
  • na cestách
  • pri citlivosti na kožné ochorenia

toesox ponozky 

ebook-protismykove-ponozky-prstove