Medené poháre, hrnčeky, flaše a riad

Meď má priaznivé účinky na zažívací trakt, stimuluje mozgovú aktivitu, reguluje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, pomáha liečiť rany rýchlejšie, prináša úľavu od bolesti. Ak chcete využiť liečivú silu tohto kovu, začnite piť vodu z medených pohárov a hrnčekov. Medený riad ako poháre, fľaše, džbány a hrnčeky si našli dnes obľubu ako v tradičnej ajurvéde tak aj v gastronómii a barmanstve. 

Ako používať medený riad

Meď je známa svojimi antibakteriálnymi a antimikrobiálnymi či antivírusovými vlastnosťami. Naplňte studenou vodou večer a nechajte cez noc odstáť. Ráno ihneď po zobudení vodu vypite. Meď patrí medzi mäkšie materiály a preto sa môže ľahšie preliačiť a odporúča sa zachádzať s riadom opatrnejšie. Pozor, aby ste to s množstvom vody za deň neprehnali nakoľko telo dokáže prijať iba obmedzené množstvo minerálov. Nadbytočné množstvo akýchkoľvek minerálov a vitamínov sa z tela v lepšom prípade vyplavuje

Ako sa starať o medený pohár a fľašu na vodu

Medený riad časom mení svoj vzhľad vplyvom prostredia no správnou údržbou pomôžete k dlhšej životnosti. Určite ich neumývajte s chemickým saponátom a drátenou hudbou. Meď z povrchu takto postupne olúpete. Namiesto toho si do nádoby vyžmýkajte polovicu citróna a dbajte na to, aby sa šťava dostala na každú stenu. Po niekoľkých minútach jednoducho vypláchnite s čistou vodou. 

Na očistu jazyka nájdete v ponuke aj medené škrabky

Pozrite si viac obsahu na tému: Ajurvéda

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri objednávke nad 80 EUR
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Do 2 dní máte skladový tovar doma.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie