Zdravý chrbát

Zdravý chrbát je  často diskutovanou témou. Problémami spojenými s pohybovým aparátom trpia predovšetkým ľudia so sedavým zamestnaním, ale stále viac aj aktívni športovci, či dokonca deti. Bolesti chrbta sú nepríjemné a vedia nás často veľmi potrápiť, či dokonca "odstaviť" od bežného života a fungovania. 

Chrbtica je pilierom nášho tela a tak treba k nej aj pristupovať. Nesprávne držanie tela a sedavá práca môžu spôsobovať bolesti chrbta, krčnej chrbtice a bolesti v krížoch. Pravidelné cvičenie pomáha udržiavať chrbticu v dobrej kondícii, uvoľní svaly, odbúra bolesti v rôznych oblastiach chrbtice ako sú kríže, krk, lopatky, ramená a zlepší celkové držanie tela. 

Vyberte si z našÍch produktov a obsahu k téme Zdravý chrbát:

PRODUKTY ZDRAVÝ CHRBÁT SHOP

ČLÁNKY NA TÉMU ZDRAVÝ CHRBÁT

Pozbierali sme pre vás najlepšie produkty, články a videá o správnych zásadoch starostlivosti o pohybový aparát :)

JOGA BLOKY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (2)

 

Prvou a vcelku dôležitou pomôckou je joga blok alebo kváder. Blok poskytuje pevnú oporu a pomocou zvýšenia jednej časti tela pomáha predlžovať a uvoľňovať chrbticu. 

 

 

POPRUHY NA CVIČENIE A STREČING

BLOGPOPIS1080x430nasirku2

Tradičnou pomôckou je opasok, alebo joga popruh. Popruh využijete na fixovanie, stabilizáciu a priťahovanie pri cvičení na chrbticu. Využitie popruhu veľmi dobre skombinujete s bolstrom aj blokmi, kedy sa potrebujete položiť do určitej pozície a zotrvať dlhšie, aby ste sa mohli venovať len svojmu dychu a uvoľňovaniu.

 

 

FOAM ROLLER

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (1)

Roller alebo aj masážny valec je vynikajúcou regeneračnou pomôckou pri cvičení fasciálnej jogy, ale aj na doma po športe, či namáhavom fyzickom výkone. Fascia je tenké tkanivo, ktoré nám spája svaly. Ak sa naruší, stuhne a zlepí sa. Roller je preto veľmi efektívny spôsob ako premasírovať stuhnuté fascie, svalstvo a zmierniť tak aj následky po cvičení alebo úraze. 

ČLÁNOK: ZÁKLADNÉ CVIKY NA PENOVÝ MASÁŽNY VALEC ALEBO FOAM ROLLER

 

MASÁŽNE A AKUPRESÚRNE POMÔCKY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (2)

Akupresúrna podložka je ideálnym domácim pomocníkom na regeneráciu, zmiernenie následkov stresu a celkové hĺbkové uvoľnenie tela. 

Fasciálna masážna terapia je veľmi často používaná masážna technika. Zameriava sa na uvoľnenie svalového a šľachového aparátu, na uvoľnenie začiatkov a koncov svalových úponov. Existuje celý rad pomôcok, ktoré sa používajú či pri automasáži, alebo masáži ako takej.

ČLÁNOK: MASÁŽNA AKUPRESÚRNA PODLOŽKA POMÁHA NA BOLESŤ CHRBTICE

 

JOGA BOLSTER

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (3)

Joga bolster alebo valec je stále viac a viac obľúbená pomôcka medzi jogínmi aj nejogínmi. Bolster poskytuje veľmi dobrú oporu pre celú dĺžku aj šírku chrbtice. Vďaka tomu môžete pracovať na uvoľňovaní napätia v oblasti chrbtice či hrudníku vo väčšom rozmere. 

 

 

 

FEET UP A JOGA KOLESO

 BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (4)

Vyskúšjate si nové cvičebné pomôcky Feetup je skvelá pomôcka aj pre ne-jogínov, ktorí majú strach zo stojok či obrátených pozícií. 

Koleso na jogu je pomôcka ktorá nám má pomáhať pri otváraní hrudníka, ramien, chrbta a bedrových flexorov. Slúži ako doplnenie a spestrenie klasickej praxe jogy. Odporúča sa začať cvičiť s kolesom až po zvládnutí základných pozícií, pretože je potrebné dostatočne ovládať svoje telo a krajné polohy.

ČLÁNOK: TIPY AKO CVIČIŤ S JOGA KOLESOM

 

 

PILATES A REHABILITÁCIA

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (5)

Cvičebná metóda Pilatesu bola založená hlavne na precíznych a kontrolovaných pohyboch v neoddeliteľnom spojení s vedomým dýchaním a vysokou koncentráciou mysle. Ak je pilates cvičený dôsledne, zlepšuje flexibilitu, buduje silu, rozvíja kontrolu a vytrvalosť v celom tele. Kladie dôraz na zosúladenie, dýchanie, rozvoj silného jadra a zlepšenie koordinácie a rovnováhy. 

ČLÁNOK: SPOZNAJTE PILATES A ÚČINKY PRAVIDELNÉHO CVIČENIA

 

Pomohol vám tento článok? Ak áno, môžete aj vy pomôcť niekomu ďalšiemu tým, že budete túto stránku zdieľať. Môžet zdieľať aj svoje skúsenosti v komentároch pod článkom a pomôžete tým ostatným.