Zmena otváracích hodín: PONDELOK-PIATOK 10.6.- 14.6.2024 = Predajňa zatvorená. Len osobný odber vopred uhradených objednávok.

Základné veci, ktoré by ste mali vedieť o elektrických aroma difuzéroch

Difuzér je zariadenie, do ktorého sa nakvapká esenciálny olej a premení sa na kvapôčky v ovzduší. Cieľom je maximalizovať priame účinky esenciálnych olejov. Elektrické difuzéry v sebe kombinujú zvlhčovač, aromaterapiu a nočné svetlo v jednom. Aroma difuzér zabezpečuje zdravú vzdušnú vlhkosť, príjemnú vôňu a atmosférické svetlo. Vďaka kompaktnej veľkosti a nenáročnej údržby je difúzer vhodný pre domáce použitie, ako aj v štúdiu jógy, v kancelárii alebo v praxi.

Aké základné typy elektrických difuzérov poznáme

elektricke aroma difuzery

  • Ultrazvukový difuzér využíva difúznu metódu na zvlhčovanie vzduchu. 
  • Nebulizer difuzér princíp rozprašovania je založený na Venturiho technike. V rozprašovacej komore rozprašuje vysokorýchlostný vzduch éterické oleje uložené v spodnej časti sklenenej nádoby v mikro kvapkách. Ľahšie mikrokvapky vystupujú do okolitého vzduchu cez uzáver.
  • Tepelný difuzér pomocou tepla spôsobuje vyparovanie esenciálnych olejov. Všetky molekuly cirkulujú v ovzduší. 
  • Ventilačný difuzér vďaka studenej difúzii vzduchu bez použitia tepla si aromatické molekuly zachovávajú svoju čistotu.

 

Náplňou do difuzéru je väčšinou voda a esenciálny olej. Príjemné účinky esenciálnych olejov majú pozitívny vplyv na vaše telo a myseľ. Aróma difúzer môžete aj jednoducho naplniť iba čistou vodou a využijete ho na zvlhčovanie vzduchu.

Optimálne zvlhčený vzduch podporuje dýchanie a podporuje hlboký a pokojný spánok. Vlhký vzduch je tiež užitočný pre upchaté dutiny a suchosť nosa, pier, očí a kože. Technológia zmeny farieb LED má relaxačný efekt a umožňuje vybrať si jeden odtieň alebo rôzne farby.

Čo sú esenciálne oleje a ako ich používať pre aroma difúzer?

Nejde ani tak o olej, je to skôr koncentrát získaný po destilácií časti rastliny ako sú listy, koreň alebo ovocie. Často sa jedná o aromatické rastliny, ktorých vlastnosti sú nám známe. Existujú viaceré metódy výroby esenciálnych olejov, ale medzi najpoužívanejšie patrí nízkotlaková destilácia pary. 

Používanie esenciálnych olejov sa odborne nazýva aromaterapia, môžeme ich použiť viacerými spôsobmi:

  • Priamo na pokožku, napríklad pri masáži môžeme dať pár kvapiek do rastlinného oleja (nepoužívať v koncentrovanej forme na pokožku)
  • Do aroma difuzéra
  • Do inhalátora
  • Pridaním pár kvapiek do vody

Upozornenie: Oleje nesmú byť priamo konzumované ! S výnimkou najčistejších organických 100% prírodných esenciálnych olejov určených aj na konzumáciu (food grade).

Video ako funguje difúzer:

Prenosný mini aroma difúzer na vonne oleje:

Niekoľko typov spomínaných difuzérov nájdete ako novinky v našom eshope priamo TU.