COVID-UPDATE: Osobné nákupy na prevádzke sú momentálne pozastavené z dôvodu lockdownu. Dopredu zaplatené objednávky je možné prebrať. Ďakujeme za pochopenie.

Čo ste nevedeli o ekologickom joga oblečení Saprema

Po predstavení značky Manduka, pokračujeme so švédskou dizajnérkou Annou Asplund, ktorá stojí za jogínskou značkou Saprema.

Oblečenie Saprema je vyrobené z certifikovaných látok GOTS, ktoré spĺňajú štandard Oeko-Tex. Pre tých, čo by nevedeli o čo sa jedná, štandard OEKO-TEX je celosvetovo uznávaný model testovania a certifikácie pre surové, polo-dokončené a dokončené textilné produkty vo všetkých štádiách spracovania a rovnako sa týka aj použitých doplnkov. Jedným z mnohých kritérií je zákaz používania toxických látok a zmäkčovadiel v akejkoľvek časti produktu. Podobný certifikát drží aj Manduka.

Za touto značkou stojí jogínka Anna Asplund, ktorá s nami zdieľa hodnotu zodpovednosti k prírode, a preto je všetko jej oblečenie vyrobené z kvalitných mäkkých organických látok, s cieľom podporiť čo najpohodlnejší pohyb pri cvičení. Toto kvalitné oblečenie je vyrábané v Estónsku, časť je dokonca šitá ručne a pri výrobe oblečenia nie je využívaná žiadna detská práca.

 Saprema v preklade zo sanskritu znamená s božskou láskou. Niet pochýb, že jogínka Anna Asplund pri navrhovaní dáva do svojich kúskov čistú lásku a túžbu priniesť kvalitné, životnému prostrediu neubližujúce a pohodlné oblečenie, ktoré si zamiluješ aj ty. Nechaj sa inšpirovať dizajnom a kreativitou od jogínky, ktorá sama najlepšie vie čo telo pri cvičení jogy potrebuje.

 

Vznik značky SAPREMA

saprema pic

Foto: Instagram Saprema

K vzniku Sapremy Annu inšpiroval pobyt na jednom z ostrovov na Bali, kde po dlhoročných skúsenostiach s cvičením a učením jogy začala spolupracovať s miestnymi krajčírkami, keďže chcela priniesť na svetlo sveta vysoko kvalitné oblečenie v ktorom vynikne nielen tvoja vonkajšia, ale aj vnútorná krása. Na Bali chodí naďalej po inšpiráciu a už teraz sa môžeš tešiť na jej nové jedinečné kúsky! Saprema teraz navrhuje a predáva organické a eko-firendly oblečenie vysokej kvality pre jogu a tanec pre medzinárodnú joga komunitu. Podnetom pre vznik značky bol nedostatok krásneho organického oblečenia v ktorom by sa človek cítil prirodzene. Dnes sa Saprema stala najsilejšou joga značkou v celej Škandinávii. Spolu so sovjím tímom Ullou a Peter, ktorý s Annou zdieľajú entuziazmus pre jogu sa venujú naplno šíreniu značky Saprema do sveta. Máme radosť, že sme prostredníctom Flexity mohli prieniesť tento škandinávsky poklad aj na Slovensko. 

 

Spýtali sme sa Anny 

anna-copy

Foto: Anna Asplund

O: Kedy si začala s cvičením jogy?

Anna: Začala som asi pred 20-timi rokmi, kedy ma jeden známy zobral na hodinu jogy a ihneď som si ju zamilovala. Od vtedy sa joga stala súčasťou môjho života v rôznych podobách a formách. V tých časoch bola joga pomerne neznáma vo Švédsku a preto sme si museli nájisť miesto mimo centra mesta. Som veľmi štatná, keď vidím ako sa dnes joga stala veľmi populárna a žiadaná a prináša ľuďom radosť.

 

O: Čo ti joga priniesla?

Anna: Joga má mnoho krásnych a obohacujúcich benefitov. Cítim sa vďačná za to, že celá moja bytosť je v rovnováhe. Telo, mysleľ a dych v pohyboch, pranayama a meditácia. Každý môže nájisť tú svoju cestu buď pomocou fyzických cvičení Asán alebo pomocou statickejších cvičení jogy ako yinjoga. Vďaka viacerým druhom jogy môže túto cestu nájisť každý. Keď sa menia veci v živote, zmení sa prirodzene aj cvičenie jogy. Prispôsobujeme si to potrebám nášho každodenného života. Komunita ľudí okolo jogy je veľmi podporujúca pre mnohých ľudí a rovnako môže predstavovať spojenie pre hlbšie pochopenie v štúdiu jogínskej filozofie, védánty, tantry a pod. Joga sa môže stať tvojim spôsobom života ak jej to dovolíš.

 

O: Čo by si odporučila ostatným jogínom?

Anna: Po prvé, počúvaj sám seba, ďalej buď milý and nasleduj svoju intuíciu. Joga je tu na to aby si sa cítil pohodlne a spokojne vo svojej vlastnej koži. Ak ti niečo nesedí, adaptuj sa a sprav z toho súčasť teba. Zabávaj sa a objavuj nové veci! Nájdi si učiteľa, ktorý hovorí tvojou rečou a rezonuje s tvojím bytím. Joga nie je o súťažení, takže si pamätaj, aby si zavrel oči z času na čas a počúval svoj vnútorný hlas. Potom pozoruj aký účinok to má na tvoje telo a myseľ.

 

PREČO MÁME RADI PRODUKTY OD MANDUKA