Tipy na darčeky do kuchyne

Vybrali sme pre vás inšpiráciu na tipy na originálne vianočné darčeky do kuchyne.

Komu ešte chete spraviť radosť? Pozrite si aj naše ostatné tipy.

BLOG:

o Ajurvédskom stravovaní:  SERIÁL O AJURVÉDE #2: 20 KROKOV AJURVÉDSKEJ STRAVY NA CESTE K SAMOLIEČBE A VITALITE

AJURVÉDSKE KORENINY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (87)

 

V kategórii ajurvédske koreniny nájdete širokú ponuku jednodruhových korenín aj zmesí korenia. Každé korenie sa používa nielen na ochutenie jedla, ale aj podľa jeho účinkov na organizmus z pohľadu ajurvédy.

AJURVÉDSKA KÁVA A NÁPOJE CHAI

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (88)

U nás nájdete výber autentických, kvalitných organických zmesí kávovin od renomovaného ajurvédskeho výrobcu Maharishi Ayurveda. Ajurvédska káva Raja's Cup od Maharishi, alebo chutné zmesi Instant Chai Cosmoveda, 100% vegánske nápoje - všetky ponúkajú ten najväčší pôžitok. 

AJURVÉDSKE PASTY A GHEE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (89)

Ghí je zvláštny druh prepusteného masla vyrobený z byvolieho či kravského mlieka, využívaný v Indii a niektorých ďalších regiónoch južnej Ázie. Ghee je prečistené maslo, a preto je bez vody, mliečnych bielkovín a mliečneho cukru – čistý maslový olej. 

Čatní je pikantné korenie vyrobené z pomaly vareného ovocia alebo zeleniny, octu a korenia. Chutney, ktoré pochádza z Indie, obletelo celý svet a každá krajina má na túto všestrannú chutnú zmes svoj vlastný názor. Mnohé indické recepty sa nepovažujú za kompletné bez chutney, ktoré by jedlo sprevádzalo.  

CHYAVANPRASH - BYLINNÉ PASTY A ELIXÍRY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (90)

Chyawanprash je ajurvédsky zdravotný doplnok, ktorý sa skladá zo super koncentrovanej zmesi bylín a minerálov bohatých na živiny. Je určený na obnovenie vyčerpaných zásob životnej sily (ojas) a na uchovanie sily, vytrvalosti, vitality a zároveň brzdí priebeh starnutia. 

ESENCIÁLNE OLEJE V BIO KVALITE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (53)

Čisté esenciálne oleje vo food grade kvalite, ktoré sa hodia aj do varenia :) Prečítajte si viac o tom, ktorý olej sa kedy hodí do varenia a aké množstvá používať na blogu PURA. 

 

JOGÍNSKE A AJURVÉDSKE ČAJE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (52)

K domácej pohode a zdraviu. Šálkou čaju ku zdraviu. Kto by nemiloval čaj? Bylinkový, ovocný, čierny, zelený, sladký, kyslý, horký - stačí si len vybrať podľa chuti. Ajurvédske čaje sú opradené tradíciou, tisíckami rokov skúseností a blahodárnych účinkov. Ajurvédske čaje sú skupinou bylinných čajov, ktoré sa pripravujú približne z rôznych byliniek. Ich konkrétny výber a vzájomný pomer vytvárajú špecifické čaje, ktoré sú už po stáročia využívané vo východnej medicíne.  

EKO POHÁRE, FLAŠE, TERMOSKY A HRNČEKY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (48)

Určené na opakované použtie pre podporu udržateľnosti a menšieho odpadu. Urobme spolu niečo pre ekologickejšiu budúcnosť. Opakované používanie vecí ako fľaše, bambusové poháre, nerezové termosky a cestovné hrnčeky na nápoje prispievajú k znižovaniu množstva jednorázového odpadu alebo plastových produktov, ktoré často končia na skládkach či v moriach. 

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

Samozrejme pre všetko podľa vlastného výberu :)