Z dôvodu dovolenky bude v dňoch 22.-26.7.2024 predajňa zatvorená.

Tipy na darčeky do kuchyne

Vybrali sme pre vás inšpiráciu na tipy na originálne vianočné darčeky do kuchyne.

Komu ešte chete spraviť radosť? Pozrite si aj naše ostatné tipy.

BLOG:

o Ajurvédskom stravovaní:  SERIÁL O AJURVÉDE #2: 20 KROKOV AJURVÉDSKEJ STRAVY NA CESTE K SAMOLIEČBE A VITALITE

AJURVÉDSKE KORENINY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (87)

 

V kategórii ajurvédske koreniny nájdete širokú ponuku jednodruhových korenín aj zmesí korenia. Každé korenie sa používa nielen na ochutenie jedla, ale aj podľa jeho účinkov na organizmus z pohľadu ajurvédy.

AJURVÉDSKA KÁVA A NÁPOJE CHAI

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (88)

U nás nájdete výber autentických, kvalitných organických zmesí kávovin od renomovaného ajurvédskeho výrobcu Maharishi Ayurveda. Ajurvédska káva Raja's Cup od Maharishi, alebo chutné zmesi Instant Chai Cosmoveda, 100% vegánske nápoje - všetky ponúkajú ten najväčší pôžitok. 

AJURVÉDSKE PASTY A GHEE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (89)

Ghí je zvláštny druh prepusteného masla vyrobený z byvolieho či kravského mlieka, využívaný v Indii a niektorých ďalších regiónoch južnej Ázie. Ghee je prečistené maslo, a preto je bez vody, mliečnych bielkovín a mliečneho cukru – čistý maslový olej. 

Čatní je pikantné korenie vyrobené z pomaly vareného ovocia alebo zeleniny, octu a korenia. Chutney, ktoré pochádza z Indie, obletelo celý svet a každá krajina má na túto všestrannú chutnú zmes svoj vlastný názor. Mnohé indické recepty sa nepovažujú za kompletné bez chutney, ktoré by jedlo sprevádzalo.  

CHYAVANPRASH - BYLINNÉ PASTY A ELIXÍRY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (90)

Chyawanprash je ajurvédsky zdravotný doplnok, ktorý sa skladá zo super koncentrovanej zmesi bylín a minerálov bohatých na živiny. Je určený na obnovenie vyčerpaných zásob životnej sily (ojas) a na uchovanie sily, vytrvalosti, vitality a zároveň brzdí priebeh starnutia. 

ESENCIÁLNE OLEJE V BIO KVALITE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (53)

Čisté esenciálne oleje vo food grade kvalite, ktoré sa hodia aj do varenia :) Prečítajte si viac o tom, ktorý olej sa kedy hodí do varenia a aké množstvá používať na blogu PURA. 

 

JOGÍNSKE A AJURVÉDSKE ČAJE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (52)

K domácej pohode a zdraviu. Šálkou čaju ku zdraviu. Kto by nemiloval čaj? Bylinkový, ovocný, čierny, zelený, sladký, kyslý, horký - stačí si len vybrať podľa chuti. Ajurvédske čaje sú opradené tradíciou, tisíckami rokov skúseností a blahodárnych účinkov. Ajurvédske čaje sú skupinou bylinných čajov, ktoré sa pripravujú približne z rôznych byliniek. Ich konkrétny výber a vzájomný pomer vytvárajú špecifické čaje, ktoré sú už po stáročia využívané vo východnej medicíne.  

EKO POHÁRE, FLAŠE, TERMOSKY A HRNČEKY

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (48)

Určené na opakované použtie pre podporu udržateľnosti a menšieho odpadu. Urobme spolu niečo pre ekologickejšiu budúcnosť. Opakované používanie vecí ako fľaše, bambusové poháre, nerezové termosky a cestovné hrnčeky na nápoje prispievajú k znižovaniu množstva jednorázového odpadu alebo plastových produktov, ktoré často končia na skládkach či v moriach. 

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

Samozrejme pre všetko podľa vlastného výberu :)